Skocz do zawartości

VTX 1300 Retro , czy Yamaha XVS 1300 Midnight Star - oto jest pytanie


sabol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

sprobuj tutaj: http://www.polkom.otomoto.pl/ zawsze mieli sporo VTX-ow i innych sprzetow, ja od nich kupowalem akcesoria i bylo OK, a ze biora prowizje, no z tego zyja, sprobuj sam cos w miare rozsadnego kupic za wielka kaluza i potem to jeszcze w nienaruszonym stanie sprowadzic tutaj - powodzenia.. :crossy:

 

 

Z czystym sumieniem moge polecić Polkom ,ja u nich osobiście niczego nie kupowałem ale znam kilka maszyn jeżdżących po trójmieście sprowadzonych własnie przez tę firme i jest ok

 

A czy VTX czy XVS jezdziłem tym i tym ,co wybrać kwestia gustu ,wydaje mi się ,że powinieneś wybrać się na jazde testową i zobaczyć co Ci pasi .Po prostu trzeba jak to mói mój znajomy dotknąć organoleptycznie sprzęta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystym sumieniem moge polecić Polkom ,ja u nich osobiście niczego nie kupowałem ale znam kilka maszyn jeżdżących po trójmieście sprowadzonych własnie przez tę firme i jest ok

 

A czy VTX czy XVS jezdziłem tym i tym ,co wybrać kwestia gustu ,wydaje mi się ,że powinieneś wybrać się na jazde testową i zobaczyć co Ci pasi .Po prostu trzeba jak to mói mój znajomy dotknąć organoleptycznie sprzęta

 

 

No fakt, ale powiedz skoro jeżdziłeś jednym i drugim, co skoniło Cie do Yamahy, bardzo Cie prosze o konkrety, jesteś póki co jedyną osobą, która ma pojecie o tych sprzetach więc bardzo Cie proszę o spostrzeżenia, sa dla mnie bardzo cenne.

A odnośnie Xvs-a wybrałem się dziś do salonu Yamahy, aby wreszcie "pobyć" sam na sam z tym motorem i ....... dupa blada brak na składzie, ja się zastrzelę, nigdzie go nie ma, podobno mieli , ale ktos pożyczył, koniec świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kazdym crusierze porazka sa hamulce

 

Najzwyczajniej się nie zgadzam! To prawda, że jak w każdym innym sprzęcie można im pomóc, przez dobre przewody w oplocie, ale na hamulce moich dwóch dotychczasowych XVS1100 nie dam powiedzieć złego słowa! Trzeci dopiero się przetestuje, ale mam wrażenie, że to seryjnie dobra robota i dopasowanie. Jeśli jest "problem" z cruiserami, to z powodu ich masy. A porażka to pojedyncza tarcza i bęben tylny przy ponad 200 kG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy :-) dziś byłem przymierzyć XVS 1300 Midnight Stara, po wielu perypetiach w końcu go dosiadłem, no drogi Weterynarzu, chyba wiem czemu wybrałeś Yamahę :icon_evil:, jest estetyczniej zrobiona, ale jest mało ładna, nie wiem czy zauważyliście taką tendencję, że wyodrębniać się zaczyna podgrupa z rodziny cruiserów, dobrym przykładm jest XVS właśnie, bo pytam, czy to tak do końca jest cruiser, czy coś pomiędzu ścigaczo-turystykiem, a criuserem, idąc w tę nutę V-Max to też takie nie do końca wiadomo co.

No ale do rzeczy, yamach awydaję sie być ciut mniejsza, ale siedzenie jakby większe, co do licznika na kierownicy i jego formy, hmmmmm, no jakoś tak nie do końca ładnie, dwa w jednym , cóż chyb awolę dwie rury i jeszcze ten klang, a raczje jego brak, kolorystyka - chyba ktoś zaj.....bał cały chrom w nacy i zamalował sprayem te miejsca, się pytam co się z nim stało - sprzedawca - taka teraz moda i już, silnik chłodzony cieczą, podobno dużo lepszy bo się mało grzeje, a słyszelście, zeby komy się portki zajarały na Drag Starze na ten przykład, wszyscy jeżdżą i jest OK, wiem wiem VTX też ma chłodnicę, generalnie siakoś tak mam mieszane odczucia, chociaż podobno prowadzi się ......., sprzedawca mało orgazmu nie dostał, no tak się napalił walorami jezdnymi , ze mnie aż majtki w tyłek wciągnęło :-), jakz ekspresja wypowiedzi, szok, ale fakt dużo się słyszy o prowadzeniu Yamahy, a teraz UWAGA Honda VTX 1300 Retro to ..... staroć, tak stwierdził Pan sprzedawca w Yamasze, powiem ciut mnie zabolało, ojjjj i warga mi zadrżała, ale cóż jego zdanie. Wniosek - pisaliście, ze motocykl jest jak kobieta, jak zobaczysz to się zakochasz, albo znienawidzisz, a ja powiem tak, Yamaha - dobrze gotuje, prasuje, sprząta, dba o każdy szczegół w domu, pachnie i codziennie się depiluje, do tego słucha i nie pyskuje, w łóżku też superowo, ALE jest brzydka jak dupa biskupa, no może przesada, jak żona pewnego znanego prezydenta o nazwiski na "K" , jak zwykle wybór jest masakrycznie trudny, Honda jest ładna i do zakochania tylko krok, pytanie , czy zaraz nie przejdzie na emeryturę, podobno już przeszła bo nie robią, iść w nowoczesność - wtrysk w Yamasze - hmmmm, ale co z duszą gaźnika. Idę , schleje się i tyle z tego będzi ena dziś. Pozdrawiam w ten piekny wiosenny dzień wszystkich na dwóch kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze powiedzial bo sie na tym zna, vtx klepia juz dlugo i lada moment wyjdzie cos zupelnie nowego

