Skocz do zawartości

PRZYKLEJANIE TANKPADA


michal750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, ze podobnych tematow bylo duzo, ale zaden nie odpowiada mojemu problemowi.

 

Jakis czas temu kupilem gumowy tankpad. Oryginlana tasma klejaca przy nim miala bardzo slaby klej i szybko odpadla. Posmarowalem go butaprenem i przez jakis czas bylo dobrze, ale na sloncu zbiornik sie nagrzewal i klej robil sie miekki, wiec tankpad zjezdzal na dol po wplywem nacisku moich klejnotow.

Zdjalem go ponownie i zastosowalem tasme dwustronna. Efekt byl niezly, ale tez do czasu. Znow zaczal zjezdzac w dol :/

Zauwazylem ze kleje dobrze sie trzymaja zbiornika, natomiast w ogole nie trzymaja sie tego gumowego tankpada. Guma jest miekka jak detka rowerowa.

 

Obecnie tankpad jest zdjety. Przeszlifowalem jego powierzchnie aby byla bardziej porowata. Jednak nie mam juz pomyslu na co go przykleic. Jestem pewien ze Superglue albo Kropelka swietnie by go przykleily, ale nie chce przeciez niszczyc lakieru na zbiorniku :icon_biggrin:

 

Macie jakies pomysly? Znacie dobre kleje?

Slyszalem o jakis wzmocnionych tasmach dwustronnych, moze sprobowac tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że poprostu nie postarałeś się odpowiednio przygotować powierzchni do naklejenia.

Nie trzeba nic matowić, czy też w inny sposób sudować... jak tylko poprostu odtłuścić.

 

Klej na wewnętrznej części tankpada jest na tyle wytrzymałym by sobie poradzić z odklejaniem.

 

Do odtłuszczenia polecam: zwykły "psik-psik do okien"

 

 

Jeżeli źle odtłuścisz powierzchnię naklejenia...to nie będziesz się cieszył za długo.

 

Użycie butaprenu (kleju generalnie rzecz ujmując służącego do klejenia skór... itp) to fatalna pomyła.

 

Kupuj nowego tankpada... i zastosuj się do podstawowych zasad naklejania :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...