Skocz do zawartości

Zmiana Żarówek Na Halogeny/H4 I pare innych pytań


Quba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Po 6 miesięcznym użytkowaniu skuterka Malaguti f15 i odkryciu poważnej wady a mianowicie soczewkowych lamp :evil: które dają mi światło na ~5m .

 

Z pierwszych oględzin zauważyłem że jest to zwykła jednowłóknowa 15watowa żaróweczka :eek: .

 

Chciałbym zamontować w skuterku żarówki H4 jednak idzie za tym pare pytań.

 

A zatem:

 

Moja żarówka aktualna ma podpiecie do + (od dupki) i - (od obudowy) żarówka h4 ma 3 bolce i nie wiem kompletnie do jakiego celu służy ten ,,3'' bolec. (Wybaczcie ale z elektryki jestem cienki jak barszcz :wink: )

 

Mozna Przerobić aktualną instalacje aby można było podpasowac żaróweczki h4 i wcisnąć je do soczewek (tzn podlaczając tylko 2 bolce + i - ) (srednica pasuje) Czy trzeba kupować ten cały moduł z gniazdami do żarówek h4?

 

 

Drugim Problemem jest przedni plastik (caly front) A chodzi o to że Mam skuterek z roku 1997 i chciałbym sobie zamontować Caly ten duży przedni plastik od modelu z 2003+ roku (ten model bez szyby juz)

 

Trzecim i najważniejszym to wymiana licznika , jak wiadomo mam zwykly mechaniczny licznik i chciałbym zmienić go na ten od nowszego modelu z ekranem ciekłokrystalicznym , są może znawcy ktorzy wiedzą na czym polega praca takiego licznika ? Czy pod niego tez podpina się ślimaka ? i czy w ogóle jest możliwość zamontowania takiego licznika do starszego modelu . :icon_twisted:

 

 

Pozdrawiam i licze że ktoś mi pomoże na co szczerze licze :icon_biggrin: Quba

Edytowane przez Quba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki typ żarówki tam jest ?

 

no w sumie nie wiem jaki typ , wiem ze jest to 15w i tył ma taki sam jak h4 tylko ze ma takie wyjscie z tylu jak zwykla żarówka domowa (na koncu + - od obudowy)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...