Skocz do zawartości

prosba o pomoc pilne!!!


surus10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

panowie jak mam do kupienia gixa bez dowodu tylko pokwitowanie bo kolo paciaka strzelil i zabral policja dowod to czy moge kupic to moto i zarejstrowac je?jak sprawa ta wyglada?

eee... ossooo chozzzii? Nie no serio nie rozumiem twej nomenklatury "paciaka strzelił".... Policja zabrała komuś dowód, tak? I kupujesz moto z pokwitowaniem odebrania dowodu? Czy jak? Bo nie kminie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpewniej chodzi o to że ktoś tam miał glebę - policja zabrała dowód za zniszczenia i ten właściciel postanowił z jakiś różnych przyczyn nie naprawiać moto tylko sprzedać "tak jak jest" czyli nie naprawiany itd

ja kiedyś tak kupiłem zrobiłem przegląd powypadkowy i spokojnie mogłem przerejestrować na siebie ale to było coś około 2 lat temu a od tego czasu przepisy w naszym pięknym kraju mogły się 3 razy zmienić a i każdy wydział komunikacji istniejące może na różne sposoby interpretować :lalag: . Najlepiej zadzwoń do twojego WK to bez problemu ci odpowiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lipcu zeszłego roku kupiłem samochód po kolizji, dowód zabrany, dostałem od właściciela karte pojazdu, pokwitowanie zabrania dowodu rejestracyjnego i sterte papierów innych. Auto naprawiłem zrobilem badanie techniczne (na osobnym kwicie). Następnie do urzędu, gdzie trafił dowód z: pokwitowaniem zabrania dowodu, badaniem technicznym i umową kupna. Wydali dowód rejestracyjnyi tyle.

 

Jedna uwaga: urząd nie jest już uprawniony wbić do dowodu nowej daty ważności badania technicznego. Trzeba się udać do stacji, która robiła badanie, po odbiorze dowodu i oni wbiją do tegoż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko sprawa jest taka iz osoba ktora miala ten wypadek sprzedala moto kolesiowi a ten trzymal je ponad rok nie odbierajac dowodu i teraz on chce mi je sprzedac.wiec jesli ten kolo nie odbieral tego dowodu a orginal lezacy w wydziale jest na calkiem inna osobe niz od ktorej ja kupuje to teoretycznie niemam mozliwosci go odebrania ja bo niema umowy ja a wlasiciel ktory spowodowal wypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko sprawa jest taka iz osoba ktora miala ten wypadek sprzedala moto kolesiowi a ten trzymal je ponad rok nie odbierajac dowodu i teraz on chce mi je sprzedac.wiec jesli ten kolo nie odbieral tego dowodu a orginal lezacy w wydziale jest na calkiem inna osobe niz od ktorej ja kupuje to teoretycznie niemam mozliwosci go odebrania ja bo niema umowy ja a wlasiciel ktory spowodowal wypadek

 

Sprzedający musi dać ci oryginał umowy kupna moto i tyle. Idziesz z 2 umowami, które wychodząc od właściciela z dowodu rej. dochodzą do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...