Jump to content

Membrana dolotowa


adoado0
 Share

Recommended Posts

Chciałbym się dowiedzieć czy jakoś powinno się wymieniać te "blaszki" od dolotu? To znaczy jednemu koledze pękły i wpadły do cylindra i narobiły trochę syfu dlatego pytam po jakim czasie by warto je wymienić ? Prawdopodobnie mam fabryczne od 99 niby nie dużo czasu ale kto wie. Poza tym czy jeżeli wymienie np na nowe Boyesen'a to doczuję jakiś efekt? Zapewne poprawi się reakcja na gaz ale czy to będzie zmiana znacząca czy jednak pomijalna?

Link to comment
Share on other sites

Na ogół w skuterach i pochodnych ścigaczach 2T niedużej pojemności membranki wymienia się 10tys km przebiegu.

Jednak już po 5 tys można zajrzeć na nie w jakim są stanie.

Co do zaworu, jego się praktycznie nie wymienia w ogóle, ale membranki jak najbardziej są one elementem, który się zużywa.

Jeśli membrany sa już dosyć zużyte, wymienisz na nowe to napewno spostrzeżenia z jazdy będą inne niż na starch zużytych memebrankach.

Link to comment
Share on other sites

Dzieki za odpowiedz. Jednak juz sie zdecydowalem na wymiane. Kilka osob powiedzalo mi dzis, ze roznica bedzie odczuwalna a poza tym przy okazji bede miec spokojna glowe. Zdecydowalem sie na Boyesen'a z serii Pro. Koszt z przesylka ok 100 zl wiec gra niewarta swieczki. Zakladam je na fabryczna "ramke".

Edited by adoado0
Link to comment
Share on other sites

Guest marcpol

Na ogół w skuterach i pochodnych ścigaczach 2T niedużej pojemności membranki wymienia się 10tys km przebiegu.

Jednak już po 5 tys można zajrzeć na nie w jakim są stanie.

Co do zaworu, jego się praktycznie nie wymienia w ogóle, ale membranki jak najbardziej są one elementem, który się zużywa.

Jeśli membrany sa już dosyć zużyte, wymienisz na nowe to napewno spostrzeżenia z jazdy będą inne niż na starch zużytych memebrankach.

 

Możesz uzasadnić terminy wymiany?

Link to comment
Share on other sites

Możesz uzasadnić terminy wymiany?

 

No tak jak napisałem niektórzy asekuracyjnie wymianiają po 10 lub nawet po 5 tys km.

Jednak po takim przebiegu wystarczy jedynie sprawdzić ich stan. Żadko kiedy ulegają uszkodzeniu.

Jedyne co to z biegiem czasu moga się zniekształcić, poładować albo coś takiego.

Wtedy są problemy z moto, odpalanie, zachowanie silnika po odjęciu i dodaniu gazu.

 

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

jeśli ogranicznik listków nie jest zdjęty, pracują w fabrycznym zakresie nie powinny pekac, mogą sie ewentualnie odkształcic, ale to praktycznie tylko w wypadku metalowych listków. nie widziałem żeby carbon sie odkształcał.. po drugie mam motor z przebiegiem 30 tys na fabrycznej membranie i listki sa oryginalne i jakos nie trzeba ich wymieniac, wiec twoje 10 tys nie wiem z kad sie zwieło..

Link to comment
Share on other sites

No to zależy właśnie od rodzaju materiału membran, wielkości itp.

Dlatego nie da się tak określic dokładnie po jakim przebiegu wymieniać membrany jedni już po 10 tys wymianiają bo im już coś zaczyna nie działać tak jak powinno inni przejeżdżają grubo ponad 20 a nawet 30 tys km i działa wszystko jak należy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...