Skocz do zawartości

Kawasaki VN 800 - Vulcan 800 (temat zbiorczy)


Szafir
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko...

Chcę wybebeszyć wydechy w moim vulcanie ale w wakacje wybieram się do Niemiec i zastanawiam się jak to będzie z jazdą takim moto u nich... Miał może ktoś takie doświadczenia? Bardzo się czepiają mundurowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko...

Chcę wybebeszyć wydechy w moim vulcanie ale w wakacje wybieram się do Niemiec i zastanawiam się jak to będzie z jazdą takim moto u nich... Miał może ktoś takie doświadczenia? Bardzo się czepiają mundurowi?

 

To polecam zaczekać i zrobić to po wycieczce, albo zaopatrzyć się w dobre korki do uszu:) Wybebeszyłem swoje niecały miesiąc temu i po trasie Częstochowa - Wrocław byłem głuchy:) Mam już prawie opracowany patent na wyciszanie (wyjmowane wkładki) i jak skończę tyo się podzielę wiedzą na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To polecam zaczekać i zrobić to po wycieczce, albo zaopatrzyć się w dobre korki do uszu:) Wybebeszyłem swoje niecały miesiąc temu i po trasie Częstochowa - Wrocław byłem głuchy:) Mam już prawie opracowany patent na wyciszanie (wyjmowane wkładki) i jak skończę tyo się podzielę wiedzą na forum.

 

O to jak Byś już opracował ten patent to chętnie lookne jak to zrobiłeś :)

Myślałem nawet o czymś takim żeby wyciąć ten ostatni tłumik wyrzynarką i wyciąć po przekątnych cztery otwory przy samym brzegu (najlepiej na obwodzie) a w rurach zostawić tak jak jest, bez większego szlifowania (ewentualnie lekko wygładzić). Później jak bym chciał włożyć tłumik do rury to skręcić go czterema śrubkami. Może by się trzymał...

 

Pomyśle jeszcze nad takim rozwiązaniem. Jeżeli udami się to zrobić to dam znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wyważacie otwarte drzwi. Na rynku jest dostępne coś o nazwie db killer - cudo do zamontowania w pustych wydechach mające je wyciszyć.

Można też włożyć do rury druciane zmywaki. Trzeba tylko pamiętać, żeby je zabezpieczyć przed wydmuchaniem.

:icon_twisted:

pzdr

Znawcy mówią, że znacznie zabawniej jest najpierw się kochać, a potem zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wyważacie otwarte drzwi. Na rynku jest dostępne coś o nazwie db killer - cudo do zamontowania w pustych wydechach mające je wyciszyć.

 

Po całkowitym wypruciu końcowego wydechu nie ma szans zamontować czegokolwiek. Jakoś ten dbkiler trzeba tam przymocować:). Poza tym większośc tego typu wkładek jest przystosowanych do prostych wydechów, a VN ma zagięte końcówki.

 

Można też włożyć do rury druciane zmywaki. Trzeba tylko pamiętać, żeby je zabezpieczyć przed wydmuchaniem.

 

Pomysł dość ciekawy, ale jak dla mnie brzmi prowizorycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów i Koleżanki ;)

 

Zwracam się z taką małą prośbą... Jeżeli Ktoś z Was mógłbym mi podesłać na maila serwisówke i co tam jeszcze macie do VN800 classic to będę bardzo wdzięczny ;)

Mój adres: [email protected]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam!

Zastanawiam sie na gmolem do mojego VN i myśle sie nad dwoma modelami:

http://www.motoakcesoria.xwp.pl/

czyli tzw klasycznymi i z podnóżkami.

 

Macie jakies sugestie co do wyboru oprócz ceny? Bardziej podobaja mi sie jak zwykle niestety te droższe natomiast przypuszczam ze dużo mniej uchronia motocykl niz takie klasyczne...