co do chlodzenia powietrzem to jak ktos jezdzi w upalach po gorskich trasach, w dalekiej turystyce to zaluje i to bardzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy :-) dziś byłem przymierzyć XVS 1300 Midnight Stara, po wielu perypetiach w końcu go dosiadłem, no drogi Weterynarzu, chyba wiem czemu wybrałeś Yamahę :biggrin:, jest estetyczniej zrobiona, ale jest mało ładna, nie wiem czy zauważyliście taką tendencję, że wyodrębniać się zaczyna podgrupa z rodziny cruiserów, dobrym przykładm jest XVS właśnie, bo pytam, czy to tak do końca jest cruiser, czy coś pomiędzu ścigaczo-turystykiem, a criuserem, idąc w tę nutę V-Max to też takie nie do końca wiadomo co.

No ale do rzeczy, yamach awydaję sie być ciut mniejsza, ale siedzenie jakby większe, co do licznika na kierownicy i jego formy, hmmmmm, no jakoś tak nie do końca ładnie, dwa w jednym , cóż chyb awolę dwie rury i jeszcze ten klang, a raczje jego brak, kolorystyka - chyba ktoś zaj.....bał cały chrom w nacy i zamalował sprayem te miejsca, się pytam co się z nim stało - sprzedawca - taka teraz moda i już, silnik chłodzony cieczą, podobno dużo lepszy bo się mało grzeje, a słyszelście, zeby komy się portki zajarały na Drag Starze na ten przykład, wszyscy jeżdżą i jest OK, wiem wiem VTX też ma chłodnicę, generalnie siakoś tak mam mieszane odczucia, chociaż podobno prowadzi się ......., sprzedawca mało orgazmu nie dostał, no tak się napalił walorami jezdnymi , ze mnie aż majtki w tyłek wciągnęło :-), jakz ekspresja wypowiedzi, szok, ale fakt dużo się słyszy o prowadzeniu Yamahy, a teraz UWAGA Honda VTX 1300 Retro to ..... staroć, tak stwierdził Pan sprzedawca w Yamasze, powiem ciut mnie zabolało, ojjjj i warga mi zadrżała, ale cóż jego zdanie. Wniosek - pisaliście, ze motocykl jest jak kobieta, jak zobaczysz to się zakochasz, albo znienawidzisz, a ja powiem tak, Yamaha - dobrze gotuje, prasuje, sprząta, dba o każdy szczegół w domu, pachnie i codziennie się depiluje, do tego słucha i nie pyskuje, w łóżku też superowo, ALE jest brzydka jak dupa biskupa, no może przesada, jak żona pewnego znanego prezydenta o nazwiski na "K" , jak zwykle wybór jest masakrycznie trudny, Honda jest ładna i do zakochania tylko krok, pytanie , czy zaraz nie przejdzie na emeryturę, podobno już przeszła bo nie robią, iść w nowoczesność - wtrysk w Yamasze - hmmmm, ale co z duszą gaźnika. Idę , schleje się i tyle z tego będzi ena dziś. Pozdrawiam w ten piekny wiosenny dzień wszystkich na dwóch kołach.

No pięknie to ujełeś ,miałem już kilka używanych motocykli a własnie kiedy w tamtym roku wszedłem do salonu Yamahy i ujrzałem naz żywo midnighta myśle sobie no piękny to on nie jest ,spawy jakieś na ramie,chromu mało ale z drugiej strony coś nieustannie przyciągało mój wzrok .No i maneta ostro w rure a to okazało się ,że ma niezły dopał i co waznie niezle hamuje.

