Skocz do zawartości

Ninja ZX-9R , 98' - niepokojące objawy


mi-kal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od paru dni stałem sie posiadaczem owej kawy.

Poprzedni właściciel to młody chłopaczek, świeżo po egzaminie, którego chęci i 'szpan' przed kolegami nie pokryły się z mocą ninji, wiec najzwyczajniej sie przestraszyl i szuka cos o wiele slabszego. Z tego wzgledu, ze to zupelny laik, nie potrafil mi odpowiedziec na pytanie dotyczace motoru, oprócz przedstawienia faktury z serwisu , na ktorej byly wymienione elementy. Olej, ktorego powoli zaczyna brakować nie został wymieniony, więc nie wiem do końca jaki mógł się znajdować w środku..

Wiec moje pytanie

 

1. Przy ( oryginalnym ) przebiegu rzędu 40.000 km powinno się wlać pół syntetyk? Chetnie uslyszalbym wypowiedzi posiadaczy tego modelu...

 

2. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda kwestia brania oleju? Martwi mnie trochę fakt, że na luzie, przegazowując silnik, na wysokich obrotach, z tłumika wydobywa się niechciany jasny dym , który dla mnie, jako 'nieco' obeznanego adepta moze oznaczać początek końca silnika? Czy być może mogą być tego inne powody?

 

Będe wdzięczny za każdą odpowiedź

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motor nie wypuszcza zadnego dymu bez wzgledu czy odpalam go z rana czy po jezdzie. Natomiast pojawia się on w momencie przekraczania ok 9tys obrotow przy przegazowaniu go ( dym zaczyna się pojawiać w momencie dodania gazu ). Myślisz, ze przebieg może byc znacznie większy? Dodam, że poza tym motor pracuje idealnie, równo bez stuków itp. Nie ma problemu z wkręcaniem go na obroty na drodze, nie odczuwam braku mocy na górze itp. Jedynie kwestia tego dymu. Czy moze miec na to rowniez wplyw, ze wydech jest przelotowy? Byc moze to uwydatnia wydostawanie sie tego dymu...?

 

Co poradzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ze gazowanie na luzie nie należy do mądrych kwestii, ale po prostu całkowicie przypadkowo zauważyłem takie objawy, stąd moja reakcja i pytania. A co do wydechu, to raczej nie jest to przypadkowy.

 

Ps.

Czy znacie jakis e-shop, w ktorym dostane szkiełka do migaczy, bo żona wsiadając na motor pechowo zachaczyła nogą i stłukła go w drobny mak:-)?

 

Dziekuje za rady i opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...