Skocz do zawartości

Kawasaki Z750


mirocbr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! Mam może dla niektórych debilne 2 pytania. Czy kawa Z750 z roku 2004 ma immobilizer i czy mozna dorobic kluczyk bez "czerwonej" matki? Jak demontuje sie siedzenia w tym motocyklu? Moze ma ktos instrukcje obslugi tego moto? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akurat mam nowszego zeta ale sadze ze siedzenia otwieraja sie tak samo, pod zadupkiem musisz wiec miec gdzies zamek w ktory wkladasz kluczyk i przekrecasz, odrazu podnosisz tylne siedzenie , zreszt oto link do manuala( http://s001.wyslijto.pl/?file_id=87459610314838121204 )do Twojej kawy sciagniesz go sobie i przejdzie do rozdzialu 15-7 (strona 373) tam jest wszystko dokladnie opisane...co do kluczyka to mozna dorobic u niektorych "klucznikow" tylko ze koszta sa duze, ja za dorobienie kluczyka do 929 zaplacilem 500zl, lepiej poszukac gdzies stacyjki za podobne pieniadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kluczyk wsuwasz pionowo od spodu tam jest taka dziura jak na śrubokret po lewej stronie.Kluczyk mozna dorobić za 25-40 zł - kazdy klucznik ci dorobi. Po przekreceniu kluczyka zdejmuje sie tylne siedzenie, a przednie siedzenia zeby zdjac to trzeba odkrecic srubke od środka.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej poszukac gdzies stacyjki za podobne pieniadze.

 

Z tego co się orientuję to jest problem z wymianą stacyjki. są tam jakieś sruby jednorazowe, które cięzko dostać a innymi cięzko zastąpić...tak mi powiedzieli w serwisie jak pytałem się o wymianę stacyjki do zx6r. powiedzieli, że prawie we wszystkich kawasaki tak jest....

 

Z tego co się orientuję w Łodzi dorobienie kluczyka z immobiliserem kosztuje od 110-170zł

Sprawdz to sobie dokładnie bo moim zdaniem lepiej dorobić kluczyk niż się bawić z wymianą stacyjki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mojego zeta kupiłem bez kluczyków bo był przejęty przez bank z racji tego że gośc nie płacił rat , w serwisie w niemczech został sciągniety immobilajzer i dorobione pod orginalna stacyjkę kluczyki, jeżeli masz orginalne kluczyki przypuszczam że ci dorobią kluczyk bez problemu a co do siedzenia to zamek jest pod nadkolem tak jak chłopaki piszą

 

ps wszystkie zety maja immobilajzer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ps wszystkie zety maja immobilajzer

 

uu to przepraszam z bład , bo tego nie wiedziałem.Kumpel dorobił sobie kluczyk do zeta (25 zł) i w sumie to tylko sprawdział czy pasuje do korka wlewu,ale nie sprawdził czy nim odpali moto. :)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy z kad jest moto, duzo motocykli(prawie każdy) z usa nie immo, tak samo jest z europą, spotkalem sie z czyms takim wlasnie w/w 929 ten sam model moto z tego samego roku ale jeden byl z belgii a drugii z włoch, belgijski mial immo a wloski nie... zeby miec pewnosc to pyknij fote stacyjki z góry i bedzie wiadomo czy masz czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to coś mu źle go dorobili , możliwe że jest tak jak mówicie że niektóre nie mają immo łatwo to poznac na stacyjkę masz nałożoną taką nakładkę z czerwoną obwódka (antena immo ) i charakterystyczny duży i gruby kluczyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja pamiętam, że jak zagubiono klucze do Z1000 to nawet serwis Kawasaki musiał kupić komplet składający się z kluczyka, stacyjki i modułu. Trochę kasy to kosztowało. Bez tego czerwonego klucza dupa zbita, nie ma możliwiości zakodowania nowego klucza. W każdym razie nie w ramach oficjalnej sieci. Może nasi miejscowi spece potrsfią się tym zająć.

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a da sie usunac immobiliezer tanim kosztem ?

 

 

eee dobra mam dorobienie 200zl z immo, tylko teraz wie ktos czy takie cuda robią w Olsztynie albo w Wawie ? tam mam najbliżej (okolo 100 KM)

Edytowane przez maya
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...