Skocz do zawartości

Jak przejechać skrzyżowanie ze sterowaną pętlą indukcyjna sygnalizacją.


TomaszB
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy takich w Pile kilka, mnie osobiście dotyczy ta na przedłużeniu Alei Niepodległości, skrzyżowanie w kierunku na Szczecin i Koszalin.

 

Niestety, ale zdarza się że szczególnie z kierunku Piły na przedłużeniu Alei Niepodległości żadna puszka nie jedzie nawet przez kilka minut. Ja tam sobie radzę (wiadomo jak :rolleyes: ), ale od tego sezonu na skuterze jeździ także mój 15 letni syn. I co ja mam mu powiedzieć ? Stój synu jak kretyn i czekaj aż nadjedzie puszka, czy może nie patrz na światła i jedź dalej? Póki jest młody i niedoświadczony ma jeździć przepisowo i nie ”naciągać przepisów”.

 

Czyli generalnie co z tą cholerną sygnalizacją ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobna krzyzowka Bydgoska z 10 i 11 , rowniez trzeba sie przebijac na czerwonym, innego rozwiazania nie ma , nie lapie nawet dwoch motocykli stojacych obok siebie. Takze dwa rozwiazania albo czekac na auto albo !ostroznie! przeleciec na czerwonym. Niech mlody tylko sie dobrze rozglada !

A co do tej sygnalizacji to o dupe rozbic, zupelnie jak sliskie malowane pasy - chociaz moze to ostatnie sie nieco poprawilo. Nic nie zrobisz. Z tego co sie orientuje to w pewnym pilskim klubie :) jednym z czlonkow jest viceprezydent miasta Piła. Moze moglby poruszyc ten temat 'na gorze'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek ty jestes takim super organizatorem - moze zorganizujesz jakis protest w zarzadzie drog. Wypowiesz sie w radio ;d - slyszalem w 100 super ci to wychodzi. na pewno beda tego pozytywne skutki dla wszystkich.

Husaria jest beee i jezdzi tylko od baru do baru swoimi drogimi motocyklami wiec na pewno nie bedzie sie zajmowac tym tematem. no a jak dwie ventury obok siebie stana to za keorwcami i pasazerami jest dobrze ponad tone wiec sygnalizacja zadziala.

 

A tak powaznie. Ten temat poruszany byl juz kiedys w jakims programie telewizyjnym. Koszty zmiany systemu sa za wysokie wiec nikt tego sie nie podejmie (czytaj Zarzad Drog) . I jest pas nota bene tak samo nie dziala czyli nie dziala na rowerzystow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary co Ty sie z zona dzisiaj poklociles czy jak ze takie zale wylewasz na forum? No jestem w szoku, nawet nasz ciec forumowy , znaczy dozorca zaczal dzialac - tematy zamyka, no pelna kultura, ale daruj sobie wtyki do mojej osoby , ok?

W 100 nie mogles mnie slyszec, a organizowanie to wychodzi tylko wam, a z tego co widzialem to w statucie klubowym macie wpisane bodaj propagowanie motocyklizmu w regionie , to myslalem ze jako sila 50 osobowa mozecie cos zdzialac w temacie- widac nie. Ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pętli indukcyjnej to jak takowe cudo jest poprawnie zamontowane to można to odpalić laptopem (sprawdzone empirycznie) na rowery też działa tylko 2 podstawowe sprawy trzeba wyczaić jak jest położona i odpowiednio się ustawić czasem wycina się w asfalcie taki prostokąt wielkości powiedzmy malucha wstawia pętle i zalepia to smołą lub jakimś szuwaksem więc widać gdzie jest stajesz na tym ustrojstwie i musi zadziałać jeżeli tego nie widać to trzeba pokombinować żeby ustawić się albo bezpośrednio na pętli albo jak naj bliżej ot cała filozofia.

A nas wiedzie siedem demonów, co nami się karmią: Na przedzie pycha podąża z tańczącą latarnią, Chciwość wczepiła się w siodło i grzebie po sakwach, Broi pod zbroją lubieżność, pokusa niełatwa. Bandzioch domaga się płynów i straw do przesytu, Wabi rozkoszne lenistwo do łóż z aksamitu, Gniew zrywa ze snu i groźbą na oślep wywija, A zazdrość nie wie, co sen i po cichu zabija...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gnida mógłbyś bardziej rozpisać się o tym odpalaniu z laptopa? Chodzi tylko o to, żeby go położyć na tej pętli? Czy da radę wykorzystać jakieś przenośne urządzenie, aby ją odpalić np. komórką , ewentualnie coś skonstruować? Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gnida mógłbyś bardziej rozpisać się o tym odpalaniu z laptopa? Chodzi tylko o to, żeby go położyć na tej pętli? Czy da radę wykorzystać jakieś przenośne urządzenie, aby ją odpalić np. komórką , ewentualnie coś skonstruować? Pzdr

Nie no źle mnie zrozumiałeś poprostu musi znaleźć się nad pętlą coś metalowego nie koniecznie musi być to puszka ja osobiście odpaliłem pętlę zbliżając do niej laptopa (z tego co pamiętam to była najmniejsza rzecz która uruchomiła to ustrojstwo) z satelity tego nie odpalisz niestety.

