Skocz do zawartości

SHOEI XR-1000; RF-1000; X-9 - kilka pytań o kaski, szyby...


Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Jestem na etapie zmiany kasku i mam do Was kilka pytań, na które ni cholery nie mogę znaleźć odpowiedzi w archiwum.

 

Jak wiadomo XR-1000 na rynek USA nazywa się RF-1000. W trakcie poszukiwań dotarłem także do Japońskiej wersji X-9, o której wcześniej nie miałem pojęcia. Model różni się jednak drobnym szczegółem od XR-1000. Ma inne kształty i inne rozłożenie wlotów powietrza.

 

XR-1000

 

X-9

 

 

Pytania:

 

1. Czy ktoś z Was używa X-9? Jeżeli tak to czy ma porównanie aerodynamiki z XR-1000 bądź RF-1000 albo coś słyszał na ten temat?

2. Czym się od siebie różnią szybki Shoei CX-1V, CX-1, CF-1V oraz CF-1 ?

3. Czy za paczkę z Japonii płacę cło, jeżeli tak to co zrobić żeby nie zapłacić?

4. Czy na torze w Poznaniu rzeczywiście ktoś sprawdza czy kask spełnia europejskie normy bezpieczeństwa?

 

Chyba na razie na tyle.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zadam inne pytanie napisz mi ile kosztuje ten X-9? po drugie gdzie go przymierzysz chyba ze kupisz go na pałe moze będzie dobry może nie?

clo z japoni płacisz jest to import towarów z poza EU, nie placic mozna hmm przynajmniej z usa wysylasz polamerem poczta morksa i raczej cla za mała paczkę nie zaplacisz jak jest z japoni niewiem zreszta czym to wyślesz

 

nie nikt nie sprawdza ale jak sie wypierdolisz i bedziesz chcial odszkodawanie NW to wtedy cie mogą sprawdzic tak mi sie wydaje. choc slyszalem ze kilka osob z RF na poznan nie wpuszczono ale to slyszalem niewiem ile w tym prawdy.

 

stary wes idz kup na allegro xr1000 i daj sobie spokoj z kombinowanie zaoszczedzisz moze 200-300zł a tak masz gdzie przymierzyc na zywo kask zobaczyc i sie nie pie**olic ze wysylka.

 

ps. jak to kupisz w japonii malo kto tam zna angielski. hmm powodzenia

 

juz chyba jak bym mial brac to bym kupil tego rf z usa najmiej jebania sie ale bez homologacji

 

a te szybki to jedna sa do xr1000 druga do x-spirit trzecia do xr900 800 ina jest szyba racingowa ze zrywkami i pasuje tylko to xr1000 i xspirita tu najlepiej to widac tabelka http://www.shoei-europe.com/en/accessories.php

 

ludzie to maja pomysly wogole najlepiej moze to z CHIN sprowadzic przeciez wszystko made in china bedzie najtaniej najlepiej:)

Edytowane przez tra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybka cx-1v jest uniwersalna szybka do aktualnie produkowanych integralnych kaskow shoei czyli RAIDII/TZ-R; XR-1000/RF-1000; X-spirit/X-11 a szyba cx-1 jest do starych modeli takich jak RAID/TZ-1; XR900... Szybki CF-... sa szybkami racingowymi ale nie wiem czym sie roznia od zwyklych, tak na pierwszy rzut oka sa plaskie w kierunku pionowym, cx-1v jest lekko wypukla.

za 1190 masz ode mnie RF-1000; za 1600 X-11, malowania i rozmiary do wyboru z usa, dostawa za 3tyg

pozdro

Edytowane przez LENAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeżeli kosztuje 10zł taniej to i tak go kupię. Nie ma dla mnie znaczenia czy jest z USA, Japonii, Chin czy Bangladeszu skoro to ten sam produkt. Liczy się tylko cena, zwłaszcza, że nie kupuję jednego ale dwa kaski. W środku X-9 jest identyczny jak XR-1000, który mam zmierzony.

