Skocz do zawartości

Olej w puszcze filtra powietrza :(


patrykt7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli przekroczyles poziom oleju z powodu jazdy na kole to moze to byc rowniez powod pokazania sie oleju w odmie, ale jesli zaczniesz to robic stale to szybko dorobisz sie przedmuchow i wyciekow.

Silnik do stuntu trzeba przerobic.

 

Nie, nie nalałem tak dużo oleju po to by jeździć na kole, ale dlatego, że jest tak napisane w serwisówce, a wszystkie czynności serwisowe wykonuję wg tego co jest tam napisane. :crossy: A motocykl na kole był 3 razy i więcej nie będzie gdyż nie bawi mnie to lub też kręcenie moto do odcięcia zapłonu, prawie nigdy nie przekraczam 7 tys obrotów.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez patrykt7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom krecenie wysokich obrotow pod obciazeniem ( jadac ) nic mu specjalnie nie robi. Co innego na luzie. Ten silnik zbudowany zostal do wysokich obrotow i bardziej bedzie mu dolegal "lugging", czyli jazda na za wolnych obrotach i wysokim biegu. Tak ze nie boj sie obrotow, tylko nie stawiaj na kolo i powinien jeszcze dlugo posmigac.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom krecenie wysokich obrotow pod obciazeniem ( jadac ) nic mu specjalnie nie robi. Co innego na luzie. Ten silnik zbudowany zostal do wysokich obrotow i bardziej bedzie mu dolegal "lugging", czyli jazda na za wolnych obrotach i wysokim biegu. Tak ze nie boj sie obrotow, tylko nie stawiaj na kolo i powinien jeszcze dlugo posmigac.

 

Dziękuję bardzo Panie Adamie za wyczerpujące odpowiedzi :) Jestem bardzo wdzięczny bo wiele mi to rozjaśniło. Jeszcze raz dziękuje. Pozdrawiam i życzę szerokiej drogi :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niewielką ilością oleju w filtrze - nie ma problemu. Zazwyczaj do airboxa jest doprowadzana odma i zawsze z odmy skropli się troszkę oleu. To norma i nie jest to niczym złym.

 

Ilość oleju w filtrze wzrasta w wyniku zastosowania rzadszego oleju i wyższych prędkości (obrotów)

 

Ale tak ma być i koniec ... nie martw się .... :icon_biggrin:

 

Chyba że ten olej zacznie kapać ..... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...