Skocz do zawartości

Kompletne Wdzianko do lasu ?


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio lekko wypadlem z tematu (obiecuje ze nadrobie) .Szukalem po forum, ale nie moge znalesc zbyt duzo info. Narazie wybralem taka konfiguracje -

 

Spodnie + Jersey - Fox 08 180 z logiem Yamaha. 370 komplet. Ewentualnie Shift Racing 2007 Assault komplet za 250 zł. Sa jakies znaczące roznice ?

Buty - ALPINESTARS TECH 3 albo TRACKER - które najlzejsze itd ?

 

Kask - Fox V3 Striper encore albo Montage jakies 400 zl,

zbroja - Sixsixone (661) Pressure Suit, jakies 470 , chyba lepsze jak buzerek ?

Rąkawiczki - FOX Dirtpaw albo coś thora, chyba nie ma wiekszej roznicy...

 

Jakies zmiany, sugestie, opinie ?

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio lekko wypadlem z tematu (obiecuje ze nadrobie) .Szukalem po forum, ale nie moge znalesc zbyt duzo info. Narazie wybralem taka konfiguracje -

 

Spodnie + Jersey - Fox 08 180 z logiem Yamaha. 370 komplet. Ewentualnie Shift Racing 2007 Assault komplet za 250 zł. Sa jakies znaczące roznice ?

Buty - ALPINESTARS TECH 3 albo TRACKER - które najlzejsze itd ?

 

Kask - Fox V3 Striper encore albo Montage jakies 400 zl,

zbroja - Sixsixone (661) Pressure Suit, jakies 470 , chyba lepsze jak buzerek ?

Rąkawiczki - FOX Dirtpaw albo coś thora, chyba nie ma wiekszej roznicy...

 

Jakies zmiany, sugestie, opinie ?

 

Sugeruje zamianę WR z powrotem na GSXR :biggrin: Czyżby się już znudził :banghead: :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies zmiany, sugestie, opinie ?

 

no, generalnie zależy RaY ile masz kasy i ile czasu chcesz poświęcić na tę pasję

Ja np. nie mam dużo kasy, ale każdą wolną chwilę spędzam na moto i jest to ważna część mojej aktywności życiowej więc (zamiast pierścionków, kolczyków, nowych kanap, remontu kuchni, stosu nowych ciuchów..) całą kasę łąduję w swoją pasję - nie warto na tym oszczędzać.

 

Ale uproszczając, jest kilka wytycznych:

Jeśli jesteś niewymiarowy - musisz wszytko przymierzyć tu (nawet stare kolekcje można znaleźć po różnych sklepach) i sprawdzony rozmiar sprowadzić z USA.

Dotyczy to kasku, buzera, spodni, ortez kolanowych (polecam! zamiast zwykłych nakolanników - mi przez to wypadł cały sezon.. :) ) i butów.

Ja lubię mierzyć rękawiczki, bo mają być mocno przylegające (wyczucie paluszków na klamkach :) )a mam bardzo drobne dłonie - także też polecam mierzyć..

Bluzy nie musisz mierzyć (aby duża - i tak idzie w spodnie), kurtki też (aby tylko nie była za długa z przodu, bo bedzie się rolować i przeszkadzać, a w razie deszczu zrobi ci się coś jakby rynienka), gogle mają się generalnie zmieścić w kask - czasem trzeba mierzyć a czasem nie (ten problem mają dziewczynki z rozmiarem kasku XS i S - one zawsze muszą mierzyć gogle do swojego kasku, ale od kasków w rozmiarze M w górę - nie ma takiego problemu).

 

Masz mieć najlepsze na jakie cię stać: kask, buty, zbroję i nakolanniki (no lepiej szyny/ortezy.. ale ja to mam teraz na tym punkcie fioła).

Przyzwoite: spodnie, rękawiczki, gogle.

Tymczasowe: bluza i kurtka (teraz wystarczy ci jakaś rowerowa z Decathlonu, latem będziesz brykał w bluzie, jesienią musisz się zaopatrzyć w coś grubszego).

 

I teraz propozycje:

kask Fox moze być - wszytkie kaski z średniej półki są podobne w zakresie bezpieczeństwa, różnią się głównie wyglądem. Jeśli ma wyjmowaną wyściółkę, zapięcie typu DD i cię kręci - bierz!

 

Bluza, spodnie - ciuchy tej klasy różnią się nie tyle między sobą w zakresie firm, ile wysokością modelu (i Shift i Fox mają świetne modele i takie tam szmatki do lasu) - zobacz materiał z bliska i pamiętaj, ze będziesz w nim brykał przy 5 st i 35 st, w deszcz i w pełną lampę..

Ja mam teraz spodnie Thora (jakiśtam wysoki model) i kurde luksus i malina :)

 

Buty - odkąd mam Sidi Crossfire, jestem ich zagorzałym fanem :) Wcześniej ze stóp miałam tatar po każdej jeździe i myślałam, ze tak ma być.. ten model jest niewyobrażalnie drogi, ale komfort stopy, suchość, ciepło i odprowadzanie ciepła - są nie do opisania. Wywal kasę i bierz Sidi Xfire. A jak masz wątpliwości - poprzymierzaj różne modele i sam oceń - różnice czuje się od razu.

 

Zbroja - tylko zbroja! zapomnij o buzerze w lesie. Akurat 661 ma takie słabe zabezpieczenie na klacie... jak masz kasę bierz Thora, EVS, Alpinestars, FOX, UFO (w sumie porównywalne ceny do 661). Tylko na siatce i najlepiej z pasem nerkowym.

ja ma starą, śmierdzącą Utikę, która powoli dogorywa.. i poza złamanym żebrem - dobrze się spisywała przez te lata. Następna będzie EVS - odpadłam, jak ją przymierzyłam - lekka, przewiewna, mocna - cudo!

 

Ortezy - EVS rs7 są nie najdroższe a dobre. Są też duzo droższe opcje i tańsze (hmm.. :lalag: )

 

Rękawiczki - wszystkie z średniej półki czołowych firm są ok - i tak na początku nie poczujesz tak subtelnych różnic :)

dobierz tylko rozmiar - bo jak będą za duze, będą się rolowały i będziesz miał dodatkowe odciski

 

miłego brykania! :)

Edytowane przez ucek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...