Skocz do zawartości

opony - zmiana


Guzik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zazzu po prostu jak masz elektronicznie sterowaną dawkę paliwa to powyżej np 1300obr jak odejmiesz gaz na biegu to silnik nie będzie dostawał paliwa . tak to działa na chłopski rozum.

to akurat wiem :) ale było napisane:

samochód pali wiecej paliwa niz jechał by ze stałymi obrotami w granicy 3000;]

a przy puszczonym gazie nie mamy doczynienia z utrzymywaniem stałych obrotów.....

 

 

mi to zalatuje jakąś fantazją kolegi wueski ...

bo źródło "gazeta" jest mało przekonujące. Wueska może chociaż podasz nam numer "AUTO MOTO SERWISU", w którym to wyczytałeś? Albo autorów i tytuły książek (których nie kupiłeś z powodów finansowych) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to twierdzenie, że samochód więcej pali na biegu jałowym niż jadąc ze stałymi obortami ok 3000obr/min mi też nie pasuje.

Oczywiście inaczej to wygląda przy hamowaniu silnikiem i tu sprawa jest oczywista.

Za to w przypadku jazdy ze stałą prędkością obrotową mamy opory toczenia, które są niemałe i należy je pokonać.

Trzeba będzie to sprawdzić empirycznie ;-)

Test 1 - wjeżdzamy na autostradkę niemiecką i dymamy z obrotami 3tys. obr/min.

Test 2 - zostawiamy auto na luzie i iniech pracuje.

Długość czasu przez jaki popracuje silnik podczas jazdy powinna być większa niż podczas postoju na luzie.

Hmmm nie chce mi się w to wierzyć, ale.... może jakiś inny spec się wypowie? :)

 

I dodać trzeba, że ta dyskusja nie ma wiele wspólnego z przedmiotową zmianą opon ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czy jak wy czytacie gazety to spisujecie numery autorów opracowań;| no na litosc boska... Tyle ze jak puscisz auto na luz to auto HAMUJE. A jak coś hamuje a potem musi przyspieszać to apetyt na pliwo wzrasta. Nie bede dalej tego ciognoł bo to nie ma sensu w temacie o oponach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czy jak wy czytacie gazety to spisujecie numery autorów opracowań;| no na litosc boska... Tyle ze jak puscisz auto na luz to auto HAMUJE. A jak coś hamuje a potem musi przyspieszać to apetyt na pliwo wzrasta. Nie bede dalej tego ciognoł bo to nie ma sensu w temacie o oponach.

 

stwierdziłeś że nie ma sensu ośmieszanie się, więc przestaniesz te bzdury pisac. A jeśli to nie bzdury - nie masz chyba daru przekonywania, i prawdopodobnie sam nic o tym nie wiesz skoro nie potrafisz wyjaśnić - naprowadzić. :cool:

 

Z mojej strony koniec na ten temat, jak będę chciał coś sie dowiedzieć - spytam kogoś kto ma jakąkolwiek wiedze i chęci ;) a takich osób na forum nie brakuje.

Edytowane przez zazzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóz kursu pedadogicznego nie mam :P

 

Temat wtrysków i map wtrysków oraz tego jak one funkcjonuja jest dość trudny, sa o tym ksiażki np. tu taka najtańsza chyba

 

http://www.ksiazki.motonews.pl/ksiazka-271...-serwisowy.html

 

Tyle ze wtrysk to nie jest prosta sprawa, nie da sie tego omówić w jednym poscie bo trzeba by było zacząc od podstawowych zagadnień zwiazanych z silnikiem i bez obrazy ale 90% ludzi ich niezna(ale wszyscy umieja naprawiać).

 

Skrutowo juz pisałem ze wtrysk reaguje na wielką ilosc czujników i utryzmuje bardzo uboga w paliwo mieszanke na stałych obrotach. Na biegu jałowym wtrysk nie moze zubażać tak mieszanki ponieważ silnik pracuje bez obciazenia i potrzebna mu mieszanka bogatsza. Pozatym wrzucasz na luz auto cały czas zwlania potem wrzucasz bieg i naciskasz pedł gazu czyli przyspieszasz co powoduje wieksze spalanie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...