Skocz do zawartości

Kask do 1000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Pochwale się i podzielę moimi spostrzeżeniami odnośnie kasku, przymarzałem wraz z żoną kaski HJC, AGV, NOLANA, Sharka i Shoei, zacznijmy od AGV K3 i K4, zarówno mnie jak i małżonkę delikatnie uciskały - odpadły (zakładam ze po 2 godz. w AGV ból mógłby być znaczny), Shark - dość wysoka szczęka przez co trzeba mocno pochylać głowę żeby zobaczyć choćby licznik (do tego strasznie pstrokate modele), HJC IS-16 - brak zastrzeżeń, przyzwoity kask z fajnym materiałem pod brodą, jednak w naszym wypadku wygrywa NOLAN, super wygodny (słowa mojej żony) fajnie zrobiony przełącznik blendy (przy uchu, w HJC był z tyłu głowy), Szybka pinlook zdobyła więcej pozytywnych komentarzy na forach, niż którykolwiek inny system. Oraz możliwość prostej rozbudowy o komunikacje N-com. Shoei - nie chce się narazić ale za takie pieniądze... to specjalnie furory nie robi (podobno te Japońskie były lepiej wykonane, ale to nie moje słowa). NOLANY N85 dziś kupiliśmy w sklepie z Allegro - cena 715zł a na dwa nawet dostaliśmy rabat. po 20 km w nim, stwierdzam ze to naprawdę bardzo porządny kask:

wygoda 10/10

nie parująca szybka 10/10

relacja ceny do jakości 10/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak: Najcichszy, najlżejszy i najwygodniejszy kask jaki kiedykolwiek miałem to TIGER. Niestety nie nadaje się nawet na skuter z uwagi na wykonanie. Czy firmy produkujące kaski po 1000zeta i droższe nie mogą zrobić "czapki" cichej, lekkiej i wygodnej????

 

Jeśli twierdzisz, że Tiger jest najcichszy i najwygodniejszy to wcześniej chyba jeździłeś w rowerowym albo bez kasku.

 

Ba, jeśli twierdzisz, że kaski za 1 tys są głośne, ciężkie i niewygodne to znaczy, że nigdy w takim nie jeździłeś a może i w ręce nie trzymałeś....

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak: Najcichszy, najlżejszy i najwygodniejszy kask jaki kiedykolwiek miałem to TIGER. Niestety nie nadaje się nawet na skuter z uwagi na wykonanie. Czy firmy produkujące kaski po 1000zeta i droższe nie mogą zrobić "czapki" cichej, lekkiej i wygodnej????

 

To pytanie raczej do producentów kasków. Myślę że dużo zależy od dopasowania kasku do głowy. Nawet Arai Quantum nie będzie dobrze spełniał swojej roli jeśli nie dopasuje się do czerepa. IMO najlepiej kupić dobry kask który jest wygodny i bezpieczny a poziom głośności zmniejszyć za pomocą stoperów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wkurza, że producenci zlewają temat głośności a ciche kaski można policzyć na palcach jednej ręki. A stopery są niewygodne i np. u mnie po dłuższej jeździe uścisk staje się nie do zniesienia mimo że mam takie z górnej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również szukam czegoś w granicach 1000zł, z tym, że wyszukuję okazji, więc biorę pod uwagę Shoei XR-1000 (ew. 1100 ale najtaniej widziałem za 1200), oraz Schuberth S1 lub R1. Używa ktoś z was tych kasków, co moglibyście o nich powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A propos Caberga V2R:

- niestety, ale głośny- może nie tyle słychać moto czy inne pojazdy co świst powietrza nawet przy zamkniętych wlotach powietrza pomimo tego, że go wówczas w kasku nie czuć

- potrafi trochę pod brodą podwiewać- może to być problem gdy jest zimno, w upalne dni super, na zimne potrzebna kominiarka

- jeździ się w nim wygodnie, dobrze leży na głowie nawet gdy się ją obraca przy szybszej jeździe

- blenda: super sprawa

- przewiew powietrza w czasie jazdy przy otwartych wlotach i wylotach powietrza daje całkiem niezły komfort

- antifog działa rewelacyjnie :) ( w zestawie jest od razu deflektor na nos)

- w sumie ma też 5/5* w rankingu SHARP (chociaż trudno się do niego odnieść)

 

Generalnie więc polecam, całkiem przyzwoity kask- jedynie ta głośność :)

Edytowane przez Arya
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...