Skocz do zawartości

Airoh kontra Caberg


Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić nowy kask typu "szczękowiec" .Mam na oku Airoha Mathisse Basic, lub SE500 . Z Caberga może być Just one plus . Który model wybrać? Może ktos w takim kasku jeżdzi?

 

Przy okazji sprzedam kasak Caberg Jet insider i Nolan N41 rozmiar M Obydwa w stanie idealnym

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mathisse'a ma PGR więc pewnie dokładnie mógłby ci go opisać.

Osobiście nie jeżdziłem w tym kasku, ale ma go moja dziewczyna i jeździała nim cały zeszły sezon i chwaliła sobie, kilka razy musieliśmy jechać w deszczu i nie było żadnych problemów, mechanicznie wygląda również bez śladów zużycia. Właściwie tylko tyle mogę ci napisać, aha ja mam innego Airoh (Warrior) i jestem z nigo zadowolomy, mógłby być lżejszy i nieco cichszy, ale pozatym O.K. Przewszystkim świetna wentylacja, co docenia się w upały :D

PS. Oczywiście SE jest nieco lepszy min ma wyjmowany środek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Airoh Matiisse, klasa średnia, głośny nie wyjmowana wyściółka wnętrza, blkokuje się mechanizm otwierania teoretycznie powinno owierać się jedną ręką w praktyce to nie działa.

Tak naprawdę dobre kaski zaczynają się od 1200zł w górę aczkolwiek zdarzają się okazje np. Shubert(?) z czarnym matowym malowaniem widziałem gdzieś za ok. 250 euro.

 

 

Zbycho

XJR1300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jakiś Airoh "szczękowiec" z wyjmowaną tapicerką? A może znacie jakis inny dobry kask tego typu za dobrą cenę :?: Proponowano mi ostatnio produkt Węgierski chyba " Keway" czy jaoś tak.Wykonany nieżle ale .......

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A jest jakiś Airoh "szczękowiec" z wyjmowaną tapicerką?

Tym kaskiem jest Airoh SE 500 Tiberium. Użytkuję go juz ponad rok i jestem zadowolony, tapicerka jest wykonana z tkaniny cool max, łatwo ją zdemontować do prania. Przy okazii kupowania nowej przyciemnianej szyby, obejżałem z ciekawości Wariora i Mathisse, w/g sprzedawcy są to trochę uproszczone modele, a przez to nieco tańsze. W sumie Airoh jest OK, jednak jeśli ktoś szuka naprawdę cichego i lekkiego kasku to najlepiej od razu kupić SHOEI za 2000 zł. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...