Skocz do zawartości

co dla starca?


sirturek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałbym sobie kupić jakiś motorower, coby sobie pośmigać w ciepłe dni rekreacyjnie. Niestety kilkanascie lat temu kiedy robiłem prawo jazdy nie przewidziałem, że kiedyś będzie mi się chciało jeździć na dwóch kołach i mam tylko prawko kat B., więc pozostaje motorower. Żeby teraz z kolei robić prawojazdy na motor brakuje czasu i checi tez. Druga sprawa, że nigdy nie jezdziłem na motorach, wiec lepiej jakis słaby motorek na początek coby się nie zabić.

Co byście mogli polecić dla mnie za sprzecik, chodzi o to, żebym nie wyglądał głupio i zmieścił się na motorku (182cm wzrostu i prawie 100kg). No i byle nie skuter, bo te mi sie wybitnie nie podobają.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałbym sobie kupić jakiś motorower, coby sobie pośmigać w ciepłe dni rekreacyjnie. Niestety kilkanascie lat temu kiedy robiłem prawo jazdy nie przewidziałem, że kiedyś będzie mi się chciało jeździć na dwóch kołach i mam tylko prawko kat B., więc pozostaje motorower. Żeby teraz z kolei robić prawojazdy na motor brakuje czasu i checi tez. Druga sprawa, że nigdy nie jezdziłem na motorach, wiec lepiej jakis słaby motorek na początek coby się nie zabić.

Co byście mogli polecić dla mnie za sprzecik, chodzi o to, żebym nie wyglądał głupio i zmieścił się na motorku (182cm wzrostu i prawie 100kg). No i byle nie skuter, bo te mi sie wybitnie nie podobają.

Pozdrawiam

Polecam dobry telewizor i miekkie kapcie-tak będzie lepiej :icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simson Enduro najlepiej S70 ma wysoką kierownicę można podwyższyć zawieszenie i ja mając 188cm sie na nim dobrze czuje może tylko nogi za bardzo zgięte

Simsona można eksploatować w wieczność w przeciwieństwie do innych motorowerów zawsze będą części i zawsze da sie naprawić i to samemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapcie i telewizor już mam hehe :icon_mrgreen:

A co myślicie o tym http://moto.allegro.pl/item333731193_honda...jny_wyglad.html

Zmieszcze się na to?

 

Stosunkowo mała gabarytowo i słaba. Wczoraj taką ogladalem i takie odnioslem wrazenie.

 

 

A najlepiej wybierz sie na kurs. Wyjdzie najsensowniej i potem kupic jakiegos slabszego GS'a czy cos.

Edytowane przez Wiśl@k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponowałbym kupić, jakąś dużą 125 zarejestrowaną na 50. Jak na Twoje potrzeby myślę że Yamaha TDR byłaby w sam raz. Akurat mam taką na sprzedaż, więc gdybyś chciał się coś dowiedzieć to pisz na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

125/50 to troche ryzykowna sprawa, wiadomo, że motor taki byłby idealny, ale za duże ryzyko z tego co tu ludzie piszą na forum. Coraz bardziej się jednak zastanawiam nad kursem...

 

Jeśli chodzi, o ryzyko związane ze 125, to obracam sie w takim środowisku gdzie najwięcej jest właśnie takich maszyn. Znam tylko jeden przypadek, kiedy została zweryfikowana pojemnośc motocykla, ale z winy kierowcy ponieważ przekroczył dozwoloną prędkość o 100 km/h. Kiedyś też sceptycznie podchodziłem do 125 zarejestrowanych na 50 i dlatego zrobiłem prawo jazdy A1. Ty jesteś pełnoletni, więc w mojej opinii nie masz się czego obawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jesteś pełnoletni, więc w mojej opinii nie masz się czego obawiać.

 

Jak to nie ma się czego obawiać? Tak samo by łamał prawo, jak ty gdybyś miał 125/50. Łamać prawa,nie tak jak z używkami,nie może nikt. Moim zdaniem masz 30lat(to nie jest dużo :bigrazz: ) i powinieneś się wybrać na kurs i kupić "dorosły" motor.

 

pzdr,bebu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...