A nas wiedzie siedem demonów, co nami się karmią: Na przedzie pycha podąża z tańczącą latarnią, Chciwość wczepiła się w siodło i grzebie po sakwach, Broi pod zbroją lubieżność, pokusa niełatwa. Bandzioch domaga się płynów i straw do przesytu, Wabi rozkoszne lenistwo do łóż z aksamitu, Gniew zrywa ze snu i groźbą na oślep wywija, A zazdrość nie wie, co sen i po cichu zabija...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem gdzieś patent, że kolo przykleił sobie nisko pod skuterem magnesy neodymowe, które po najechaniu na ślad wtopienia pętli powodowały "wykrycie" pojazdu. Myślałem nawet, żeby poeksperymentować któregoś wieczoru na skrzyżowaniu czy to działa, czy wkręt... :icon_mrgreen:

 

I uwaga nie na temat - piszcie na temat a dogryzajcie sobie we właściwszym miejscu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie dowiedziałem się, że na nowo budowanej obwodnicy też będą tak sterowane światła. Czyli w moim wypadku mam kolejne na Alei Niepodległości przy Grapilu.

Co do świateł na obwodnicy to zarządcą jest generalna dyrekcja dróg i austostrad (czyli nikt, no bo z kim rozmawiać), natomiast światłą w mieście podlegają władzą miejskim czyli za ten głupi patent odpowiada miasto (władze miasta).

 

Chetnie uczestniczyłbym w jakimś proteście (blokadzie) w tej sprawie. Są chętni ?

Edytowane przez TomaszB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego debila co zrobił te światła powinni normalnie pod sąd wziąć Tatkie rzeczy to tylko w polsce. Ja zawsze zwalniam i wjeżdżam na czerwonym. Temat poruszany dwa razy na policji - raz podjechałem do patrolu drogówki i stwierdzili ze problem jest im znany, ale nic nie mogą zrobić bo drogami sie zajmuje rejon dróg miejskich. Drugi raz zadzwoniłem do oficera dyżurnego na 997 i powiedziałem ze zepsuły sie światła na końcu poznańskiej (przy skręcie w lewo) bo stoje i czekam a tu ciągle czerwone. Chciał z początku wysłać drogówke, ale jak usłyszał ze stoje motocyklem to mowi ze to normalka. Na pytanie co mam zrobić powiedział zebym zgasił motocykl i przez chodnik przeprowadził go na drugą strone :bigrazz:. Troche z nim pogadałem i ostatecznie powiedział ze przy okazji zwróci na to uwage komendantowi i moze on poruszy ten temat w rejonie dróg miejskich. Nie spodziewam sie ze oni coś tam zdziałają, bo jak ktos pisał wczesniej koszt takiej przebudowy byłby za duży.

 

TomaszB z tym synem to głupia sprawa, moze powiedz mu po prostu zeby starał sie omijać te skrzyżowania, nie wiem.

 

p.s Husarii problem nie dotyczy bo flagi na tyłach ich maszych poruszą nawet najmniejszą pętle indukcyjną :biggrin:.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat poruszany byl juz kiedys w jakims programie telewizyjnym. Koszty zmiany systemu sa za wysokie wiec nikt tego sie nie podejmie (czytaj Zarzad Drog) . I jest pas nota bene tak samo nie dziala czyli nie dziala na rowerzystow
Nie spodziewam sie ze oni coś tam zdziałają, bo jak ktos pisał wczesniej koszt takiej przebudowy byłby za duży.

Koledzy.

Mamy tu do czynienia z dwoma sytuacjami:

1/ Istniejące już światłą (obwodnica), które są we władaniu dyrekcji dróg i autostrad i faktycznie one już są i niewiele się da z tym zrobić, bo po pierwsze nie ma z kim gadać, a po drugie faktycznie koszty były wysokie. Ale podobno można je podregulować tak, że są bardziej czułe i nawet skutery wykrywają (nie wiem ile w trym prawdy, dowiedziałem się tego od faceta który takie instalacje buduje).

2/ Sytuacja w mieście (na nowej wewnętrznej obwodnicy koło grapilu i być może jeszcze jakieś inne) gdzie nowe sterowanie buduje MIASTO i MIASTO za nie odpowiada. Czy nie można tego zrobić inaczej, na pozostałej części wewnętrznej obwodnicy jest kilka rond i całkiem dobrze się to sprawdza, lub jeżeli już musi być sygnalizacja to sterowani kamerami jak na Poznańskiej.

Czyli generalnie chodzi mi o to, żeby nasze lokalne władze nie wydawały bezsensownie pieniędzy.

Ciekawe, czy znajdzie się jakiś urzędnik który przyzna że to on wymyślił to wg mnie głupie rozwiązanie? A może będzie potrafił udowodnić że ono jest najlepsze?

Ale chyba za dużo wymagam. Władza nie jest od tego żeby się tłumaczyć, władza jest od tego aby rządzić.

 

... z tym synem to głupia sprawa, moze powiedz mu po prostu zeby starał sie omijać te skrzyżowania, nie wiem.
Jak potrafisz znaleźć inną drogę z Dobrzycy do Piły :banghead:

 

Nie chcę być złośliwy, ale może "krążowniki" kolegów z Husarii są na tyle ciężkie że ich ten problem nie dotyczy, i temat istotny dla wielu mieszkańców Piły (rowerzystów, motorowerzystów, kierowców "lżejszych" motocykli) nie jest dla nich istotny.

Pewnie potrzebna jest jakaś tragedia, jak sfrustrowany staniem na czerwonym nastolatek wjedzie i zostanie przejechany aby ktoś się tą sprawą zajął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...