Dla mnie 200-300zł jest warte napisanie dwóch maili i jednego tematu na forum. Niektórzy latają w kaskach za takie pieniądze...

Poza tym jest jeszcze jeden aspekt kupna tego kasku właśnie w Japonii, o którym raczej w gronie takich głupio-mądrych jak Ty nie mam ochoty się rozpisywać.

 

P.S. Nie każdy Polak mówi tylko po angielsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

stary wes idz kup na allegro xr1000 i daj sobie spokoj z kombinowanie zaoszczedzisz moze 200-300zł a tak masz gdzie przymierzyc na zywo kask zobaczyc i sie nie pie**olic ze wysylka.

 

 

Co do cen ... to spokojnie .. nie rozpędzaj sie .. ja sprowadziłem sobie 2 miechy temu ze USA, RF-1000 za 550 zł (przesyłka wyszła mnie dodatkowo 15$ bo płaciłem na spółkę) a w Polsce na xr-1000 na allegro muszę zapłacić 1399 zł .. więc .. troszkę więcej niż 300 zł

 

Ps. co do tej japoni to juz troche przesada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybka cx-1v jest uniwersalna szybka do aktualnie produkowanych integralnych kaskow shoei czyli RAIDII/TZ-R; XR-1000/RF-1000; X-spirit/X-11 a szyba cx-1 jest do starych modeli takich jak RAID/TZ-1; XR900... Szybki CF-... sa szybkami racingowymi ale nie wiem czym sie roznia od zwyklych.

za 1190 masz ode mnie RF-1000; za 1600 X-11, malowania i rozmiary do wyboru z usa, dostawa za 3tyg

pozdro

 

Dzięki.

Jeżeli za 1190zł ściągasz WSZYSTKIE malowania USA to cena jest naprawdę fajna. Jeżeli w ciągu najbliższych dni nie dogadam się z Japońcem to pewnie uderzę do Ciebie.

 

Co dają te zrywki i jak to działa :)

 

Zrywki to najprawdopodobniej bajer, który często widać w offroadzie. Nalepka na szybę, którą się zrywa gdy się upieprzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeżeli kosztuje 10zł taniej to i tak go kupię. Nie ma dla mnie znaczenia czy jest z USA, Japonii, Chin czy Bangladeszu skoro to ten sam produkt. Liczy się tylko cena, zwłaszcza, że nie kupuję jednego ale dwa kaski. W środku X-9 jest identyczny jak XR-1000, który mam zmierzony.

Dla mnie 200-300zł jest warte napisanie dwóch maili i jednego tematu na forum. Niektórzy latają w kaskach za takie pieniądze...

Poza tym jest jeszcze jeden aspekt kupna tego kasku właśnie w Japonii, o którym raczej w gronie takich głupio-mądrych jak Ty nie mam ochoty się rozpisywać.

 

P.S. Nie każdy Polak mówi tylko po angielsku.

 

haha dobre dwa maile ok stawiam Ci piwo jak kupisz ten kask dzięki dwóm mailom, jeśli masz czas to jasne możesz sie bawic w japonie ale kasku wcześniej niż za 4-5tyg to nie będziesz mial jeśli masz w czym śmigac to ok jeśli nie to szkoda czasu na czekanie ale to twoja sprawa. skoro liczy sie dla ciebie te 10zł to kup w japonii czemu raptem cchesz kupic o lenara za ok 1200zł skoro w japonii będzie x9 za może 1000zł a 200zł to duzo przeciez...

 

głupio mądry takie dwojakie określenie albo głupi albo mądry pzdr i nie spinaj sie tak. napisałem moje zdanie możesz sie znim zgodzic bądz nie ale obrażac nie musisz bo ja tego nie zrobilem

 

 

Dzięki.

Jeżeli za 1190zł ściągasz WSZYSTKIE malowania USA to cena jest naprawdę fajna. Jeżeli w ciągu najbliższych dni nie dogadam się z Japońcem to pewnie uderzę do Ciebie.

