Skocz do zawartości

Silnik Suzuki GS 500E 1991r.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie do bardziej doświadczonych w tej branży....

Dokładniej - odpaliłem dzisiaj swojego GSa (po wiosennej kosmetyce), pojeździłem trochę po osiedlu i wtedy kiedy silnik był już na pewno rozgrzany usłyszałem niepokojące cykliczne stuki w silniku (takie nieprzyjemne głośne cykanie - jakby coś było luźne w silniku i pukało o metal). Wcześniej tego nie było, dopiero gdy rozgrzał się silnik....

 

Przesyłam filmik z tymi odgłosami (sorki za jakość wizualną filmu - cykliczne stuki słychać dokładnie)

http://www.wrzuta.pl/film/u72GmLMHA3/gs

 

Proszę o sugestie co to może być i jak to wyeliminować.....

 

P.S. zróbcie trochę głośniej wieże bo słabo słychać w oryginale

 

Pozdrawiam :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie do bardziej doświadczonych w tej branży....

Dokładniej - odpaliłem dzisiaj swojego GSa (po wiosennej kosmetyce), pojeździłem trochę po osiedlu i wtedy kiedy silnik był już na pewno rozgrzany usłyszałem niepokojące cykliczne stuki w silniku (takie nieprzyjemne głośne cykanie - jakby coś było luźne w silniku i pukało o metal). Wcześniej tego nie było, dopiero gdy rozgrzał się silnik....

 

Przesyłam filmik z tymi odgłosami (sorki za jakość wizualną filmu - cykliczne stuki słychać dokładnie)

http://www.wrzuta.pl/film/u72GmLMHA3/gs

 

Proszę o sugestie co to może być i jak to wyeliminować.....

 

P.S. zróbcie trochę głośniej wieże bo słabo słychać w oryginale

 

Pozdrawiam :P

 

czy ten stukot zmienia sie cyklicznie wraz ze wzrostem prędkości obrotowej ????

 

bo jeżeli tak to mój poprzednik może mieć racje ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od prostych rzeczy - napnij łańcuszek rozrządu, luzując śrubę od napinacza i wkręcając ją do oporu przy czym opór nie znaczy dojebanie jej do ukręcenia. Potem zobacz czy nie stało się to co w tym temacie: http://forum.motocyklistow.pl/dzwonienie-w...owu-t92108.html.

 

Napisz też czy po zwiększeniu obrotów odgłos cichnie czy nie. Możesz również kupić sobie za parę złotych stetoskop i dokładnie zlokalizować miejsce tego dźwięku.

Edytowane przez Greedo

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

dzisiaj sprawdzę, czy owe moje cykliczne stuki rosną wraz ze wzrostem obrotów....

dam znać i mam nadzieje że nie są to panewki....

 

pozdrawiam do usłyszenia

 

Witam ponownie

 

Odpaliłem maszynę wczoraj wieczorem i ponownie dzisiaj rano i NIC-żadnych stuków, żadnych puków i cyklicznego stukania........

 

Jak nasłuchiwałem pracy silnika zobaczyłem, że tulejka, w której idzie śruba do mocowania silnika okręca się przy dodawaniu obrotów, a wiec dokręciłem śruby mocujące silnik do ramy (tylko te z przodu, z tyłu było ok) i doszłem do stwierdzenia, że prawa strona silnika (jak się siedzi na motorze) jest głośniejsza od lewej strony.......

 

Doradźcie czy te stuki mogły być od tych luźnych śrub mocujących silnik?????????????

I czy może tak być, że jedna strona silnika jest głośniejsza od drugiej......

 

Silnik pracuje teraz ok, ale i tak udam się do mechanika, aby być spokojnym o Suzi.......

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...