Skocz do zawartości

hornet


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z moim szerszeniem 600 wszystko bylo ok zatrzymalem sie i go zgasielem lecz po chwili chcialem go przestawic i przekrecilem kluczyk przy odpalaniu rozrusznik zrobil pol obrotu i nagle masz babo placek :banghead: wszystko zgaslo teraz nie pali sie zadna kontrolka nic bezpieczniki sa dobre z tego co wyczytalem to chyba regulator ale nie jestem pewien czy kotos mial juz takie cos i moze mi pomoc?? :icon_exclaim: :clap: :banghead: dzieki z gory pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem tak, ze sie przejechalem, zgasilem. Potem chcialem odpalic, ale rozrusznik nie mial sil krecic. Odczekalem 10min, odpalil. Po 10min jazdy zegary i kontrolki zaczely wariowac, po czym zupelnie wszystko padlo i zgasl. Wina byl regulator napiecia, bardzo czesta usterka w hornetach. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest problem bo zmienilem regulator napiecia i to nie pomoglo przekrecam kluczykiem w stacyjce i nic jeszcze podpatrzylem taki myk ze jak jest wylaczony zaplon tym czerwonym przelocznikiem i wcisne i przytrzymam rozrusznik to zapalaja sie kontroliki wiec ja zglupialem :buttrock: nie mam pojecia co to morze byc prosilbym jakiegos speca o wskazowke :biggrin: :icon_mrgreen: :icon_razz: z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda bardziej na zwarcie w instalacji elektrycznej. Nawet totalnie rozladowane aku chyba nie daje takich efektów.

 

Jeśli sprawdzisz aku i trzyma swoje parametry to sprawdz wszelkie mozliwe miejsca połączenia elektryki z masą. Podociskaj wszystkie kostki... Przeleć wzrokiem po wszystkich końcówkach, moze zwarcie być w jakiejś kostce przy zagiętych przewodach.

 

U mnie w Hondzie np kontrolki gasną zaraz po prekręceniu kluczyka w stacyjce, gdy odłączony jest czujnik ciśnienia oleju. Podejrzewam, że powodów sytuacji o której mowisz moze byc bardzo dużo.

 

Daj znać co to było jak rozwiążesz ten problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest problem bo zmienilem regulator napiecia i to nie pomoglo przekrecam kluczykiem w stacyjce i nic jeszcze podpatrzylem taki myk ze jak jest wylaczony zaplon tym czerwonym przelocznikiem i wcisne i przytrzymam rozrusznik to zapalaja sie kontroliki wiec ja zglupialem :) nie mam pojecia co to morze byc prosilbym jakiegos speca o wskazowke :) :bigrazz: :bigrazz: z gory dzieki

 

Sprawdz wtyczke ( zazwyczaj 4 przewody , moga byc tez 3 przewody ) ktora wchodzi do stycznika rozrusznika , tam tez znajduje sie glowny bezpiecznik 30A. Jak wyjmiesz wtyczke to ci sie ukaze tenze bezpiecznik. Sprawdz czy tam nie jest cos posniedziale.

Z tamtad jest zasilane cale moto oprocz pradu rozrusznika.

Stycznik odnajdziesz na drugim koncu glownego przewodu dodatniego ktory idzie z akumulatora do tegoz stycznika.

 

Sadze ze regulator napiecia nie ma nic wspolnego z usterka.

 

Pozdrawiam

Mariusz K.

Edytowane przez R2D2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec chlopaki zaladowalem moto do busa pojechalem na warsztat tam podpinamy przenosny akumulator tak z ciekawosci i wuala dziala ale teraz powiedzcie mi czy to mozliwe ze w ciagu 2 sekund padl gostek mowi za ma jakies zwarcie i dlatego nawet jak zapale na pych to robi mi takie przekrety logicznie podchodzac do sprawy nigdy w zyciu bym nie podejzewal akumulatora bo rozymiem jak kreci i i slabnie i powoli przestaje to padl a mi to sie tak stalo ze na poczatku myslalem bezpieczmik ok jutro bede mial nowy aku to sie okaze czy to tylko on jeszcze sie odezwe dzieki chlopaki piekna sprawa takie forum pozdro :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...