Skocz do zawartości

Linka sprzegla w R6


babyy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Panowie mam kolejny problem z linka sprzegla. Otoz jak ja wyregoluje ta sruba przy klamce to po parudziesiaciu kilometrach sie znow luzuje. Ale do pewnego momentu i staje ale z duzym luzem klamki. Zmnow podciagam i sytuacja sie powtarza. Straszne to dziwne i nie wiem o co chodzi?

Czy to juz linka sie skonczyla?? ale przeciez az tak szybko to chyba niemozliwe zeby sie wyciagala.

Czy moze sprzeglo sie juz konczy?? Ale dodam ze inny problemow z nim nie mam. Ani nie ciagnie ani sie nie slizga. Troche moze halasuje na biegu jalowym ale to raczej w normie.

Spodkal sie ktos z podobnym zjawiskiem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh to akurat wiem regulacja na srubie przy klamce juz sie konczy pomalu. Jak bede mial chwile to zrzoce plog i zobacze jak 2 regulacja dziala.

Tylko to troche dziwne zachowanie ma ta linka i myslalem ze moze ktos sie juz z tym spotkal lub jakis pomysl choc bedzie mial:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh to akurat wiem regulacja na srubie przy klamce juz sie konczy pomalu. Jak bede mial chwile to zrzoce plog i zobacze jak 2 regulacja dziala.

Tylko to troche dziwne zachowanie ma ta linka i myslalem ze moze ktos sie juz z tym spotkal lub jakis pomysl choc bedzie mial:)

 

tak spotkalem sie w WSK jak odkrecaly sie sruby prawej pokrywy silnika :icon_mrgreen:

i wydaje mi sie, ze analogicznie tutaj cos sie poluzowalo, tak jak mowisz trzeba zajrzec...

 

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A linka zaczęła swirować ot tak sama z siebie czy zmieniałeś na nową i nowa świruje? To definitywnie wygląda że coś cię luzuje przy lince. Jak masz drugą regulację przy silniku to zobacz tam, może nie jest dobrze skontrowane i od wibracji się luzuje. Miałem tak w GS500E jak zapomniałem skontrować dolnej regulacji.

 

Jesli linka była nowa założona to sprawdź ułożenie jej na całej długości. Możliwe że jest źle poprowadzona i wyglądała na naciągniętą ale po pewnym czasie pracy linka sama się układa na swoje miejsce i zwiększa się luz.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok no sprawdze dokladnie ta linke i regolacje przy silniku.

Chcialem sie upewnic czy to przypadkiem z samym sprzeglem sie cos zlego nie dzieje bo sama linka to cos sie wymysli.

Linka jest stara tzn jak kupilem moto w zeszlym sezonie to jej nie wymienialem. W tamtym sezonie byl ten wiekszy luz ale jakos sie nie przejmowalez zbytnio tym. Po serwisie zimowym naciagnalem i sie zdziwilem ze tak szybko sie luzuje wiec podciagnalem i znow to sama wiec pytam.

Jak dojde co to to napisze dla potomnisci:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że linka sie wyciąga z baryłki, tak jak pisze Adam M. A ze sprzęgłem też może być cos nie tak chcoiaz małe szanse - możliwe że cos w sprzęgle się odkręca samo, np. sruby ze spręzynami czy sam kosz i w pewnym momencie sprzęgło rozleci się na częsci i będzie rzeźnia. Ale małe szanse na to. Zalezy ile km zrobiłeś z tym problemem. jelsi tylko kilkadziesiat km to może jeszcze się trzyma cało i dopiero sie rozpadnie, a jak kilka tysięcy km to szukaj przyczyn w lince i mechaniźmie wysprzęglania.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Panowie... beczulka? ile mozna ja obsunac do calkowitego zsuniecia 3mm??, a tu luz wybierany byl nie jeden raz,

moim zadaniem to moze byc problem scierajacego sie z jakiegos powodu trzpienia rozlaczajacego sprzeglo...

 

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no w zeszlym sezonie zrobilem troche ponad 6000 a w tym juz ponad 1000.

Nie ma co wiecej chyba gdybac sprawdze linke a jesli z nia bedzie wszystko ok to nie bedzie wyjscia jak sciagnac dekiel i sprawdzic sprzeglo ale mam nadzieje ze to linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...