Skocz do zawartości

sprzęgło


scorpion26
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam pytanie odnośnie sprzęgła w Hondzie CB500 tzn. czy to normalnie że jak się wbija jedynkę to nie jest to takie płynne tylko lekko szarpnie zębatkami (tak jakby dobrze nie wysprzęglało) czuje się taki "zgrzyt" zębatek na dźwigni w środku jak się wbija powoli

czy przyczyną tego jest jakiś powód??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kazdym motockylu tak jest, przynajmniej uzywanym ktory ma juz pewny przebieg(ale ostanio mialem okazje pojezdzic nowymi i tam tez tak jest) dobra rada jak zapinasz pierwszy bieg przytrzymaj wtedy motocykl na przednim hamulcu.A i nacigniecie lancucha ma tez znaczenie gdy jest w odpowiednim stanie wtedy szarpnicie jest zasadniczo mnie wyczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo możliwe że cebula ma trochę nawiniete na szpuli i wtedy tak się dzieje ale można coś temu zaradzić np:zmiana oleju na innej firmy ja zalałem castrola 10w40 power1 i u mnie zadziałało ale w hondzie może być różnie u mojego brata po zalaniu tego oleju do hondy cbr 600 f3 sprzęgło strasznie się kleiło tzn. nie można było zredukować biegów do jedynki dlatego teraz wymienia olej na motul dam znac co dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moto ma prze3jechane 27tys i raczej tyle ma bo sprzęgła jeszcze nie słychać a te typy po 35tyś tak mają żezaczyna stukać koszyczek czy rozrząd już sam nie wiem itp

(napęd nowy) nie chodzi aż o szarpniecie całęgo motocykla aż tak, że rusza raczej zgrzyt czy stuknięcie głośnie i takie że aż przenosi drganie na ramę (nie wiem jak to opisać) z tego co wiem to olej był wymieniany pół roku temu więc nie wiem czy się opłaca czy coś to zmieni

Edytowane przez scorpion26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój brat miał taki motocykl i go zbytnio nie oszczędzał ;rozmawiałem z nim i mówił że jak się wbija 1 bieg przy wyższych obrotach to się coś takiego może dziać z cb on przelatał koło 40 000 km i był bardzo zadowolony z moto i jak już kupił to sprzęgło było słychać,także moto przeżyło dobrą katorgę i jeżdzi do dzisiaj u następnego właśćiciela do dzisiaj który jest bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak mam jeszcze takie pytanie odnosnie sprzegła...chodzi tez wlasnie o wysprzeglanie bo np jak ktos ma olej syntetyczny to jest tam pewna zawartosc dodatkow wpomagajacych sprzeglo i to bardzo dobrze sie sprawwdza.....ale jak np ktos ma olej mineralny to tam nie ma tych dodatkow...jest taka opcja aby kupic taki dodatek do mokrych sprzegiel ktory normlanie wystepuje w oleju syntetycznym?(jak np powszechnie mozna kupic jakies wpsomagacze do paliwa itp) i czy taki dodatek bedzie dobrze zgrywał sie z olejem??....

ktos ma jakies namiary??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak mam jeszcze takie pytanie odnosnie sprzegła...chodzi tez wlasnie o wysprzeglanie bo np jak ktos ma olej syntetyczny to jest tam pewna zawartosc dodatkow wpomagajacych sprzeglo i to bardzo dobrze sie sprawwdza.....ale jak np ktos ma olej mineralny to tam nie ma tych dodatkow...jest taka opcja aby kupic taki dodatek do mokrych sprzegiel ktory normlanie wystepuje w oleju syntetycznym?(jak np powszechnie mozna kupic jakies wpsomagacze do paliwa itp) i czy taki dodatek bedzie dobrze zgrywał sie z olejem??....

ktos ma jakies namiary??

 

kazdy olej dedykowany do motocykli z mokrym sprzeglem niezaleznie czy to mineral czy syntetyk ma odpowiedznie dodatki dla zapewnienia prawidlowej pracy silnika, sprzegla i skrzyni biegow

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...