Skocz do zawartości

Polerowanie liczników?!


Rekomendowane odpowiedzi

Braciszek w RF900 ma wiele drobnych rysek na szybkach od liczników...

 

I tu pytanie...

Czy jest jakiś sprawdzony sposób zeby sie ich pozbyć :icon_question: Oczywiście po za wymianą liczników :biggrin:

Zastanawiam się nad jakąś delikatną pastą scierną ale boje się żeby czasami zamiast swiecących szybek bart nie miał matowych ledwo co czytelnych liczników...

 

Szukałem w wyszukiwarce bez efektu...

 

Oczywiście szybki nie są szklane tylko z jakiejś mieszaniny plastiku.

 

Jeśli ktoś wykonywał taki zabieg i pacjent żyje i miewa sie świetnie to prosiłbym o radę :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli liczniki nie mają szklanych szybek, to ja bym się tego nie podejmował własnie z tego powodu który przedstawiłeś- szybki mogą po prostu zmatowieć a wtedy prawdopodobnie bez wymienay na nowe liczniki się nie obejdzie. Kiedyś załatwiłem tak szybkę od kasku :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tym: http://www.meguiars.pl/shop/product_info.php?products_id=70

 

Jeżeli to są drobniutkie ryski to powinien dać radę

Ja to stosowałem z powodzeniem. Na 99% nic Ci nie zmatowieje.

Gdybyś mieszkał bliżej to byśmy dokonali próby bo akurat ten środek mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moje liczniki w samochodzie (z plastikową szybka oczywiście) polerowałem z powodzeniem zwykłą pasta polerska lekkościerną z całkiem niezły efektem.

 

Ryski zniknęły, a zmatowień nie było.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sporóbuj na czymś innym - kawalek starej szyby w kasku, jakis element lampy motocykla (tylnej, plastikowej) itd. Zeby nie było lipy bo nie cofniesz tego.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy kiedyś sie opowiadał , ze miał problem z szybką w kasku kartingowym bo była porysowana a zamienników juz nie było do tego modelu wiec z pomocą poszedł do jubilera, a ten odpowiednimi pastami doprowadził szybę do stanu idealnego ... Może to też jest jakieś wyjście ??? Pzdr i życze powodzenia w regeneracji szkiełek :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróc uwagę że pasta Tempo zawiera jakieś tam ziarenka ścierne. Czuć to w palcach jak dotkniesz.

Moim zdanie dobra by była opcja z jubilerem. Jak pracowałem w restauracji w UK to mielismy jakby pozłacane klamki i elementy na sali i używaliśmy do tego takiej jakby pasty ale dość rzadkiej, w butelce, specjalna do pozłacanych,posrebrzanych, miedziowanych itp. detali. Nazywala się Brasso - płyn do polerowania. Oczywiście jak zobaczyłem jak to dziala to się poczęstowałem 1 buteleczką i pucowałem moto w domu tego samego dnia. :banghead:

 

http://cgi.ebay.co.uk/2-X-150ML-BRASSO-MET...1QQcmdZViewItem

 

 

Na allegro jest coś takiego za 9 PLN.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...