Skocz do zawartości

Kask do 1000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Sharp oficjalnie podaje w jaki sposób przeprowadza test. Tj. gdzie i z jaką siłą garnek jest uderzany. A że z tego co wiem tylko sharp prowadzi jako takie zunifikowane testy kasków, to nie ma problemu z wyprodukowaniem kasku nie drogiego w produkcji i cenie sprzedaży (wzmacniamy tylko miejsca poddawane testowi a reszta w dupie), a przy tym mającego 5 gwiazdek. Jak te gwiazdki mają się do rzeczywistości to chyba nikt nie wie.

 

http://sharp.direct.gov.uk/content/animation

Edytowane przez Pepesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HJC FG-15 teraz idzie kupić w zimowej cenie nawet za 750 zł, sam mam taki i szczerze polecam. Wygodny, cichy, nieduża skorupa, bogata ciekawa kolorystyka, 5 gwiazdek w ocenach bezpieczeństwa i skuteczna wentylacja.

LAKIERNICTWO MOTOCYKLOWE - 889 423 626

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu.

Witam.Mam zamiar kupić kask a mianowicie myślę nad Nolanem N84. Szukałem na forum ale za wiele o nim nie znalazłem.Ogólnie przeczytałem już dość wiele wypowiedzi na temat tego kasku,jego charakterystyki i zdecydowana większość wypowiedzi jest na duzy '+" dla tego kasku. Moje zapytanie brzmi czy z forum ktoś posiada takowy kask? I chciałem zasięgnąć jeszcze wypowiedzi na jego temat. Może wiecie czy gdzieś jest do dostania w dobrych pieniądzach w waszych rejonach? Chyba że proponujecie również coś innego powiedzmy do 700zł.Ja ogólnie w niedziele jadę na moto-bajzel do Wrocławia także zobaczę tam co i jak.

Z góry dzięki za wypowiedzi :)

Edytowane przez Samba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma N84, a że potrzebowałem kasku dla plecaczka to aktualnie przebywa ten kask u mnie... Kosztował jakoś 650zł czy coś koło tego i szczerze mówiąc jak za tą kase nie zachwyca :/ Pinlock fajna rzecz, no i jak ktoś lubi to blenda przeciwsłoneczna jest. Poza tym pod żadnym względem nie sprawia wyraźnie lepszego wrażenia niż mój HJC AC-11 który kosztował mnie chyba 400zł. (oczywiście to jest moja opinia, kto inny może by inaczej powiedział)

Bardzo na minus wg mnie- zapięcie, jest sztywne więc strasznie gniecie po mocniejszym ściągnięciu (nie żeby dusiło, tylko tak jak powinno być po prostu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Tak jak w temacie. Do tej pory byłem przekonany za sharkiem, jednak spotkałem się z negatywnymi opiniami na jego temat, a w szczególności jeżeli chodzi o szczelność i hałas w tym kasku. Zwracając uwagę, że w najbliższym czasie kupuję horneta hałas i wiatr będzie codziennością, dlatego poszukuje jak najcichszego kasku i najlepiej z blendą choć niekoniecznie. Wiem, że do tej kwoty nic konkretnego się nie kupi, ale myślę, że łzy w oczach ciągły wiatr w brodę i duży hałas jak to jest ponoć w sharku, nawet za ta cenę nie powienien mieć miejsca. Pod uwagę biorę caberga v2r, nolana n85, uwexa boss discovery.

Edytowane przez Meydey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! To może ja się wtrącę bo chyba od strony którą chcę przedstawić konkretnej odpowiedzi nie było a wydaje mi się że jest przydatna. Mianowicie utrzymanie wnętrza kasku - czystość i higiena. Maluję kaski i przy okazji serwisuje i wiele z nich rozbierałem do skorupki... nie wszystkie bo niektórych właśnie się nie da;/ żeby dobrze wyprać wyściółkę kasku trzeba ją zdemontować i tak kaski które mają mniej lub bardziej rozbieralną wewnętrzną część mogę z własnego doświadczenia ustawić w kolejności.

1 - Airoh - praktycznie do samej skorupki - niesamowicie łatwy w demontażu i montażu wyściółki, łatwa w demontażu klima dzięki czemu można ją dokładnie wyczyścić.

2 - AGV - to samo

3 - Nolan - średnio

4 - Shoei - kiepsko - demontują się tylko policzki - jednak producent dopuszcza pranie metodą całkowitego zanurzenia.

5 - Shark - praktycznie nierozbieralny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Meydey: we wrześniu w trakcie "ale urwał" w intermotors kupiłem Shark RSI. Zakup był szybki - zobaczyłem ulotkę, zadzwoniłem do kumpla posiadającego Sharka czy brać czy nie brać - powiedział żeby brać, więc pojechałem do IM, zamówiłem i następnego dnia po zmierzeniu i oglądnięciu ogólnym stałem się jego posiadaczem.

Kask z wyglądu bardzo fajny (replika Regis Laconi - biel, złoto, czerń i takie tam), kształt też fajny.

