Skocz do zawartości

Amortyzator przód, małe wyzwanie :)


Hes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam NSRke która moim zdaniem przy hamowaniu za mocno nurkowała. Postanowiłem rozebrać lagi sprawdzić płyn itp.

 

I mam pytanie :) ile płynu powinno być w każdym z amortyzatorów? I druga rzecz która mnie zastanawia, kiedy rozebrałem lagi w środku znalazłem oprócz sprężyn po rurce plastikowej w każdym które ściskały sprężyna a w jednym dodatkowo był walec. Zastanawiam sie czy w drugim brakuje tego walce czy po prostu tak ma być i dwie sprężyny mają być różnie ściskane?

 

Mam nadzieje, ze ktoś będzie potrafił mi dopomóc :)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jestem w trakcie szukania takiej serwisówki :clap: lecz znalazłem tylko do nowszych modeli a tam nie ma wo gule wałków w lagach, więc terasz szukam do mojego rocznika a tu już jest ciężej, ale szukam...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak podejrzewałem że to może na tej zasadzie działać ale nie miałem pewności bo szukam przyczyny jego głębokiego nurkowania, zastanawiam się czy to wina braku wałka tam, czy zużycie sprężyn, czy może po prostu za małej ilości płynu w amortyzatorze.

 

Więcej szczegółów, no cóż nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale wygląda to tak po kolei w amortyzatory wchodzą sprężyny (identyczne) następnie rurki z tworzywa sztucznego które dociskają i dodatkowo do jednego wchodzi wałek z tego samego materiału o ponad dwa razy krótszej długości co rurki dociskając jedną sprężynę jeszcze mocniej no i na koniec nakrętki.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...