Skocz do zawartości

Nieziemski problem w Hondzie


kszyhoo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem:

Spadł mi łańcuch w CRM'ie i uderzył o karter w skutek czego odpadło 'gniazdo' na simmering od dzwigni zmiany biegów.

Pozostałą cześć gdzieś zgubiłem.

Jak sie mozna domyslic - cieknie z tego olej.

Co doradzacie? Zdjecie postaram sie dodac pozniej.

 

Nastepujacy problem to slizgajace sie sprzegło.

Na poczatku slizgalo sie tylko przy wysokich obrotach ( 8-9 k ), po postoju i ponownym odpaleniu slizgalo sie juz od 5k. Oczywiscie regulowałem je na klamce - przy silniku jeszcze nie.

Zaznaczam, ze sprzeglo tluklo od jakiegos czasu - moze lozysko.

Czy to bedzie juz koniec sprzegla?

 

Z gory dzieki za odpowiedzi/podpowiedzi.

 

Jak przypomni mi sie jeszcze jakies pytanie to napiszę.

 

KszyHoo

 

 

Założyłem nowy temat, poniewaz stary, w ktorym pisałem prawdopodnie nie cieszyl sie powodzeniem za sprawa nagłówka.

Edytowane przez kszyhoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z doświadczenia nie polecam spawania karterów lepiej wydaj te 100-200 zł i będziesz miał pewność bo wądpie żeby ci tak ktoś to naspawał/dospawał żeby simering idealnie przylegał zwłaszcza że zgubiłeś tą część

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość to ja radze Ci dać ten karter do pospawania a później do tokarza. Ja tak robiłem z gniazdami w SHL'ce i było git. Ale fakt silnik był rozebrany i tokarz miał łatwiej. A sprzęgło do wymiany masz krótko mówiąc.

Edytowane przez Moto33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Właśnie problem w tym, że silnik w ramie.

Myślę narazie o jakiejś prowizorce - tak aby dojeździć do jakiegoś remonciku.

Podczas wymiany łożysk na wale, itp.

Póki co i tak nie mam pieniędzy na takie przyjemności.

Odrazu napiszę, ze tą prowizorkę robie dla siebie - a nie po to, ażeby sprzedać motocykl.

Kupię nowy simmering, wcisnę go w pozostałość tych części i potraktuje go jakimś preparatem - kupiłem coś takiego zwanego 'płynnym metalem'.

Dzieki za pomoc/odpowiedzi.

KszyHoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caly dekiel nowy czy uzywany to pewnosc ze dojedziesz.. A jesli remont bedziesz mial na koncu sezonu ? np listopad? i tak sie bedziesz meczył co 2 dni bo coś ci będzie ciekło czy sie slizgało .. nie zycze Ci tego :icon_mrgreen:

W sumie to warto spróbowac napisz czy to daje rade co kupiłes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...