Skocz do zawartości

głowica


Rekomendowane odpowiedzi

W xr wałek jest na łożyskach tocznych i to jest "pancerna" konstrukcja więc nie bardzo ma się co zapiec jak jest smarowanie. A jeżeli już coś sie wydarzyło jak silnik pracował na sucho to musisz zregenerować wałek i dźwigienki ( albo kupić nowe) i wymienić łożyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam pisząc ''zapiekł'' miałem na myśli że w miejscu gdzie krzywki stykają sie z dzwigienkami nie było smarowania, i przez co powstały rysy na wałku i krzywkach . pompa jest dobra bo sprawdzałem , matomiast podejrzewam że w wałku brakuje jednego ''broka'' chyba dodrze napisałem ,i przez co olej nie dochodzi do końca wałka , tracąc ciśnieńe .jeśli chodzi o krzywki to jedna jest dosyć sporo przytarta. jeśli ktoś wie ile tych otworów olejowych ma być w wałku , u mnie są dwa przy rozrządzie jeden zaślepiony , nieliczę tych na krzywkach. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wałek i dźwigienki masz do regeneracji, nie może być rys ani wgłębień a współpracujące powierzchnie powinny być równoległe do siebie Podobno niezłą w te klocki jest firma Świątek zdaje się z Bydgoszczy (dokładne namiary znajdziesz na forum). A co do smarowania to zobacz jakie masz łożysko na wałku od strony łańcuszka, powinno być typu zamkniętego (działa tak jak by uszczelniacz), bo jak masz zwykłe to olej przez nie "przecieka" i nie dochodzi do końca wałka.

Edytowane przez moonraker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wałek i dźwigienki masz do regeneracji, nie może być rys ani wgłębień a współpracujące powierzchnie powinny być równoległe do siebie Podobno niezłą w te klocki jest firma Świątek zdaje się z Bydgoszczy (dokładne namiary znajdziesz na forum). A co do smarowania to zobacz jakie masz łożysko na wałku od strony łańcuszka, powinno być typu zamkniętego (działa tak jak by uszczelniacz), bo jak masz zwykłe to olej przez nie "przecieka" i nie dochodzi do końca wałka.

i łożysko jest dobre ,to teraz szukam firmy która mi to zregeneruje .trudno będzie czekać na motorek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...