Skocz do zawartości

Beta RR50- brak mocy:(


Patryk_99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, jestem nowy:) Posiadam enduro Beta rr50. I mam do was pytanie: co mogę zrobić, aby tej mocy było więcej... chodzi mi o to, że przy np. już większym terenie, w lesie przy dużych górkach na niskich obrotach, i w ogóle brakuje mi mocy... co mogę zrobić aby ją trochę zwiększyć? Chcę tak zrobić, aby nie wydawać zbyt dużo kasy... :icon_mrgreen: ... POMÓŻCIE :icon_mrgreen:

 

 

EDIT:

 

jeszcze jedno co mogę zrobić, aby wygłuszyć trochę tłumik żeby ciszej chodził:icon_mrgreen:)

Edytowane przez Patryk_99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, jestem nowy:) Posiadam enduro Beta rr50. I mam do was pytanie: co mogę zrobić, aby tej mocy było więcej... chodzi mi o to, że przy np. już większym terenie, w lesie przy dużych górkach na niskich obrotach, i w ogóle brakuje mi mocy... co mogę zrobić aby ją trochę zwiększyć? Chcę tak zrobić, aby nie wydawać zbyt dużo kasy... :icon_mrgreen: ... POMÓŻCIE :icon_mrgreen:

Splanować głowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcpol

Zwiększy to stopień sprężania, w Twoim motocyklu zbyt dużo nie można splanować, zreszta i tak wynosi chyba 12:1, więc nie m to żadnego sensu. Nie masz kasy - nie zajmujesz się tuningiem/rasowaniem. Proponowałbym zmienić przełożenie na krótsze poprzez zastosowanie odpowiednich zębatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększy to stopień sprężania, w Twoim motocyklu zbyt dużo nie można splanować, zreszta i tak wynosi chyba 12:1, więc nie m to żadnego sensu. Nie masz kasy - nie zajmujesz się tuningiem/rasowaniem. Proponowałbym zmienić przełożenie na krótsze poprzez zastosowanie odpowiednich zębatek.

 

Prawda nie zajmuje się, dlatego piszę tutaj... i napisałem ''aby nie wydawać zbyt dużo kasy.'' więc co można by jeszcze zrobić? Bo naprawde moto jest super jak na 50, ale na większy teren troche brakuje mocy ;) a przełożenie zmiejszy v- max'a? (?)

Edytowane przez Patryk_99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcpol

Niekoniecznie krótsze przełożenie musi zmniejszyć prędkość maksymalną, ale jeśli silnik jest w dobrym stanie i teraz masz przełożenie fabryczne to tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... a coś innego? dało by coś czyszczenie gaźnika? albo czegoś jeszcze? a co do tłumika?:crossy: co poradzicie?:icon_mrgreen: ;)

 

 

A może inny cylinder? Poradźcie jeszcze coś co można zrobić:icon_mrgreen:

Edytowane przez Patryk_99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest 2t tak ?? sory ale jeśli chcesz mieć mocny dól w 50ccm 2t to tylko w erze :icon_mrgreen: silnik 2t trzeba kręcić i nie ma innego wyjścia...

 

A może inny cylinder? Poradźcie jeszcze coś co można zrobić;)

 

zmienić moto :icon_mrgreen: ??

 

ja jestem wrogiem tuningu wkładania np garków polini czy coś w tym stylu.......częsci tuningowe są drogie osłabiają żywotność silnika zwiększają zużycie paliwa......

 

pierwszym silnikiem jaki ma mocny dól jest 350 w 4 suwie 2t każdego prawie musisz kręcić....

 

ale jak sie uprzesz na siłe to możesz np walnąc pusty wydech (dyfuzora nie ruszaj)większe dysze w gaźnbiku czy gaźnik od większego moto...

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcpol

A może inny cylinder? Poradźcie jeszcze coś co można zrobić:)

 

Oczywiście, ale wtedy wchodzą duże koszty - wzmocniony wał, inny gaźnik, sprzęgło itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On jest odblokowany:P Po prostu chodzi mi oto aby zwiększyć tą moc... ponieważ brakuje jej np na torze na zakretach i takie tam:P a tak ogolnie to jakas regulacja?:)

 

 

A co do cylindra: no troche bylo by trzeba przerabiac... a 70? ile może kosztowac?:P

Edytowane przez Patryk_99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...