Zrywki to najprawdopodobniej bajer, który często widać w offroadzie. Nalepka na szybę, którą się zrywa gdy się upieprzy.

 

zrwyki są tylko na szybę racingowa, sa pakowane po 10 przed wyścigiem nalepiasz sobie na szybe i czekasz do samego startu zrywasz(tuż przed nim) i smigasz z czysta szyba. taki raczej bajer, ja nie korzystam szkoda kasa na te szybę i dodatkowo szyba racing nie ma mocowan na pinlocka jak mnie pamiec nie byli.

 

hmm abc to moze z japonii sciagniesz wydech dla mnie skoro będzie taniej. załatwisz kilkoma mailami sprawę a ja Ci przeleje kase na konto a odbiorę osobiście pomożesz?

Edytowane przez tra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha dobre dwa maile ok stawiam Ci piwo jak kupisz ten kask dzięki dwóm mailom, jeśli masz czas to jasne możesz sie bawic w japonie ale kasku wcześniej niż za 4-5tyg to nie będziesz mial jeśli masz w czym śmigac to ok jeśli nie to szkoda czasu na czekanie ale to twoja sprawa. skoro liczy sie dla ciebie te 10zł to kup w japonii czemu raptem cchesz kupic o lenara za ok 1200zł skoro w japonii będzie x9 za może 1000zł a 200zł to duzo przeciez...

 

Miałem w czym jeździć przez 5 lat to wytrzymam i te 4-5 tyg. jeżeli będzie trzeba. Podejżewam jednak, że tyle to nie zajmie.

Tak jak pisałem, cena to nie jedyny argument przemawiający za kupnem X-9. Jeżeli kupie to się na pewno pochwalę i prześlę Ci na PW linka abyś nie przeoczył i przeczytał dlaczego tak bardzo mi na tym zależało.

Dwa maile już wysłałem, zresztą "dwa" oznaczało niewielką ilość. Piwa nie będzie.

 

głupio mądry takie dwojakie określenie albo głupi albo mądry pzdr i nie spinaj sie tak. napisałem moje zdanie możesz sie znim zgodzic bądz nie ale obrażac nie musisz bo ja tego nie zrobilem

hmm abc to moze z japonii sciagniesz wydech dla mnie skoro będzie taniej. załatwisz kilkoma mailami sprawę a ja Ci przeleje kase na konto a odbiorę osobiście pomożesz?

 

Słuchaj tra, czy ja się pytam: "Doradźcie co i jak mam kupic?"

Chyba nie, więc wstawki typu "stary wes idz kup na allegro xr1000 i daj sobie spokoj z kombinowanie zaoszczedzisz moze 200-300zł a tak masz gdzie przymierzyc na zywo kask zobaczyc i sie nie pie**olic ze wysylka.

 

ps. jak to kupisz w japonii malo kto tam zna angielski. hmm powodzenia

." itp. podnoszą mi ciśnienie. Wybacz. Jestem wystarczająco ogarnięty aby takie pytania zadać sobie samemu i samemu sobie na nie odpowiedzieć.

 

Z wydechem Ci nie pomogę, a to dlatego, że drwisz ze mnie jak jakiś wiejski kmiot czego nie jestem w stanie pojąć. Boli Cię, że chcę kask z Japonii kupić, a Ty masz z Europy czy inny żal? Nie mam zielonego pojęcia w czym tkwi Twój problem, ale w momencie gdy Ty używasz subtelnego obrażania mojej osoby w głupawych docinkach nie mam zamiaru bawić się w to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w czym jeździć przez 5 lat to wytrzymam i te 4-5 tyg. jeżeli będzie trzeba. Podejżewam jednak, że tyle to nie zajmie.

Tak jak pisałem, cena to nie jedyny argument przemawiający za kupnem X-9. Jeżeli kupie to się na pewno pochwalę i prześlę Ci na PW linka abyś nie przeoczył i przeczytał dlaczego tak bardzo mi na tym zależało.

