Jump to content

olej w airbox'ie


Recommended Posts

Witam

 

Podczas wymiany filtra powietrza zauwazylem olej w airboxie. To pewnie z odmy (no bo skad). Mam pytanko czy to oznacza ze pierscienie puszczaja (silnik sie konczy) czy jest szansa ze to przez gorny stan oleju (mam moze nawet ciut ponad)?

Jesli to przez gorny stan to czy moglo sie cos uszkodzic? czy jest szansa jak zminie olej i poziom oleju bedzie wlasciwy powinno byc ok?

Link to comment
Share on other sites

Witam

 

Podczas wymiany filtra powietrza zauwazylem olej w airboxie. To pewnie z odmy (no bo skad). Mam pytanko czy to oznacza ze pierscienie puszczaja (silnik sie konczy) czy jest szansa ze to przez gorny stan oleju (mam moze nawet ciut ponad)?

Jesli to przez gorny stan to czy moglo sie cos uszkodzic? czy jest szansa jak zminie olej i poziom oleju bedzie wlasciwy powinno byc ok?

 

 

gorny stan+jazda do odciecia=olej w airboxie

 

dobrze, ze tylko tak to sie skonczylo, skoryguj ten stan, poki nie jest za pozno...

 

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Link to comment
Share on other sites

Skąd się bierze preświadczenie, ,że jeżeli będzie oleju troche ponad stan to będzie lepiej dla silnika.

Wiele osób tak robi - w samochodach i w motocyklach.

A .. zaleje trochę więcej na wszeli wypadek.... ;)

Po to jest określony max poziom oleju żeby go nie przekraczać!

 

Skoro wiesz,że masz za dużo oleju to dlaczego jeszcze go nie spuściłeś? :icon_mrgreen:

Czekasz aż sam wyleci >? No to wyleciał.

Link to comment
Share on other sites

nie sposcilem dla tego, ze mechanik powiedzial wlasnie a "doleje jeszcze troche" Jezdzilem tak caly zeszly sezon. Teraz wyminiam filtr i niespodzianka. Obawiam sie wlasnie czy moglo sie cos przez to stac? tzn jezdzac tak caly sezon :P

Link to comment
Share on other sites

Upuśc oleju troche poniżej max i pośmigaj. Zobaczysz co się będzie działo.

Czasami robi sie lekka mgiełka oleju w puszcze filtra po ostrym pałowaniu. Jeśli przy normalnej jeździe dalej będzie pluło olejem to znaczy,że jest kuku :P

Niezłe podejście ..a doleje jeszcze trochę.. :) A mam 3 atm w kole.. dobije jeszcze troche...

Edited by Leon84
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...