Skocz do zawartości

Jak przejechać skrzyżowanie ze sterowaną pętlą indukcyjna sygnalizacją.


TomaszB
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na to co ma zrobić młody człowiek na skuterze, nikt nie poda odpowiedzi.

 

 

Jedyna sensowna która nie skłania do łamania przepisów, to przepchać jednoślad chodnikiem lub poboczem tam gdzie trzeba. Jak chcecie to się dalej kłućcie, obwiniajcie nawzajem, wyzywajcie od gadających bzdury.

 

 

Jedno jest pewne, że dopuki czułość pętli nie zostanie zwiększona to się nic nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw problem przejazdu przez rzeczone skrzyzowania Husarii nie dotyczy , pozniej postanawiaja oni jako najliczebniejsi ( i w ogole naj..) podjac inicjatywe wystosowania pisma w sprawie... pewnych problemow z przejazdem skrzyzowan 'z petla'. Coz... widac tu pewna niekonsekwencje

 

Najważniejsze, to poruszyć machinę urzędniczą i spowodować, żeby ktokolwiek zainteresował się czułością urządzenia. Potem możemy gadać o innych posunięciach... Może kiedyś będzie okazja pogadać i dasz się przekonać, że w moich postach nie było niekonsekwencji, ale to potem. Jeśli chodzi o służby, to jest tak, że jeśli nie ma notatki na piśmie lub samego pisma to nie było sprawy! Dlatego nie ma żadnego śladu po czyjejkolwiek interwencji i to jest rzeczywiście smutne. Po naukach, których ostatnio dostąpiłem postanowiłem sprawdzić, czy może nie stajemy zbyt daleko od końcówki pętli znajdującej się ok. 5 m przed masztem sygnalizatora. Bo motocykliści mają tendencję do podjedżania blisko świateł. Popatrzcie - IMHO nie ma tego problemu koło Grapilu, więc tam udało się ustalić parametry również pod jednoślady! Ale może dlatego, że są tam jedynie dwa przeciwne pasy ruchu, hm? Kurde, jest w Zarządzie Dróg Powiatowych chłopak, który mógłby na Forum bezpośrednio udzielić wyjaśnień lub włączyć się do dyskusji. Spróbuję go nakłonić, a może to przyniesie dobry skutek! Jeśli się uda to proszę - obojętnie, jak to wyjdzie nie mieszajmy go z błotem, bo to tylko... urzędnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtaq nie produkuj sie. Skończ wreszcie z tą cała waszą husaria udawać co chwile znawców i robić z siebie nie wiadomo kogo. Jestescie we wiekszosci bandą starszych ludzi którzy nie mieli co robić w życiu i pokupowali sobie motocykle. Tylko u was to poszło w niewłaściwym kierunku, bo ja jak wchodze w jakis nowy temat staram sie na początku jak najwiecej sluchac ludzi którzy siedzą w danym temacie, czytać rozne publikacje na ten temat, a jak najmniej gadać. A wy wręcz przeciwnie robicie z siebie co chwile takich wyjadaczy jakbyscie siedzieli w temacie dobrych kilkanascie lat. Wasze teksty na stronie w notatce z obstawy jakiegos slubu typu "na przodzie jechały 4 krążowniki na których siedział ktoś tam, za nimi auto z parą młodą, a potem reszta świata". Jaka k*rwa reszta świata ?? Co to ma wogole znaczyć. Albo wasze podniety ze większość wiekszosc husarskich motocykli przekracza pojemnością 1300 ccm. Piszecie na stronce o zlocie w debrznie i płonących wałach jakby to byli wasi wieloletni przyjaciele, to samo o śp. Mikim, a wiecie dobrze ze tylko jednostki z waszego super klubu wogole wiedzą o kogo chodzi. To samo o światłach najpierw piszesz ze to dla ciebie zaden problem, a jak widzisz ze dla wiekszości to jednak jest problem nagle okazuje sie, ze przeciez husarze juz dawno napisali petycje. Czemu wczesniej o tym nie powiedziałeś ze taką petycje wysłaliscie ? Demencja starcza ? . Jeszcze jak walniesz tekst o elastycznej ramie to po prostu ręce opadają. Tak naprawde gówno w temacie motocykli w tej pile robicie i gówno sie znacie, a zamiast tego waszego miernego pikniku wole sobie pojechać na jakis zlot. A znacie punkt 4 z waszego statutu ? Celem Klubu jest : 4. Propagowanie wśród motocyklistów oraz edukacja w zakresie kultury ruchu drogowego. Chyba nie za bardzo go znacie, bo jakies 2 tyg temu widziałem Artura jadącego ulicą warszatową i przejeżdzającego rondo w strone ulicy krynicznej. Przed nim samochód a na asfalcie jak byk pas wyłączony z ruchu i podwójna ciągła co zrobił husarz propagujący bezpieczną jazde ? Oczywiscie wyprzedził. Nie potraficie przyznać sie do tego, ze na niektórych rzeczach związanych z motocyklami sie po prostu sie nie znacie, bo sie dopiero uczycie, tylko zawsze staracie się obracać kota ogonem i to jest chyba najbardziej smutne. Zejdzcie wreszcie na ziemie, wcale nie jestescie tacy zajebiści, a wasze krążowniki za grubą kase moze robią sensacje ... ale chyba tylko wśród uczestników wielu dożynek które obstawiacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba znalazłem wyjście z tej debilnej sytuacji (pisze o światłach) jeszcze dziś po pracy zrobię odpowiedni zakup...