Dwa maile już wysłałem, zresztą "dwa" oznaczało niewielką ilość. Piwa nie będzie.

Słuchaj tra, czy ja się pytam: "Doradźcie co i jak mam kupic?"

Chyba nie, więc wstawki typu "stary wes idz kup na allegro xr1000 i daj sobie spokoj z kombinowanie zaoszczedzisz moze 200-300zł a tak masz gdzie przymierzyc na zywo kask zobaczyc i sie nie pie**olic ze wysylka.

 

ps. jak to kupisz w japonii malo kto tam zna angielski. hmm powodzenia

." itp. podnoszą mi ciśnienie. Wybacz. Jestem wystarczająco ogarnięty aby takie pytania zadać sobie samemu i samemu sobie na nie odpowiedzieć.

 

Z wydechem Ci nie pomogę, a to dlatego, że drwisz ze mnie jak jakiś wiejski kmiot czego nie jestem w stanie pojąć. Boli Cię, że chcę kask z Japonii kupić, a Ty masz z Europy czy inny żal? Nie mam zielonego pojęcia w czym tkwi Twój problem, ale w momencie gdy Ty używasz subtelnego obrażania mojej osoby w głupawych docinkach nie mam zamiaru bawić się w to samo.

cje

ja absolutnie nie drwię z ciebie tylko ściaganie kasku z japonii ktory kosztuje ciut taniej niz w usa a wyglada i wszystkie funckje ma takie same jest poprostu dla mnie grą nie wartą świeczki. wszyscy kupują albo w europie albo rf albo czekaja na promocje w louisie. nie slyszałem żeby ktoś ściagał kask z japonii. według mnie to wcale nie jest taka prosta sprawa ale jeśli dla ciebie jest ona prosta i nie czasochlonna to sobie ściagnij. 4-5tyg to naprawde optymistyczny termin. pocztą lotniczą będzie szybciej ale cło zapłacisz napewno plus jakies dodtakowe opłaty.

 

hmm z ciekawości napisz przewagę x9 nad xr1000 czy rf bedę wiedział na przyszłośc chyba że robisz z tego jakąs tajemnice.

 

ja ja bym miał kupowac naprawde nie chciał bym tracic czasu na załatwianie tych spraw siedzenia przed laptopem, wolę ten czas poświęcic synowi i zapłacic te 200-300zł więcej.

ja Cię nie obraziłem tylko napisałem że ja bym sie nie bawił z sprowadzanie tylko kupił kask droższy z eur albo usa i KONIEC. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...juz chyba jak bym mial brac to bym kupil tego rf z usa najmiej jebania sie ale bez homologacji...

 

 

 

... ja absolutnie nie drwię z ciebie tylko ściaganie kasku z japonii ktory kosztuje ciut taniej niz w usa a wyglada i wszystkie funckje ma takie same jest poprostu dla mnie grą nie wartą świeczki.

 

tra z całym szacunkiem :bigrazz: ale czy znasz pojęcie arbitrażu.. czemu ludzie na kontraktach terminowych walczą o każde 0,001 zł :icon_mrgreen: :icon_question: Jeżeli się okaże że z Japonii jednak wychodzi nawet te 200 - 300 zł taniej, nie zdziwię się jak inni połaszą sie na taki kąsek. Granice i odległości w tych czasach nie grają roli. Sam chciałeś lub ściągnąłeś (nie wiem) moto z USA.. DLACZEGO??

 

...juz chyba jak bym mial brac to bym kupil tego rf z usa najmiej jebania sie ale bez homologacji...

 

Jestem ciekaw co rozumiesz przez pojęcie "mniej jebania się". Zakładam, że kupowałeś coś zarówno w USA jak i w Japonii oraz wielu innych krajach. Osobiście nigdy z Japonii nic nie ściągałem (z regionu owszem) więc chętnie się dowiem na czym polega ta wielka różnica.