 

Druga sprawa to że w ogóle gmol nie bardzo do choppera z 21 cal kolem z przodu pasuje ale po ostatnich szlifach kolegów z winy puszek poprostu szkoda mi motocykla o nogach nie wspomne :banghead:

 

czekam na Wasze rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pilnie potrzebuje kupić jakieś przedłużenia podnóżek do kawy VN800. Chodzi mi o pełny komplet wraz z dźwignią zmiany biegów i hamulca. Ewentualnie interesują mnie również spacerówki (najlepiej podłogi) ale montowane na osobnej róże bezpośrednio do ramy. Znacie Kogoś kto mógłby mi coś takiego zrobić...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilnie potrzebuje kupić jakieś przedłużenia podnóżek do kawy VN800. Chodzi mi o pełny komplet wraz z dźwignią zmiany biegów i hamulca. Ewentualnie interesują mnie również spacerówki (najlepiej podłogi) ale montowane na osobnej róże bezpośrednio do ramy. Znacie Kogoś kto mógłby mi coś takiego zrobić...??

 

Witam, mam Vn800 chopper, 95 rocznik.

Zauwazyłem pewnien problem - od pewnej prędkosci (ok 40km/h) pojawia sie szum, dochodzący z lewej strony dokładnie spod dupy.

Dźwięk coś jakby syczenie, szuranie, znika jak puszcze gaz albo wysprzęgle, nasila sie jak dodaje gazu.

 

Zauwazył ktos podobny objaw?

 

Stawiam albo na wycięty łancuch i koła zębate, stąd te szumy, lub sypiące się łożysko na wałku zdawczym.

Wole zeby to było cos z łancuchem....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Mam dziwny objaw w moim moto

Po przekroczeniu 80km/h słyszę dziwny świst z przekładni czy może raczej z okolicy wałka zdawczego. Czy ktoś spotkał się z czymś takim ?

Drugi problem to grzechotanie cykanie podczas prowadzenia moto nie wiem czy to łańcuch czy jakieś łożyska

Gdyby ktoś coś wiedział proszę o info

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Jestem tu pierwszy raz więc witam Vulcanowców serdecznie.. ;)

 

Jestem posiadaczem VN800 A - od niedawna- więc jeszcze dobrze go nie znam.

Mam pytanko, jak powinna wyglądać powierzchnia ramy zaraz przy rozgałęzieniu

przy końcu zbiornika - tam gdzie tworzy się 'Y"zaraz koło śruby mocującej zbiornik.

U mnie wewnętrzne powierzchnie rur mają małą 'fałdkę' jak przy lekkim gięciu rury.

Miałem wczoraj małego dzwona z samochodem - przodem motocykla co spowodowało

wygięcie lag i teraz mam obawy czy dalszą konsekwencją nie jest uszkodzenie ramy

w tym miejscu.

 

Będę dźwięczny za info..

 

Pozdrawiam

 

Macio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam Vn800 chopper, 95 rocznik.

Zauwazyłem pewnien problem - od pewnej prędkosci (ok 40km/h) pojawia sie szum, dochodzący z lewej strony dokładnie spod dupy.

Dźwięk coś jakby syczenie, szuranie, znika jak puszcze gaz albo wysprzęgle, nasila sie jak dodaje gazu.

 

Zauwazył ktos podobny objaw?

 

Stawiam albo na wycięty łancuch i koła zębate, stąd te szumy, lub sypiące się łożysko na wałku zdawczym.

Wole zeby to było cos z łancuchem....

 

Cześć kolego

Mam podobny objaw w VN800 Classic 2003

Wydaje mi się że zaczynają szumieć łożyska na wałku zdawczym.

Sezon mam nadzieję dokończyć a zimą zająć się wymianą

Szukam części na początek może wiesz gdzie się zaopatrzyć w wałek łożyska i potrzebne ewentualne uszczelniacze...

Pozdrawiam

Gregorio

 

Ja tylko rzowiercalem otwory wydechowe. Nie walilo tak glosno jak wypruty calkowicie no i bylo przyjemne dla ucha. oryginalnie byly otwory 5 sztuk 5 mm ja zrobilem 5 sztuk po 13 mm. nie regulowalem i nic innego nie robilem adzwiek znaczaco sie poprawil.

Kolego mówiłeś o wydechach oryginalnych?

Oryginalne miały tylko jeden otwór skąd u ciebie te 5??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

http://www.vroc.org/view_profile.php?user_...ab=3#photoalbum zobacz tutaj jest ich 5 a u ciebie jest byc moze przynitiwana taka czarna zaslepka ;-)

 

a tutaj jest wersja przedluzonych podnozkow. maja cos takiego w louisie http://www.vroc.org/view_profile.php?user_...ab=4#photoalbum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...