Skocz do zawartości

Enduro... Potrzeba Rada!


Rekomendowane odpowiedzi

Z tym że coś sobie nie da rady na początku tematu, to proszę między bajki włożyć. Ja mam tylko DR 350S i wczoraj pierwszy raz wystartowałem w zawodach Cross Country i zająłem 6 miejsce w klasie amator, a ludzie jeżdzili różnymi potworami większość full crossów. I co można na dr? Dlatego zaraz jakieś WR 450 czy coś to troszke bzdura bo drz nie da sobie rady, jak drka daje sobie rade w terenie to drz tym bardziej. Bo jak było gdzieś nawet na forum powiedzenie "Maszyna gwizda, tylko kierowca jest pi*da" to naprawde, ale 50 czy 60% sukcesu zależy od umiejętności.

 

Wg mnie więcej czasu zajmie nauka jazdy na WR 450, niż na DRZ. Bo w wrce jest tyle mocy, że czasami będzie strach mocniej odkrecić. A co do tematu, DR-Z jest bardzo dobrym motocyklem, dla Ciebie ponieważ nie pochłania wiele pienięzy utzymanie jej, bo w porównaniu do WR/EXC itp nie robisz prawie nic. Oczywiście prócz zmian oleju i regulacji. :flesje:

 

Pozdrawiam

urban

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko sie pochwal na ilu :banghead: jak dobrze pamietam 7 czy 8 ;)

 

Co ty mówisz. 20 ponad startowało, kliku nie dojechało, a sklasyfikowanych było 12. Widziałem listę osobiście. A byłeś na zawodach??

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zablokowana WR 450 jest tak grzeczna i potulna jak kotek. Ja z rozklekotanej setki przesiadłem się na 426 i żyje (no tylko raz obojczyk złamałem :banghead: ) ale wydawał mi się to słuszny wybór i nie żałuje bo dobrze mi się jeździ, jednak teraz wracam do 2T i chyba pod koniec sezonu wybiorę dwusuwową ćwiartkę. Spokojnie dasz rade na tym i na tym. WR będzie może i nawet łatwiejsza w opanowaniu, bo na wyczynowym sprzęcie te wszystkie rzeczy łatwiej się robi. Kwestia tylko twoich funduszy i wiedzy mechanicznej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Mam zamiar w tym roku kupić jakiegoś porządnego enduro.

Ma to być już motorek na długie lata.

W przyszłości być może będzie zarejestrowany, a narazie głównie będę nim jeździł po lesie, w nie zbyt ciężkim terenie.

Myślę o suzuki DR-Z400 tylko nie wiem którą wersję. Jeżeli jest to zły wybór to proszę o lepsze propozycje ale w takiej kategorii.No i jeszcze żeby nie palił za dużo i tak do 50 KM.

Kupuj tego DRZ i nie kombinuj, tak jak koledzy Ci podpowiadają, ja dodam, że DRZ 400e pewnie waży mniej niż DR 125, a moc i zawias o niebo lepsze, czyli frajda z jazdy nie z tej ziemi więc jak tylko masz hajs to go bierz.

 

OT:

Czy trzeba umieć dobrze jeździć, żeby wystartować w CC?

 

Pozdrawiam.

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

OT:

Czy trzeba umieć dobrze jeździć, żeby wystartować w CC?

 

Pozdrawiam.

 

 

Dobrze, to pojęcie względne. Poprostu trzeba jechać i zobaczyć czy jedzie się w tempie czy Cie dublują. A tak naprawde liczy się zabawa. A wrażenia są nie z tej ziemi, nie zapomniane. Polecam Tobie jak chcesz startować, bo nic nie masz do stracenia.

 

Pozdro

urban

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RafRaf: moja wypowiedź nie była poważna, tylko taka ironiczna. Chodziło mi o to że teraz jest jakaś chora mania ilości kucy w silniku - bo ja jechałem 100m na Transalpie co ma 60KM po prostej drodze to mi ta moc nie straszna...Oczywiście że sprzęt jest do ogarnięcia tylko trzeba mieć olej też w głowie :banghead:. Ale jeśli Bartek 436 ma olej w głowie i POTRAFI JUŻ w miarę dobrze latać oraz chce moto na długie lata to też polecam DRZ400. Jednak dalej nie jestem przekonany że po DR125 mającej 12KM DRZ400 która ma 48KM będzie okej...Myślę że jakby na dobrej setce w zakręcie odkręcił to miałby mokro ;)

Pzdr, Maciek

P.S.

Na kata przesiadłem się z Aprili RX125

 

Ta ja źle zrozumiałem Mr.Maciek twoją wypowiedź. Masz rację.

 

Urban gratuluję. Też miałem DR350. To świetny motocykl na początek.

Gdzie były te zawody i kiedy następne?

Edytowane przez RafRaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...