Skocz do zawartości

odpowietrzanie Hamulców


kondziureq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

prosiłbym o instrukcje odpowietrzania hamulców :) kto po kroku najlepiej w punktach i ze zdieciami mysle ze wielu osobą sie przyda... szukałem ale nie znalazłem dokładnego opisu pozdrawiam

 

nic trudnego :biggrin: najpierw musisz kilka razy podpompowac klamką i przytrzymać(pompka ) ,a następnie odrecic odpowietrznika w zacisku ,robic do puki nie bedzie plyn szedł (sam płyn bez bąbelek powietrza) :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odpowietrznik załuż przewód taki jak od paliwa wtedy jest łatwiej. W węzyku widać czy leci płyn czy powietrze. Zawsze lepiej przepomować wiecej płynu.

Tylny hamulec w mojej rd nie działał do tąd aż wymieniłem cały płyn na nowy. I tak tylnego nie urzywam ale niech działa.

Pamiętaj że jeżeli odpowietrznik jest odkręcony muszisz trzymać wciśniety hamulec.

 

1. pompujesz

2. trzymasz hamulec

3. odkręcasz na chwile odpowietrznik patrzysz co leci (klamka hamulca robi sie miekka)

4. zakręcasz odpowietrznik

I tak w kółko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniasz cały płyn w układzie to radze założyć na odpowietrznik rurke i z drugiej strony strzykawke i wyciagnąc powietrze aż pojawi sie płyn,a dopiero później tak jak mówią koledzy bo jak wymieisz cały i byś chciał tak pompować to być sie za*eb... a tak jest owiele szyciej i łatwiej

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha to jutro spróbuje... wogole nie hamują bo rozkreciłem i pomalowałem na czerwono :buttrock: zalałem próbowałem odpowietrzyc ale nie wyszło mi... to jeszcze jedno... pryskam w góre?? z tej strzykawki?? od zacisku do klamki czy od klamki do zacisku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie przejmuj sie ze dlugo nie biora ja tez myslalem ze cos jest nie tak bo juz odpowietrzalem z pol godzinki i nic ale wkoncu powoli powoli i hamulce teraz dobre sa.Musisz cierpliwie odpowietrzac tak jak mowiliczyli:

 

1.pompujesz hamulcem pare razy

2.trzymajac klamke hamulca odkrecasz odpowietrznik jak wyleci wsyzsystko co bylo zakrecasz i dopiero puszczasz klamke

Pamietaj ze nie mozesz wczesniej pusci klamki dopoki nie zakrecisz odpowietrznika bo zassa powietrze i nic nie da to tak z grubsza

 

Jak znajde to Ci wsyle link gdzie bylo opisane to szczegolowo

Edytowane przez KUBAS007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...