Skocz do zawartości

Opony szosowe i szosowo-terenowe


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Polecilbym Continental TKC 80, pyzanie tylko czy na wyczyn nie bedzie za " gesta " ale to kazdy musi ocenic sam.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany drogie co to za kapciuszki na tej DR ce , podobne do Shinko E704 ale wydaje sie ze kostki ma zadziej rozstawione , co by polepszylo trakcje w terenie

 

http://picasaweb.google.pl/Moto.Klinika/Ra...737703900815474 , http://picasaweb.google.pl/Moto.Klinika/Ra...735045552096066

 

ok juz wiem to MAXXIS - y , jakie sa opinie o tych kapciach ?? slyszalem ze to Chinszczyzna ?

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zamówiłem kolejną oponke E-704 nic, tylko jak przyjdzie to czekać na ocieplenie :D jednak zrezygnowałem z shitasa na rzecz Shinko, mam nadzieje że słusznie.

 

Ja dziś zamówiłem kolejną oponke E-704 nic, tylko jak przyjdzie to czekać na ocieplenie :D jednak zrezygnowałem z shitasa na rzecz Shinko, mam nadzieje że słusznie.

 

Ja dziś zamówiłem kolejną oponke E-704 nic, tylko jak przyjdzie to czekać na ocieplenie :D jednak zrezygnowałem z shitasa na rzecz Shinko, mam nadzieje że słusznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 lata później...

Odświeżę troszke temat i zapytam jakie oponki polecacie do czestych jazd po, piachu, zwirze, błocie, rowniez czesto asfalt, lepiej kupic typowe enduro czy tak jak tu czytalem wczesniejsze wypowiedzi i postawic na majtasa c02, posiadam DR 350 S, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma dobrej opony w teren i na asfalt jednocześnie. Uniwersalne jodełki czy pół kostki trzymają się słabo na mokrym asfalcie a po piachu czy błocie w ogóle nie pojeżdżą. Jak już to mitas e-09 czy coś tego typu. Miałem ją włąśnie w Dr'ce i na asfalcie jakoś jechała a co najważniejsze nie zużywała się szybko, ale za to w terenie jest porażka. Można zapomnieć o podjazdach a na trawie jedzie się jak po lodzie.

Najlepiej kupić typową kostke crosową i unikać asfaltu albo pogodzić się z szybkim zużyciem i słabym trzymaniem na mokrej szosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma dobrej opony w teren i na asfalt jednocześnie. Uniwersalne jodełki czy pół kostki trzymają się słabo na mokrym asfalcie a po piachu czy błocie w ogóle nie pojeżdżą. Jak już to mitas e-09 czy coś tego typu. Miałem ją włąśnie w Dr'ce i na asfalcie jakoś jechała a co najważniejsze nie zużywała się szybko, ale za to w terenie jest porażka. Można zapomnieć o podjazdach a na trawie jedzie się jak po lodzie.

Najlepiej kupić typową kostke crosową i unikać asfaltu albo pogodzić się z szybkim zużyciem i słabym trzymaniem na mokrej szosie.

no to teraz juz kompletnie nie mam pojecia co robic bo jak jade asfaltem to np. zeby dojechac na jakies lasy, pola itd. ale czasami jest to kawałeczek, a czasem dłuższy dystanas..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się Michelin ac 10. Mam te opony obecnie założone w drz. W terenie dają radę przynajmniej dla mnie jako początkującego amatora w terenie i sporo wytrzymują po asfalcie(gdzieś wyczytałem opinie że nawet 5 tys km komuś wytrzymały jeżdżąc pół na pół) U mnie mają jakieś 1,5 tys km i jest ok(na najbliższy poligon mam ponad 25 km po asfalcie).

Edytowane przez Songo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się Michelin ac 10. Mam te opony obecnie założone w drz. W terenie dają radę przynajmniej dla mnie jako początkującego amatora w terenie i sporo wytrzymują po asfalcie(gdzieś wyczytałem opinie że nawet 5 tys km komuś wytrzymały jeżdżąc pół na pół) U mnie mają jakieś 1,5 tys km i jest ok(na najbliższy poligon mam ponad 25 km po asfalcie).

tak chyba zrobie, właśnie pod uwage nadal biore michelin ac 10 lub majtasa c02, ale michelin mnie jakos bardziej przekonuje bo już gdzieś czytałem opinie na temat tej oponki ;) drogi sie dobrze trzymie rozumiem? Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż nie ma co od niej wymagać na asfalcie bo to opona na dojazd:) Na suchym asfalcie jest ok nie czuje się niepewnie itp, natomiast na mokrym trzeba uważać raz miałem mały uślizg i niewiele brakowało do szlifa. Co do terenu to jest całkiem ok dla mnie, przejazd przez kałuże nawet głębsze i błocko nie stanowi dla niej problemu cały czas pewnie jechałem i nie poczułem nigdy jakiegoś mocnego uślizgu, w głębokim kopnym piachu mogłaby chyba mieć lepszą trakcję ale wszystkiego niestety nie można mieć ale jako opcja z dojazdem do terenu na kołach chyba nie znajdziesz obecnie lepszej opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...