Skocz do zawartości

CBR F2 Łożyska???


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego czasu piszczy podczas jazdy tylne koło. Bez znaczenia czy używam hamulca czy nie. Wydaje mi się że to są łozyska tylnego koła, ale nie jestem pewien.

Czy wymiany łożysk dokonam sam, czy muszę sie udać do serwisu? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mi się wydaje, że powinieneś dać rade sam. ściągasz koło, wymieniasz łożyska i tyle....

 

ale jak nie czujesz sie na 100% silny to weś umów się z jakimś znajomym doświadczonym mechanikiem i zróbcie to razem. czegoś się dowiesz nauczysz no i będziesz wiedział, że jest wszystko dobrze zrobione....

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie jak masz coś doświadczenia to zmienisz sam totalnie łatwo, oby mieć wyczucie i czym wybić łożyska, stare oszlifowujesz z zewnątrz bo się przydadzą do wbicia nowych

 

polecałbym tylko zanim się zabierzesz w zaopatrzenie wcześniej łożysk i uszczelniaczy bo bywa różnie z dostępnością (szczególnie uszczelniaczy)

 

łożyska kóla u ciebie najprawdopodobniej to 6204 2 sztuki, a uszczelniacz (po jednej stronie) 34x50x6 no i łożysko zabieraka 6222 i uszczelniacz 34x50x6

 

łożyska polecam SKF lub FAG, uszczelniacze w zamiennikach z doświadczenia wiem, że czasem trudno,więc może być ciut płytsze czyli dla przykładu np. 34x50x5

 

a w ogóle to modele częsci polecam sprawdzać na stronie http://www.babbittsonline.com

wybierasz "buy oem parts" i dalej wg modelu, rocznika, i nawet vinu

 

 

pzdr

Edytowane przez kazan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sprawdziłem, zgadza się. Nasuwa się nowe pytanie. Czy idąc do firmy sprzedającej łożyska(nie mającej nic wspólnego z motocyklami), podając im symbole łożysk dostane pasujące? Pozdrawiam.

Edytowane przez lorek100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, dobieraj tylko łożyska dobrych firm, ja używam i zakładam od dawna SKF lub FAG i się sprawdzają, aha i poza rozmiarem łożyska bierz kryte czyli oznaczennie UU lub C3 lub 2RS lub inne kryte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Mam problem z namierzeniem odpowiednich uszczelniacy.

Jak zadzwoniłem do serwisu hondy to po podliczeniu wszystkich części wyszła mega kwota, muszę szukać zamienników. Jak można poradzić sobie z gumami zabieraka, tez sie kończą - serwis 200 zł, masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Mam problem z namierzeniem odpowiednich uszczelniacy.

Jak zadzwoniłem do serwisu hondy to po podliczeniu wszystkich części wyszła mega kwota, muszę szukać zamienników. Jak można poradzić sobie z gumami zabieraka, tez sie kończą - serwis 200 zł, masakra.

 

no z uszczelniaczami jak pisałem bywa różnie, mi się udało znaleźć tylko po stronie tarczy, a po stronie zabieraka musiałem wziąć z hondy, chcieli koło 30zł dla porównania zamiennik koło 4zł czy jakoś tak

 

u ciebie chyba są dwa takie same więc dobrze by było znaleźć, uszczelniacz może być ewentualnie ciut płytszy ale lepiej nie więcej jak 1mm

 

gum zabieraka nie ma opcji przeskoczyć, tylko oryginał niestety

Edytowane przez kazan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazan, namierzyłem uszczelniacze o rozmiarze 34X50X7-podejdą???

A gumy zbieraka pewnie kupie w hondzie.

 

no ja zazwyczaj miałem sytuacje, że udało się znaleźć o 1mm płytsze, ale jakbym był w twojej sytuacji zdecydowanie bym je założył bo jak ich koszt?? pewnie pare złotych, a teoretycznie powinny być ok i ten 1mm więcej nie powinien rzutować pozatym, że bardzo bardzo delikatnie będzie wystawać, pamiętaj najważniejszy jest wymiar zew. i wew. czyli te pierwsze dwa i tam ciężko coś nagiąć, choć słyszałem kiedyś, że wew. też można o 1mm więcej ale nie testowałem więc nie powiem

 

pzdr

Edytowane przez kazan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...