 

mam nadzieję że to pomoże, bo codziennie jeżdżę do pracy przez te nieszczęsne światła i kur...ca mnie bierze!

Dziś nawet zmuszony byłem jechać na czerwonym bo żadna puszka nie jechała za mną...

 

poniżej link

 

http://www.metacafe.com/watch/828731/trigg...traffic_lights/

 

nic nowego, ale spróbować warto...

 

oczywiście zdam relację - mam nadzieję, że będzie poprawa

 

pozdro

Edytowane przez fifi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba znalazłem wyjście z tej debilnej sytuacji (pisze o światłach) jeszcze dziś po pracy zrobię odpowiedni zakup...

 

mam nadzieję że to pomoże, bo codziennie jeżdżę do pracy przez te nieszczęsne światła i kur...ca mnie bierze!

Dziś nawet zmuszony byłem jechać na czerwonym bo żadna puszka nie jechała za mną...

 

poniżej link

 

http://www.metacafe.com/watch/828731/trigg...traffic_lights/

 

nic nowego, ale spróbować warto...

 

oczywiście zdam relację - mam nadzieję, że będzie poprawa

 

pozdro

Czekam z nieciepliwością na realcję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam z nieciepliwością na realcję

witam wszystkich :) w poznaniu mamy ten sam problem- i z petlami indukcyjnymi i z Husario podobnymi klubami. w pierwszym wypadku wystarczy regulacja czulosci ustrojstwa i jest to zalezne tylko od widzimisie montarzysty , natomiast w drugim to rece opadaja. podobno na glupote i pragnienie wladzy niema lekarstwa. serdecznie pozdrawiam :crossy:

ps.znam problem tego skrzyzowania, kilka razy w roku ma przyjemnosc przejezdzac przez Pile moja emka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba znalazłem wyjście z tej debilnej sytuacji (pisze o światłach) jeszcze dziś po pracy zrobię odpowiedni zakup...

 

mam nadzieję że to pomoże, bo codziennie jeżdżę do pracy przez te nieszczęsne światła i kur...ca mnie bierze!

Dziś nawet zmuszony byłem jechać na czerwonym bo żadna puszka nie jechała za mną...

 

poniżej link

 

http://www.metacafe.com/watch/828731/trigg...traffic_lights/

 

nic nowego, ale spróbować warto...

 

oczywiście zdam relację - mam nadzieję, że będzie poprawa

 

pozdro

juz cos wiadomo, testowales ten wynalazek? wczoraj o 23.37 czekalem na takiej petli prawie 11 minut :icon_twisted: az przyjazd autobusu mnie wybawil :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj 'Husaria' otrzymała odpowiedź od Starosty Pilskiego na interwencję w/s działania sygnalizacji świetlnej sterowanej pętlą indukcyjną. Pan Starosta pismem PZD.ST. 5421-2/2008 z dn. 25.08. wystąpił do Pana Marka Napierały, dyrektora poznańskiego Oddziału GDDKiA. W treści pisma Nadawca zwraca się z wnioskiem o szczegółowe rozpatrzenie sprawy sygnalizacji nie dostosowanej dla jednośladów, która została opisana przez KMTM 'Husaria' w Pile.

 

To tyle bieżących informacji. Cóż - biurokratyczne młyny zaczęły mielić... Byłbym granicznie naiwnym sądząc, że efekt tych zabiegów będzie natychmiastowy i satysfakcjonujący posiadaczy jednośladów. Jednak poczekamy i zobaczymy! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Cóż - biurokratyczne młyny zaczęły mielić... Byłbym granicznie naiwnym sądząc, że efekt tych zabiegów będzie natychmiastowy i satysfakcjonujący posiadaczy jednośladów. Jednak poczekamy i zobaczymy! :biggrin:

Czy 8 miesięcy można uznać za wystarczający czas aby młyny dały mąkę ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...