Skocz do zawartości

Problem z rejestracja (zle spisana umowa)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich i prosze o pomoc lub rade....

 

Mam problem z zarejestrowaniem motocykla od trzech miesiecy :/ , a sprawa wyglada tak:

 

 

Pierwszy wlasciciel sprzedal motocykl drugiemu , spisali umowe i pierwszy wlasciciel zglosil sprzedaz w urzedzie komunikacji...

 

Minelo pare tygodni i drugi wlasciciel stwierdzil ,ze sprzeda motocykl trzeciej osobie , w miedzy czasie go nie zdazyl zarejestrowac , wiec spisalismy umowe (urzad komunikacji poinformowal ,ze wystarczy przepisac umowe na nowego wlasciciela ,czyli tego trzeciego) , nowa umowa zostala spiasana pomiedzy pierwszym wlascicielem a trzecim wlascicielem....

 

Trzeci wlasciciel poszedl zarejestrowac motocykl...

 

Sprawa zatrzymala sie na tym ,ze z Urzedu przyszlo wezwanie ,zeby wyjasnic sprawe , dlaczego zostala zgloszona inna osoba ,ze kupila (czyli drugi wlasciciel) a rejestruje nowy wlasciciel (czyli trzecia osoba)

 

Bylem wyjasniac sprawe i dokladnie opisalem jak to wygladalo i wytlumaczylem... Jedynym wyjsciem jest , zeby pierwszy wlasciciel przyjechal i spisal orzeczenie , ze sprzedal trzeciemu....

 

Problem niestety jest taki ,ze pierwszy wlasciciel wyjechal i nie ma mozliwosci przyjechac spisac orzeczenia.... Spytalem , czy moze napisac i przeslac , albo upowaznic kogos... Niestety musi byc osobiscie :/

 

Sam juz nie wiem co dalej zrobic :/

 

Z gory dziekuje za jakakolwiek pomoc.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) nowa umowa zostala spiasana pomiedzy pierwszym wlascicielem a trzecim wlascicielem....

 

a po ki grzyb, że tak delikatnie zapytam? co za yntelygent na to wpadł? :D

do rejestracji w takim przypadku potrzebna jest CIĄGŁOŚĆ UMÓW, co było już kilka razy na forum wałkowane. czyli do rejestracji powinny być przedstawione DWIE UMOWY: 1 -> 2 oraz 2 -> 3. i nie byłoby problemów :clap:

ludzie to sobie lubią dodać roboty... jakby nie dało się prosto, to trzeba próbować omijać nawet nieistniejące przepisy. gratulacje dla tego, kto opracował ten plan :D

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po ki grzyb, że tak delikatnie zapytam? co za yntelygent na to wpadł? :banghead:

do rejestracji w takim przypadku potrzebna jest CIĄGŁOŚĆ UMÓW, co było już kilka razy na forum wałkowane. czyli do rejestracji powinny być przedstawione DWIE UMOWY: 1 -> 2 oraz 2 -> 3. i nie byłoby problemów :P

ludzie to sobie lubią dodać roboty... jakby nie dało się prosto, to trzeba próbować omijać nawet nieistniejące przepisy. gratulacje dla tego, kto opracował ten plan :)

jsz

 

Drugi wlasciciel stwierdzil ,ze tak mozna , bo pierwszy niezglaszal tego faktu w wydziale komunikacji ,ze sprzedal.... A pozniej jednak sie okazalo ,ze jednak pierwszy zglosil , zapomnial o tak drobnym szczegole.... stad takie zamieszanie i faktycznie brak inteligencji..... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie da rady przedstawić umowy pomiędzy 2 a trzecim (Tobą) czy koniecznie 2 musiał rejestrować, jeżeli musiał to niech zwróci kasę zarejestruje na własny koszt wkońcu on namieszał a transakcje powtórzycie.

Teoretycznie proste.