 

zrwyki są tylko na szybę racingowa, sa pakowane po 10 przed wyścigiem nalepiasz sobie na szybe i czekasz do samego startu zrywasz(tuż przed nim) i smigasz z czysta szyba. taki raczej bajer, ja nie korzystam szkoda kasa na te szybę i dodatkowo szyba racing nie ma mocowan na pinlocka jak mnie pamiec nie byli.

 

Teoria czy praktyka?

 

Pzdr i nie odbieraj tego jako atak na Twoją osobę ale jestem poprostu ciekaw na przyszłość, a jestem taki, że lubię znać fakty! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tra z całym szacunkiem :crossy: ale czy znasz pojęcie arbitrażu.. czemu ludzie na kontraktach terminowych walczą o każde 0,001 zł ;) :buttrock: Jeżeli się okaże że z Japonii jednak wychodzi nawet te 200 - 300 zł taniej, nie zdziwię się jak inni połaszą sie na taki kąsek. Granice i odległości w tych czasach nie grają roli. Sam chciałeś lub ściągnąłeś (nie wiem) moto z USA.. DLACZEGO??

Jestem ciekaw co rozumiesz przez pojęcie "mniej jebania się". Zakładam, że kupowałeś coś zarówno w USA jak i w Japonii oraz wielu innych krajach. Osobiście nigdy z Japonii nic nie ściągałem (z regionu owszem) więc chętnie się dowiem na czym polega ta wielka różnica.

Teoria czy praktyka?

 

Pzdr i nie odbieraj tego jako atak na Twoją osobę ale jestem poprostu ciekaw na przyszłość, a jestem taki, że lubię znać fakty! :wink:

 

 

nie no jasne tylko jest mała rożnica ściagac motor samemu siedziac w polsce i wszystko załatwiac przez telefon lub mailowo a powierzyc to komus kto to robi od lat i ma swoich pracownikow na miejscu i wszystkiego mi dopilnuja. sam bym sie nie dowazyl sciagac motocykla z usa i wszystko zalatwiac mailowo i telefonicznie ale wsumie do odwaznych swiat nalezy..:)

po 2 na motocylu roznica byl 10tys wiec przy tej kwocie 200zł to jest maly pikus.

dobra zeby nie dywagowac za duzo niech chlopak robi co cche jak napisalem wyzej moje zdanie i to jest wylacznie moje zdanie przeciez ja mu nie kaze kupic xr czy rf jest wolnosc moze zrobic co cchce.

 

 

praktycznie i w teorii sprawdzone szkoda kasy lepiej na cos innego wydac.

 

pzdr :lalag:

 

ps.a motor kupilem nie z usa tylko od prywatnego importera wydalem 3tys wiecej ale mam wersje eur i nie babralem sie z papierzyskami poszedl kupilem zarejestrowalem i smigam

Edytowane przez tra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko dwie uwagi do tego zakupu.

Pierwsza to taka, że Azjaci są trochę inaczej zbudowani niż Europejczycy. Przekłada to też się na kształt czaszki przez co możesz mieć problem z dopasowaniem kasku. Jeśli wystąpi on przy kościach policzkowych to jakoś sobie z tym poradzisz wymieniając poduszki (w shoei jest parę rozmiarów poduszek policzkowych), gorzej jak będzie uwierał na czole ;/

 

Jeśli chodzi o samo sprowadzenie to oczywiście, że gra warta świeczki. Jak na jesieni 06 sprowadzałem sobie rf 1000 z USA, samodzielnie bez pośredników za cenę poniżej 1000zł z przesyłką to też wiele osób pukało się w głowę mówiąc, że "tyle zachodu o kask?". Dla porównania spójrz teraz na rynek i proporcje rf do xr która stale rośnie :icon_evil:

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo dular tanieje to jak ma nie rosnąc różnica w chwili obecnej chyba jest albo będzie boom na sprowadzanie wszystkiego z usa od motocykli przed łodzie po samochody opłaca sie to prawda...;) ściagac tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...