Skocz do zawartości

Wszystko o kawasaki klx 250/300


Rekomendowane odpowiedzi

Myśle jeszcze nad naprawą modułu. Gdzie można by było naprawić? Najlepiej w łódzkim. Bo w Krakowie i Katowicach to znalazłem warsztaty które naprawiają moduły do klx. Ale mam za daleko, pół polski musiałbym przejechać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle jeszcze nad naprawą modułu. Gdzie można by było naprawić? Najlepiej w łódzkim. Bo w Krakowie i Katowicach to znalazłem warsztaty które naprawiają moduły do klx. Ale mam za daleko, pół polski musiałbym przejechać...

 

Umów sie zkolesiami i wyslij pocztą.

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Wersje E to całkiem inna bajka są tak poblkowane że szok
Witam wspominaliście coś o blokadach w klx 250 E ... mam tak owy motor heh... i chciałbym się dowiedzieć czy da rade je jakoś zdjąć? co zmienić ? wiem, że na podstawie to do wymiany tłumik ... gdzie go dostać ? aha i przy wymianie tego układu trzeba także zmienić dysze w gaźniku? ;) Edytowane przez pavel-rx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Dzisiaj przy probie odpalenia moto ulamal mi sie walek zdawczy od kick startera. I mam do was pytanko, czy bedzie pasowal od jakiegos innego moto? A jezeli nie, to ile kosztuje nowy?

 

Jak sam wałek niczego ze sobą nie pociagnąć to oddaj na tokarnie żeby podrobili i pozakładaj starą zębatkę itd.

 

Witam wspominaliście coś o blokadach w klx 250 E ... mam tak owy motor heh... i chciałbym się dowiedzieć czy da rade je jakoś zdjąć? co zmienić ? wiem, że na podstawie to do wymiany tłumik ... gdzie go dostać ? aha i przy wymianie tego układu trzeba także zmienić dysze w gaźniku? ;)

 

Z wydechem to nie ma tragedi bo do KLX są akcesoryjne. Dysze w gaźniku wymienia się razem z filtrem powietrza ale z tego co wiem nie ma to związku z usuwaniem blokad tylko z tuningiem silnika :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysze w gaźniku wymienia się razem z filtrem powietrza ale z tego co wiem nie ma to związku z usuwaniem blokad tylko z tuningiem silnika :)

 

Zawsze możesz zmienić na gaźnik mechaniczny :D

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz w KLX i KLR jak nie mechaniczny ? :crossy: Wtrysku przecież tam nie ma a dysza to nie to samo co wtryskiwacz :buttrock:

 

Koledze zapewne chodziło o gaźnik mechaniczny z pompką przyśpieszającą w odróżnieniu od "zwykłego" gaźnika podciśnieniowego jaki fabrycznie montowany był w KLX i KLR.

W tym pierwszym linka gazu otwiera przepustnicę i jednocześnie pompka pompuje porcje paliwa do gardzieli "zmuszając" silnik do zwiększenia obrotów - pewnie stąd określenie "mechaniczny" (mogę się mylić). Przez to silnik dużo szybciej reaguje na ruch manetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok więc gdzie znaleźć taki wydech ? oraz gaźnik jaki to koszt... w ogole znacie jakieś miejsca gdzie można kupić rzeczy do klx.. tuningowe hheh.. (chodzi o te bardziej mechaniczne niz wizualne)

 

W sklepach które sprowadzają wydechy akcesoryjne, Akrapovic, FMF i tego typu firmy u nich poszperaj a potem znajdź importera. :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok więc gdzie znaleźć taki wydech ? oraz gaźnik jaki to koszt... w ogole znacie jakieś miejsca gdzie można kupić rzeczy do klx.. tuningowe hheh.. (chodzi o te bardziej mechaniczne niz wizualne)

 

W Polsce? Kiepsko to widze..... No chyba, że trafisz jakąś używkę. Ja gaźnik sprowadziłem z USA (dobra cena), płaciłem PayPalem-znajomy w Stanach spakował mi gaźnik (sklep nie wysyłał przesyłek poza kraj) i dotarł do mnie bez zbędnych formalności (czytaj cło :icon_biggrin:).

 

Co do wydechu, to modyfikacja fabrycznego układu wydechowego i dolotowego (+regulacja/nowe dysze w gaźniku) daje podobno dodatkowe 5KM (dane wg nieistniejącej już strony Planet KLX - dot. KLX 300). Zastosowanie wydechu akcesoryjnego wg wspomnianej strony dawało podobne a w niektórych wypadkach nawet gorsze rezultaty...więc nie widzę sensu pakować kasy w wydech.

 

Maksymalnie można wyciągnąć z KLX 300 ok 45 KM ale to już po poważnych przeróbkach:

- 365 cm3 - w USA są gotowe zestawy / KITy zwiększające pojemność silnika + przeróbka wydechu (większa średnica rury i akcesoryjny tłumik)

- gaźnik z pompką przyśpieszającą (mikuni TM36 / keihin FCR)

- modyfikacje filtra powietrza

- REGULACJA CAŁOŚCI

Edytowane przez jaruso13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce? Kiepsko to widze..... No chyba, że trafisz jakąś używkę. Ja gaźnik sprowadziłem z USA (dobra cena), płaciłem PayPalem-znajomy w Stanach spakował mi gaźnik (sklep nie wysyłał przesyłek poza kraj) i dotarł do mnie bez zbędnych formalności (czytaj cło :icon_biggrin:).

Mógłbyś napisać jaki koszt takiego gaźniczka?

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś napisać jaki koszt takiego gaźniczka?

 

Mój Mikuni kosztował mnie gdzieś w granicach 900 zł z przesyłką...

Miałem namiary na tańszy w Niemczech ale do końca gość nie był pewny czy to ten model o który mi chodzi.

Trzeba dokładnie sprawdzać nr modelu.

Tu kupowałem: http://www.procycle-online.com/carb/mikuni.htm

ten model: 36mm MIKUNI TM Flat slide smoothbore Pumper carburetor 13-5070 - teraz cena 299,95$ x 2,5 = 750 PLN + koszt przesyłki

 

U nas za używany krzyczą od 500 zł w górę ale w zasadzie towar nieosiągalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...