A nas wiedzie siedem demonów, co nami się karmią: Na przedzie pycha podąża z tańczącą latarnią, Chciwość wczepiła się w siodło i grzebie po sakwach, Broi pod zbroją lubieżność, pokusa niełatwa. Bandzioch domaga się płynów i straw do przesytu, Wabi rozkoszne lenistwo do łóż z aksamitu, Gniew zrywa ze snu i groźbą na oślep wywija, A zazdrość nie wie, co sen i po cichu zabija...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi wlasciciel stwierdzil ,ze tak mozna , bo pierwszy niezglaszal tego faktu w wydziale komunikacji ,ze sprzedal.... A pozniej jednak sie okazalo ,ze jednak pierwszy zglosil , zapomnial o tak drobnym szczegole.... stad takie zamieszanie i faktycznie brak inteligencji..... :/

 

nic do rzeczy, jak wyżej pisane, nie ważne, że zgłaszał lub nie, ty w takim przypadku musisz mieć tylko umowe i 2z3 czyli tobą i 1z2

 

miałem taki przypadek osobiście i to starcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic do rzeczy, jak wyżej pisane, nie ważne, że zgłaszał lub nie, ty w takim przypadku musisz mieć tylko umowe i 2z3 czyli tobą i 1z2

 

miałem taki przypadek osobiście i to starcza

 

 

Ok , spisalismy nowa umowe (poprawnie) czyli 2z3 , starą umowe 1z2 dostalem od drugiego wlasciciela i jutro jade sprobowac wyjasnic sprawe...... Czy to ,ze dalem przy rejestracji umowe 1z3 mozna anulowac? i zastapic ja umowa tą 2z3 ? ... niechce ,zeby mnie jeszcze posadzili o cos :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , spisalismy nowa umowe (poprawnie) czyli 2z3 , starą umowe 1z2 dostalem od drugiego wlasciciela i jutro jade sprobowac wyjasnic sprawe...... Czy to ,ze dalem przy rejestracji umowe 1z3 mozna anulowac? i zastapic ja umowa tą 2z3 ? ... niechce ,zeby mnie jeszcze posadzili o cos :/

 

 

to czy ten bigos da się odkręcić to nie wiem, ale jakbyś zaczął tak od początku to by było si

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ponownie trafilem do punktu wyjscia... Nowa umowe pokazalem 2z3 , wszystko ok , jeszcze doradzili ,zeby data byla taka sama jak na tej nieszczesnej umowie 1z3... Pomyslalem wkoncu problem z glowy , a tu na zakonczenie slysze , ze i tak musi przyjechac pierwszy wlasciciel zeby napisac orzeczenie... Rece opadaja :] , w takim razie po co im ta umowa 2z3 jak i tak musi przyjechac gosciu zeby potwierdzic umowe 1z3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego trzeba uważać jak się spisuje umowy :) ja miałam podobną sytuacje, ale z samochodem.. dużo by pisać, w skrócie powiem, że wszystko byłoby ok. ale sprzedający mi samochód wpisał mi swoj aktualny adres zam. a na dowodzie rej. był stary. Odkręcanie wszystkiego trwało 1,5 m-ca (Gościu z Poznania ja z Torunia, w między czasie zabrany dowód rej. za nie przerejestrowanie sam. w terminie, który wysłali do urzędu w Poznaniu itd.)

 

A w twoim przypadku, chyba nie pozostaje ci nic innego jak skontaktować się z tamtym gościem :-( albo spróbuj zarejestrować w innej miejscowości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo spróbuj zarejestrować w innej miejscowości

 

hmmm...Mam mozliwosc w innej zarejestrowac , ale w jaki sposob to mozna zrobic? ... moge zrezygnowac z rejestracji? ... Aktualnie oprocz papierow mam karte pojazdu ,nowe blachy i dowod czasowy , ktory i tak sie skonczyl dawno , bo sprawa sie ciagnie trzeci miesiac... W urzedzie sa : stare blachy (chyba,nie wiem co z nimi robia) , umowa 1z3 (ksero) oraz stary dowod rejestracyjny pierwszego wlasciciela.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam problem, ale niestety wcześniej mi nikt nie odpowiedział na moje pytania...

Tylko że ja jeszcze nie byłem go zarejestrować, i chyba postaram się przepisać umowę ponownie z poprzednim właścicielem. W pierwszy dzień po świętach zwrócę się do Urzędu u mnie w mieście z właśnie takim poblemem i napiszę Ci co mówią u mnie.. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...