Skocz do zawartości

Motul 20/50w do Hondy f2


borsuk2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Taaa napewno miałeś kilogramy nagaru i szlamu w nim.Ja bym pomyślał o lepszej ochronie silnika niż mineralny w sportowym silniku.

 

Ja mam przebieg 20800km (przebiegu jestem pewien bo motor był kupiony od 1 właściciela i widać po stanie, że nie ma więcej przejechane) i wlałem mineralny...

Boje się, że rozsypie się silnik jak zaleje syntetykiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w GSXF wiem że napewno był lany półsyntetyk...przebieg 24tyś km i też zalewam syntetykiem bez strachu.Poczytaj tematy o olejach tam jest opisane czemu w silnikach motocyklowych praktycznie nie ma żadnych osadów itp. jeżeli olej był regularnie zmieniany a w miare nowym motocyklu z małym przebiegiem jest to bardzo prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladna nazwa to Motul 3000 20w50.A gosc ktury mi go polecil mówi ze jest dobry.Nawet w Plocku w serwisie Yamahy powiedzieli mi ze mineralny i zaden inny.

 

no to podaj dokladny adres tego swerwisu zebym wiedzial gdzie nigdy ale to nigdy nie oddawac motocykla na serwis.

 

takim olejem zalewa sie albo silniki o bardzo starej konstrukcji (duze luzy fabryczne) albo strasznego hebla. zerwanie filmu przy takiej gestosci to zaden problem a tym bardziej przy takim wysilonym silnikuj jak F2

 

dlaczego padake ja mam taki zalany bo motorek wpieprza mi olej to i zalałem go mineralnym a co i chodzi a mechanik polecał mi go również

 

no to masz padake skoro żre oliwe

 

Wcale nie musisz mieć padaki żeby zalać silnik olejem mineralnym...

Kupiłem kawasaki ściągniete z Francji i nie wiedziałem jaki był tam wlany olej więc wlałem Castor GP 20w40 i nie widzę nic w tym nienaturalnego...Przynajmniej jestem pewny, że nie zatre panewek i nie będzie wycieków...

zle mowisz. olej mineralny ma zdecydowanie inne wlasciowsci i do wysilonych silnikow sie nie nadaje. generalnie wlales zly olej a twoja pewnosc ze zrobiles dobrze jest tylko pozorna. na twoim miejscu zmienil bym olej jak najszybciej.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej jestem pewny, że nie zatre panewek i nie będzie wycieków...

Spoko, i tak zanim silnik zatrzesz od dobrego oleju :wink: to pewnie wczesniej Ci rama popeka :flesje: A po co Ci super silnik ,skoro ramy nie bedziesz mial ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Przynajmniej jestem pewny, że nie zatre panewek i nie będzie wycieków...

 

 

tak tak Piekarz bzdurki niestety, zmieniaj szybko olej przynajmniej na polsyntetyk, bo w wysokich temperaturach ten olej nie jest juz tym co wlewales do motocyka, a syntetyk nadal w wysokich temperaturach utrzymuje swoje wlasciwosci...

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Borsuk ja tez jestem z Wloclawka i mialem CBR F2 z 1991r. zawsze lalem do niej syntetyk lub pol. Jak chcesz pogadac to zadzwon do mnie lub jutro mozemy sie umowic na miescie bo bede lecial swoim moto do Plocka :icon_mrgreen:.

To sobie pogadamy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...