Skocz do zawartości

Zanieczyszczona ulica, kto to sprzątnie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przy jednej ulic mojego miasta rozpoczela sie budowa jakiegos hipermarketu. Z budowy wyjezdzaja samochody ciezarowe z kolami totalnie oblepionymi blotem, z asfaltowki zrobila sie w jednym miejscu wrecz droga polna:P na tej zasadzie ze tyle tam tego syfu. Mam ochote zglosic to na 997 , tak jak na straz zglaszam kazda plame oleju . Czy zarzadca tej budowy odpowiada za to ze ulica wyglada jak wyglada? Kto tam powinien sprzatnac? Tylko czekac az ktos tam sie wylozy, jak nie pada to piasek tworzy strasznie sliska cienka warstewke(pomijajac jeden kawalek tej drogi tuz przy wjezdzie na budowe , gdzie hmm nie widac asfaltu) co przy lekkim wcisnieciu przedniego hebla wywoluje zablokowanie kola i sruuu.

Podsumowujac , krotkie pytanie? Syf lezy i ktos traci zeby? Czy maja obowiazek to uprzatnac Ci ktorzy nasyfili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa to nic. A jak jest wypadek to policja zostawia po nim szkło jak gdyby nigdy nic. W Niemczech (bo tam widziałem) policjant bierze miotłę (chyba na wyposażeniu radiowozu) i zamiata. U nas to chyba uwłacza presiżowi zawodu i godności policjanta. Kto jak kto ale oni powinni usawowo dawać dobry przykład.

 

Pozdrawiam dumnych i honorowych policjantów :biggrin: :) :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie przewoźnik - kierowca ma obowiązek utrzymywać auto w stanie "czystym", tzn towar sypki musi być zabezpieczony przed wysypywaniem się na drogi, oblepione koła błotem powinny być wyczyszczone przed wjazdem na drogę publiczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na terenie budowy powinien znajdować się wąż z wodą i każdy pojazd wyjeżdżający z terenu budowy powinien mieć czyste koła, jeśli tak niejest naślij straż miejską lub policje i załatwią sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa to nic. A jak jest wypadek to policja zostawia po nim szkło jak gdyby nigdy nic. W Niemczech (bo tam widziałem) policjant bierze miotłę (chyba na wyposażeniu radiowozu) i zamiata. U nas to chyba uwłacza presiżowi zawodu i godności policjanta. Kto jak kto ale oni powinni usawowo dawać dobry przykład.

 

Pozdrawiam dumnych i honorowych policjantów :icon_biggrin: :bigrazz: :)

 

 

Rzeczywiście nie widziałem zamiatającego policjanta ale strażaków sprzątających po wypadku zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgłaszać, niech się psiarnia wiejska (czyt. straż miejska) do czegoś przyda, i może bedą musieli złożyć fotoradar aby jechać na interwencję :bigrazz:

Edytowane przez kazan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie albo kierownik budowy albo kierowca ciężarówki powinien dbać o to żeby tego syfu nie wywozić poza teren budowy, myślę że straż wiejska powinna załatwić sprawę bardzo szybko, Pan kierownik budowy powinien już dawno postawić tam pana Czesia z panem Zygmuntem i zlecić im zamiatanie względnie jednego łebskiego operatora "bob-cata" ze szczotą.

Pozdrawiam

A nas wiedzie siedem demonów, co nami się karmią: Na przedzie pycha podąża z tańczącą latarnią, Chciwość wczepiła się w siodło i grzebie po sakwach, Broi pod zbroją lubieżność, pokusa niełatwa. Bandzioch domaga się płynów i straw do przesytu, Wabi rozkoszne lenistwo do łóż z aksamitu, Gniew zrywa ze snu i groźbą na oślep wywija, A zazdrość nie wie, co sen i po cichu zabija...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa jest odpowiedziałna za utrzymanie porządku, mają to wpisane w pozwoleniu na budowę, zgłoś to najlepiej straży miejskiej, tak się składa, że odwiedzam wiele budów i na większości z nich są ludzie odpowiedzialni za utrzymanie porządku w takich przypadkach, zglaszaj i sprawa będzie załatwiona.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mam ochote zglosic to na 997 , tak jak na straz zglaszam kazda plame oleju "

 

Odnośnie plam oleju to prawidłowo powinieneś zgłosić to na policję a oni pchnąć sprawę do służb drogowych (zarządcy drogi). Niedługo straż będzie chyba także wyjeżdżała wywozić śmieci, gdy nawali firma komunalna:):) Bo do porodu już jechałem... Na dobrą sprawę straż po takim wezwaniu ma prawo odmówić-nie robimy tego z ...sam nie wiem jakiego powodu.

 

A odnośnie drogi w błocie-zadzwoń na policję i po sprawie. Raz dwa ustawią kierownika budowy.

 

Oczywiście możesz też zadzwonić na straż-ktoś musi odwalić mokrą robotę hehehe:) Żartuję oczywiście z tym ostatnim.

 

Pozdrawiam (strażak PSP)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie drogi w błocie-zadzwoń na policję i po sprawie. Raz dwa ustawią kierownika budowy.

 

nie tak raz dwa, ale dają się tresować. tylko czasami wymaga to nieco konsekwencji: rozmowa z kierownikiem, 30min na sprzątnięcie, później druga wizyta i telefon na policję, zgłoszenie zanieczyszczenia drogi przez pojazdy budowy i zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego

sprawdzone, działa

 

BTW nie będę chyba oryginalny, jeśli powiem, że taki temat był, co? :icon_question: chyba jakoś w ub. roku: pamiętam, bo odpowiadałem z nim - a wtedy tresowałem kierownika budowy obok mojego osiedla. zalecam poszukać, AFAIR było tam też kilka sensownych porad

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry strażak nie jest zły więc nie nękać :icon_twisted:

 

ale straż wiejską to jo, konuchy nieroby niech coś robią zamiast siedzieć w krzakach z fotami

 

a tak na poważnie to straż miejska się bardziej do tego nadaje od policji, bo gliny się śpieszyć nie będą bo g... z tego mają, a w miejskiej mandaciki idą na konto miejskie, a nie państwowe więc chętnie karają i ganiają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie tak raz dwa, ale dają się tresować. tylko czasami wymaga to nieco konsekwencji: rozmowa z kierownikiem, 30min na sprzątnięcie, później druga wizyta i telefon na policję, zgłoszenie zanieczyszczenia drogi przez pojazdy budowy i zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego

sprawdzone, działa

 

BTW nie będę chyba oryginalny, jeśli powiem, że taki temat był, co? ;) chyba jakoś w ub. roku: pamiętam, bo odpowiadałem z nim - a wtedy tresowałem kierownika budowy obok mojego osiedla. zalecam poszukać, AFAIR było tam też kilka sensownych porad

jsz

Jeszua, wlasnie szukalem jakiegos tematu ale nie znalazlem , mimo ze pamietam o czyms takim.

Dzieki za wpisy wszystkim .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...