Skocz do zawartości

Powietrze schodzi z koła


_SB_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Uruchomiłem zephyra po "zimowaniu" jakiś miesiąc temu i zauważyłem, że w tylnym kole powietrze szybko obniża się ciśnienie. Ostatnio w ciągu dwóch dni ciśnienie spadło z 2.3 do 1.5.

 

Co mi przychodziło do głowy:

1. Wentyl puszcza - po dokręceniu mocniejszym zaworka (tego dzyngla w środku) tak samo schodzi powietrze.

 

2. Źle założona opona - była zmieniana parę miesięcy przed zimowaniem - wtedy jeszcze powietrze tak nie schodziło. Podejrzewam też to, bo zmieniana była zwykłą łychą, stara przy zdejmowaniu została uszkodzona - nie do użytku. Gdyby jednak wygięli felgę czy źle skleili, to raczej bym to zauważył jeszcze przed zimowaniem - czy mogłoby się to odezwać po zimowaniu dopiero?

 

3. Po prostu dziura.

 

Jak zdiagnozować usterkę?

 

Wjechać kołem do głębokiej kałuży i patrzeć? Przyczepić szczelnie kondona do wentyla i patrzeć czy się nadmucha? Codzienne uzupełnianie powietrza jest na dłuższą metą męczące, szczególnie że ostatnimi czasy końcówki kompresorów na stacjach lubią znikać :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woda z mydlem, posmaruj wpierw okolice wentylka, a potem cala reszte. zobacz jeszcze na sama gume, czy nie ma mikropekniec, jak zobaczysz, to bedziesz wiedzial o co biega. taka pajeczynka na gumie. dobra guma jest jednolitej konsystencji. a patrzyles w ogole czy nie ma nic wbitego, jakiejs dziurki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woda z mydlem, posmaruj wpierw okolice wentylka, a potem cala reszte. zobacz jeszcze na sama gume, czy nie ma mikropekniec, jak zobaczysz, to bedziesz wiedzial o co biega. taka pajeczynka na gumie. dobra guma jest jednolitej konsystencji. a patrzyles w ogole czy nie ma nic wbitego, jakiejs dziurki?

 

Jeszcze nie szukałem czy jest coś wbite, w garażu posiedzę trochę w weekend, to się zajmę problemem. Na razie zbieram sugestie :crossy: Guma jest dosyć nowa, także pajęczynki się nie powinny pojawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No chyba nic prostszego..., sprawdzasz wentyl (woda z mydlem lub slina nakladana na wentyl)jesli przepuszcza to wymieniasz. Jesli to nie wentyl to chcac nie chcac serwis wulkanizacyjny i po klopocie...

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli powietrze schodzi Ci w takim tempie to dziury nie zauważysz. Mi ostatnio w pół dnia zeszło z 1,5 do prawie kompletnego kapcia, ozywiście domyślałem się że dziura, ale na oponie nie było nawet śladu. Wentyl sprawdzisz jak wspomniano wyżej, a jeżeli to nie jest wentyl to i tak czeka Cię wizyta w wulkanizacji, nie zależnie od tego czy jest dziura, czy puszcza gdzieś przy feldze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_SB_ cos mi sie wydaje ze kiepsko dbasz o sprzęta (temat o hamulcach) . . .

 

Jeśli w kole utrzymywane jest zbyt niskie ciśnienie, brud i syf dostaje się między oponę a felgę powodując rozszczelnienie. Opona może być O.K.

Jedź do wulkanizatora, niech sprawdzi. Prawdopodobnie wystarczy zdjąć oponę i wyczyścić felgę.

 

Na przyszłość - kontroluj stan płyny hamulcowego i stan ogumienia - chodzi o Twoje bezpieczeństwo !

 

(jazda przy zbyt niskiem cisnieniu grozi trwałym uszkodeniem opony)

Edytowane przez Pawel_XJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...