Skocz do zawartości

Korsyka/Sardynia


Dabrodan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Hehe:)

A ja bede ze znajomymi na Korsyce, duza grupa (17 motorow) od 31 maja do 7 czerwca:) Ruszamy 28 maja przez Grossglockner, Jezioro Garda i z Pizy na prom. Powrot na razie nie jest ustalony szczegolowo-ale chyba na pewno zahaczymy o Jezioro Como:)

Byc moze - do zobaczenia:)

Pozdrawiam,

ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe:)

Cześć

 

To może sie na ten tydzień dołaczę a potem polecę dalej ??

 

Znajdzie się miejsce?

 

 

A ja bede ze znajomymi na Korsyce, duza grupa (17 motorow) od 31 maja do 7 czerwca:) Ruszamy 28 maja przez Grossglockner, Jezioro Garda i z Pizy na prom. Powrot na razie nie jest ustalony szczegolowo-ale chyba na pewno zahaczymy o Jezioro Como:)

Byc moze - do zobaczenia:)

Pozdrawiam,

ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wpadłem na ten pomysł, żeby z Korsyki na Sardynię i dalej przez Sycylię wrócić przez całe Włochy do Polski, zwiedzając ciekawsze miejsca po drodze.Widzę jednak, że nie jestem jedynym, któremu takie fajne pomysły przychodzą do głowy. Czy 3 tygodnie wystarczy,żeby bez pośpiechu pokonać taką trasę?

Jak wyglądają koszty takiej podróży.Włochy to przecież jeden z droższych krajów UE. Planów mam coprawda kilka na wakacje ale ten mi się wyjątkowo podoba.We dwie osoby bedę miał budżet wakacyjny powiedzmy 5000-6000zł. Spanie głównie pod namiotem.Termin prawdopodobnie ostatni tydzień czerwca i dwa tygodnie lipca.

 

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj wpadłem na ten pomysł, żeby z Korsyki na Sardynię i dalej przez Sycylię wrócić przez całe Włochy do Polski, zwiedzając ciekawsze miejsca po drodze.Widzę jednak, że nie jestem jedynym, któremu takie fajne pomysły przychodzą do głowy. Czy 3 tygodnie wystarczy,żeby bez pośpiechu pokonać taką trasę?

Jak wyglądają koszty takiej podróży.Włochy to przecież jeden z droższych krajów UE. Planów mam coprawda kilka na wakacje ale ten mi się wyjątkowo podoba.We dwie osoby bedę miał budżet wakacyjny powiedzmy 5000-6000zł. Spanie głównie pod namiotem.Termin prawdopodobnie ostatni tydzień czerwca i dwa tygodnie lipca.

 

pozdrawiam:)

 

 

Witam

 

Odświeżam propozycję

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmienię, że ja też jadę :icon_razz:

 

Tak gdyby to miało wpłynąć pozytywnie na czyjąś decyzję... :icon_mrgreen: :icon_razz: :icon_mrgreen:

 

Czesc Kubi

 

Nie dostałem zdjęć z wypadu na mazury,

Może polatamy w tygodniu

 

ps jak wyjazd majówkowy ?

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie poczytam sprawozdanie z waszego wyjazdu. Ja niestety urlopu przenieść już nie mogę, choć faktycznie wolałbym we wcześniejszym terminie się wybrać (niższe ceny i mniej ludzi). Wczoraj widziałem fragmenty transmisji rajdu Sardyni i poczytałem przewodnik i muszę przyznać,że wyspa jest super. Nie wiem tylko jak z promami z Sardynii na Sycylię, ale myślę sobie,że nawet bez rezerwacji miejsce na promie dla motocykla się jakieś znajdzie.Trudno coś zarezerwować nie znając dokładnego terminu dotarcia na miejsce.Przed drogą nigdy się nie martwiłem jakimiś rezerwacjami i zawsze jakoś to było.:) :)

 

pozdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko jak z promami z Sardynii na Sycylię, ale myślę sobie,że nawet bez rezerwacji miejsce na promie dla motocykla się jakieś znajdzie.Trudno coś zarezerwować nie znając dokładnego terminu dotarcia na miejsce.Przed drogą nigdy się nie martwiłem jakimiś rezerwacjami i zawsze jakoś to było.:D :D

pozdr:)

To troszkę dookoła. Masz kupę promów do/z Sardynii z Livorno, Civitavecchii, ewentualnie Genui. Z Sycylli to tyle co nic. Szybciej będzie prom z Neapolu....

 

Szukaj w necie.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"To troszkę dookoła. Masz kupę promów do/z Sardynii z Livorno, Civitavecchii, ewentualnie Genui. Z Sycylli to tyle co nic. Szybciej będzie prom z Neapolu...."

 

Tak, tylko że ja bym chciał pokonać trasę Polska-Korsyka-Sardynia-Sycylia-Polska. :biggrin:

To chyba zmienia postać rzeczy, gdyż z Sardynii będę musiał dostać się promem na Sycylię, czyli do Palermo lub Trapani. Promy te odchodzą z Cagliari (południe Sardynii).Z Livorno będę chciał się dostać na Korsykę. Z Korsyki na Sardynię to nie będzie żadnego problemu.Prom płynie pół godziny po kilka razy dziennie.Ale z Sardynii do Sycylii prom płynie 11h i nie odpływa dość często.Do Trapani bodajże dwa razy dziennie a do Palermo chyba co 2 lub 3 dni. Tu może być największy problem. W razie co zawsze można popłynąć z Cagliari do Neapolu lub Civitavecchia.Środkowe Włochy też będą fajne ale wtedy już nie zobaczymy Sycylii. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Kubi

 

Nie dostałem zdjęć z wypadu na mazury,

Może polatamy w tygodniu

 

ps jak wyjazd majówkowy ?

 

Pozdr

 

Hej,

Dostalem adres ale jeszcze nie poszło. Poprawię się ASAP. Natomiast na majówke pojechałem ostatecznie samochodem i w sumie dobrze. Zrobiłem ponad 1000 km z czego ponad w połowe w ulewach i burzach...

 

W tygodniu nie bardzo mam czas teraz, weekend ewentualnie ale to jeszcze nic pewnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...