Po krótkim namyśle kupiłem i teraz po roku użytkowania, moge szczerze powiedzieć ,że nie żałuje .Oczywiście jak ktoś lubi styl z dużą ilościa chromu może czuć sie zawiedziony ,jednak rynek orginalnych lub nie dodatków jest tak duży ,że można wybierać do woli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopie Ty sie nie zastanawiaj tylko bierz to co Ci sie podoba. VTX moze i staroc (jesli za stary mozna uznac motocykl produkowany bodajrze od 2003 roku) ale uwierz mi bedziesz mial niemala radoche z jazdy. Ma odpowiedniego kopa, super klang (oczywiscie nie na seryjnych wydechach) i jedyne o co sie bedziesz martwil to poziom paliwa w baku - jakosc Hondy. Co z tego, ze ma gaznik? Wtrysk ma wiele zalet ale tak obrotow jak w gazniku nie wyregulujesz a jak posluchasz jak VTX 1300 na wolnych chodzi to bedziesz wiedzial co mam na mysli. Poza tym glupia ingerencja w wydech czy filtr powietrza przy wtrysku wiaze sie z bawieniem sie w power commandery i inne cuda na kiju. Wada VTX sa hamulce tyle, ze to nie jakas straszna wada tylko kwestia przyzwyczajenia. Kiedys tez nikt nie snil nawet o ABS w samochodzie i jakos ludzie sie zatrzmywali. Mi sie osobiscie Yamaha 1300 nie podoba a skoro Ty masz watpliwosci patrzac na nia to uwierz mi ale sie ich nie pozbedziesz. Twoje porownanie nie tyczy sie furmanki i ferrari tylko 2 bardzo podobnych konstrukcji wiec wybieraj sercem. Rozsadkiem to sie pralke wybiera a nie moto.:D

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honda jest ładna i do zakochania tylko krok, pytanie , czy zaraz nie przejdzie na emeryturę, podobno już przeszła bo nie robią, iść w nowoczesność - wtrysk w Yamasze - hmmmm, ale co z duszą gaźnika. Idę , schleje się i tyle z tego będzi ena dziś. Pozdrawiam w ten piekny wiosenny dzień wszystkich na dwóch kołach.

Odpowiedzia na wszystkie mankamenty VTX-a 1300 jest wersja 1800. Jak juz bierzesz VTX-a to tylko 1800; dwie tarcze z przodu = super hamulce, wtrysk (nieprawda, ze mala zmiana w dolocie lub wydechu pociaga za soba zakup Power Commandera, przy tak niewielkich zmianach silnik sam dopasuje sie do nowych parametrow) to zaleta, a nie wada, przedni zawias upsaid down no i wogole nie ma co porownywac. To ze moto jest dlugo (od 2002 r.) produkowane to dla mnie zaleta - duzy rynek moto i czesci uzywanych no i akcesoryjnych rzeczy.

Polecam VTX-a 1800 :D

240club.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kolega ma respekt przed Intruzem 1500 to VTX 1800R sie po prostu przerazi. Nie oszukujmy sie - to jest diabelnie wielkie i ciezkie bydle. VTX 1800 ma super hamulce nie z powodu 2 tarcz ale systemu dual i to jest diabelnie dobry patent - szkoda ze tak rzadko stosowany. Co do zmian na wydechu lub dolocie jak zalozysz puste wydechy i np. chypercharger a nie zmienisz map zaplonu to tylko tepisz silnik - taka prawda. Wiem namacalnie jaka byla roznica pracy po wgraniu odpowiednich map wlasnie w VTX 1800R. Ja nie pisalem o wywierceniu 2 dziurek w rurze wydechowej bo to oczywiste, ze wtedy nic sie nie dzieje. Ja bym malo komu polecal VTX 1800 na pierwszego cruisera - jest to super moto ale wyzwala zwierzece instynkty i wymaga moim zdaniem troche doswiadczenia w jezdzie ciezka armarura.

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi szanowni koledzy ile pali VTX 1300 , a 1800 , pytzm z czystej ciekawości bo wiadoma sprawa, że przy motorze trudno mówić o rozsądku, jak ktoś wydaje majątek na duperelki, byle tylko było cacy :-)

VTX1800 spala w okolicach 6. Zdarzylo sie, ze wzial 5,5 na autostradzie, przy przelotowej 120-140, czy nawet 5,2 przy emeryckiej jezdzie w okolicach 100. Ale tez wypije swoje (7-8) przy odkrecaniu od swiatel do swiatel (ale tu to nie ma mocnych).

Edytowane przez Virek
240club.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VTX1800 spala w okolicach 6. Zdarzylo sie, ze wzial 5,5 na autostradzie, przy przelotowej 120-140, czy nawet 5,2 przy emeryckiej jezdzie w okolicach 100. Ale tez wypije swoje (7-8) przy odkrecaniu od swiatel do swiatel (ale tu to nie ma mocnych).

 

Mnie to tyle spala 1300, ale moze mam ciezka reke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...