Zalety: duże pole widzenia, deflektor, podbródek, wyważenie i waga ogólnie, super fajny system wypięcia szybki, zapięcie DD

Wady: rzeczywiście mógłby być bardziej cichy, ale w porównaniu np. z Airohem Speed Fire czy Grex RD1 to niebo a ziemia!

 

Szukając wtedy kasku patrzyłem jeszcze na Lazer Fiber D1 i Airoh Pit One. Czytałem również testy w niemieckiej prasie i internecie: Shark i Lazer dobre opinie zebrały, dodatkowo zauważyłem na zdjęciach, że jeden z redaktorów gazety Motorrad ma Fiber D1, co raczej świadczy o dobrej konstrukcji, bo przecież tacy ludzie to latają dużo i od dłuższego czasu ;)

 

@grzesiek: nie wiem o jakich Sharkach mówisz, w związku z wyjmowaniem wyściółki :/ u mnie można policzki, czubek głowy, tył głowy... wszystko... z elementami wentylacji to się zgodzę - praktycznie na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no miałem ten sam dylemat...jaki, jaki jaki?

rok temu, szukałem czegoś uniwersalnego niby otwartego, a jednak ze szczęką, wygodnego, ale nie za drogiego.

wtedy padło na:

Nolan N43Air. Jestem z niego naprawdę zadowolony. Jak na otwarty to wg. mnie jest dość cichy, o ile otwarty może być cichy. Dobrze leży, nie lata, do tego blenda, pinlock i wymyślny system przewiewu, który sprawdza się bardzo dobrze.

W tym roku stanąłem przed ponownym wybprem, by mieć kask dla kogoś kto czasem chce się ze mną przejechać, a do tego bym i ja mógł go używać. POstanowiłem kupić integrala, żeby na dłuższych trasach przy większych prędkościach nie męczył szum powietrza w uszach.

Długo myślałem mierzyłem, pasowałem, czytałem...w końcu gdy już prawie byłem zdecydowany na Nolana N85 lub Sharka S900, miły sprzedawca podał mi: Scorpion Exo-500 Air Black Gloss M.

Cena może nieznacznie wyższa, ale komfort dla mnie nieporównywalny, do pozostałych dwóch. Oczywiście blenda i pinlok w cenie. Jak dziś przehulałem go przy większych prędkościach, to tym bardziej nie pożałowałem zakupu.Może nie należy do najlżejszych, ale wcale tego nie czuć.

A dodatkowo, pompowane policzki, czyli da się dopasować na ciut mniejszą główkę jakiego plecaczką, no i jak się rozbije, to też można podregulować. I jeszcze jedne fajny patent, oprócz blokady szybki jest pozucja mikrouchyłu z blokadą. Wywietrzniki też działąją świetnie, a jak się je domknie, to robi się jak dla mnie błogo cicho :)

 

Nolan zostanie na pewno do miasta i na gorące dni, a Scorpion będzie raczej na dłuższe i szybsze trasy, no i dla plecaka :)

 

Tyle moich spostrzeżeń.

irek 'cwiru' sikora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo zauważyłem na zdjęciach, że jeden z redaktorów gazety Motorrad ma Fiber D1, co raczej świadczy o dobrej konstrukcji, bo przecież tacy ludzie to latają dużo i od dłuższego czasu ;)

Świadczy tylko tym, z jaką firmą została podpisana umowa dot. akcesoriów widocznych na zdjęciach (tak jak w polskim "Motocyklu" promuje się Polonia Cup), ew. akurat testował dany model i stwierdził że świetnie wyglądem pasuje do reszty ciuchów. Na zdjęcia nie bierze się prywatnych rzeczy, chyba że w drodze wyjątku, bo akurat nie było pod ręką niczego innego.

Edytowane przez skinny500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podłącze się do dyskusji, pytanie o doświadczenia z Kaskami NOLAN N85 bądź N90, jeśli ktoś ma jakieś spostrzeżenia, np. czy N90 jest głośny ? itp to bardzo proszę o każdą podpowiedz.

Szukamy z żoną Kasku przede wszystkim wygodnego w którym można bez problemu podłączyć bluetooth-a czy inną komunikacje, w przypadku NOLANA jest to zestaw N-COM. Dodatkowo słyszałem ze pinlook jest wspaniały i bez porównania jeśli chodzi o nie parującą szybkę ? również będę wdzięczny za każdą uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przyłączę się do dyskusji. Czy warto inwestować w Nolana N85? Czy może lepiej kupić jakiś tańszy kask? Chodzi mi przede wszystkim, o to aby kask miał blendę, antifog/pinlock (ale żeby to naprawdę działało) i aby był względnie cichy chociaż do tych 100-120 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak: Najcichszy, najlżejszy i najwygodniejszy kask jaki kiedykolwiek miałem to TIGER. Niestety nie nadaje się nawet na skuter z uwagi na wykonanie. Czy firmy produkujące kaski po 1000zeta i droższe nie mogą zrobić "czapki" cichej, lekkiej i wygodnej????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...