Skocz do zawartości

Jaka dokumentacja potrzebna do otwarcia firmy/zakładu AUTO/MOTO


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Potrzebuje informacji odnoscie dokumentacji ,abym mogł otworzyć działalnosc związana z pojazdami (auto/moto).

Nie chodiz mi o cały ten rózaniec z zakładaniem firmy ,ale o to co musze miec i jakie warunki musze spełniać,aby móc prowadzić tego typu działalność - naprawy,wymiany, remonty (bez lakierów itp) Jakie dokumenty sa potrzebnie i jakie urzadzenia do tego aby wszystko było zgodne z prawem. Co jest konkretnie wymagane w tego typu działalnosci.

Gdzie sie mozna czegos dowiedzieć w tym kierunku??? - poza internetem :)

 

Najbardziej mie interesują ,pozwolenia i licencje które trzeba zdobyć (i jak je zdobyć, jakie warunki trzeba spełnić), np: na utylizacje (aku, oleje, smary, filtry, uszczeli,amortyzatory itp). Co sie robi z tego typu odpadkami????

Wielu z was/nas ma do czynienia z warsztatami lub znajomi mją tego typu działalność, wiec byłbym wdzięczny za jakieś info.

 

z góry dzieki za odpowiedź

 

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem jak to wyglądało u mnie.

 

Nie miałem specjalnych pozwolen, na ten rodzaj działalności nie są one wymagane. Zaczynasz normalnie firmę - ZUS, US, Urząd Statystyczny, oraz wpis do ewidencji działalnosci gospogarczej. Kwestie lokalu - musi byc on przystosowany do prowadzenia działalności - mam tu na mysli odpowidnio wysoki podatek lokalowy. Zerknij do kodeksu pracy, jakie warunki musisz zapewnić pracownikom. Małe firmy mają tutaj dużo lżejsze warunki. Powinieneś mieć podpisaną umowę z firmą odbierająca śmieci, oleje, zaolejone szmaty, filtry itp. Dobrze zbadaj rynek, bo jest masa cwaniaków, którzy chcą na tym zarobić, kasując po kilkaset złotych za miesiąc. Ja polecam ich: http://www.oiler.pl/

 

Na razie więcej nie pamiętam, swoją firmę zamknałem.

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...