Skocz do zawartości

Olej CASTROL POWER1 GPS - YAMAHA TDR 125 '98


InfernoRider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

eLo

 

mam pytanko:

 

Posiadam YAMAHE TDR 125 z 98 roku .

 

Potrzebuję uzupełnić olej w skrzyni biegów. Byłem w sklepie motoryzacyjnym i dali mi olej CASTROL POWER1 GPS. Wszystko było by ok tylko męczy mnie pytanie czy ten olej będzie się nadawał do 2T ponieważ na opakowaniu pisze że olej jest do 4T ;) ( pytałem się i mnie zapewnili że będzie pasował też do 2T - no ale się wolę upewnić )

 

poniżej przesyłam linki do fotek oleju :

 

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...d821ea4550.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...55617907f0.html

 

 

pozdrawiam i czekam na Wasze opinie ;)

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest olej silnikowy, a do skrzyni powinno sie lac olej przekładniowy lecz w motocyklu 4T ten olej równiez ma to samo zadanie co w motocyklu 2T czyli smarowanie skrzyni, róznica jest taka ze w motocyklu 4T poza skrzynia i sprzegłem musi smarowac cały silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do skrzyni 2t zawsze lałem Motul Transoil Expert do 2t (nawet jest napisane ze to olej przekładniowy) i wszystko super smigało. Ten olej castrola teoretycznie powinien pasować bo w 4t tym olejem tez jest smarowana skrzynia biegów i sprzęgło, ale moim zdaniem to tak jak lać do motocykla olej samochodowy i niby to to samo, ale producent chyba nie wymyślił różnych typów oleju dla ściemy i z powodów marketingowych.

 

pozdro

Edytowane przez trajka66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

 

Po prostu kup olej przeznaczony do 2T, np. ten Motul Transoil Expert i po co kombinować,a później pisać ''mogę lać ten olej, czy nie?''. Nie lepiej kupić od razu olej taki jaki jest zalecany? Po co sobie utrudniać zycie pierdołami?

 

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Wy sami utrudniacie chłopakowi życie pierdołami :icon_mrgreen:

czym niby się różni skrzynia biegów małego 4t od małego 2t? może sprzęgło się różni?

odpowiedź brzmi niczym więc po co zawracać sobie głowę takimi pierdołami... :icon_razz:

owszem jeśli producent zaleca olej przekładniowy "xxx" no to on nie zaszkodzi ale motocyklowy do 4t jest jak najbardziej wporządku. więc jeśli już kupiłeś to lej i się nie martw że coś będzie nie tak (tylko nie uzupełniaj a wymień ten olej po prostu, bo tak czy inaczej jest początek sezonu więc będziesz miał spokój na przyszłość)

A z tym sformułowaniem "powinien być przekładniowy" to nie do końca takie proste... domyślam się że Wy, którzy to piszecie wiecie już to co napiszę ale założycielowi może się ta informacja przydać: olej musi być też przeznaczony do pracy z mokrym sprzęgłem, a nie każdy przekładniowy taki bajer ma :clap:

Edytowane przez Lysy5g1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HondaCr -

 

 

Braciszku śmigający NA SUZUKI DR 125 :icon_mrgreen: Bo już kupiłem tego castrola :bigrazz:

 

i zmień nicka bo nigdy sobie nie kupisz tej Cr'ki tylko będziesz do końca życia zapie**alał na DR'ce 125 4T :bigrazz: :icon_evil:

Edytowane przez InfernoRider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na oko to pewnie rzadko kto wie czy można lać czy nie można więc "mądra" większość gada jakieś głupoty. A prawda jest taka że można lać, bo sam się o to kiedyś pytałem, tylko olej MUSI mieć wymaganą gęstość (napisane jest to w serwisówce) wyrażaną dwoma liczbami np.: 10W40, 20W40.

W zeszłym sezonie miałem za rzadki olej (za mała liczba) i sprzęgło się czasem latem ślizgało. Wczoraj zmieniałem na nowy (notabene castrol do 4T wcześniej shella vsx do 4T) o wymaganej gęstości i lepkości (te liczby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...