Skocz do zawartości

Wypadek motocyklisty na wiadukcie na trasie poznań-piła


drex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiło się troszke cieplej i niestety zaczeło się....Na wysokosci miejscowosci Ocieszyn przed Obornikami WLKP najechałem dziś na wypadek motocyklisty, czarna Honda Shadow C4 uderzyła w balustradę wiaduktu i prawdopodobnie koziołkowała - kierowca leżał na jezdni , była już karetka ale niestety jedynie co zrobili to okryli go kocem termicznym i czekali na Erkę. Z tego co mówili świadkowie wyniosło motocykl na cholernie dużych koleinach na tym wiadukcie i poleciał czołem na balustradę. Lekarz lub też sanitariusz który był na miejscu i udzielał pomocy ( a w zasadzie to jej nie udzielał bo czekał na R-ke ) powiedział ze prawdopodobnie walnięty jest kręgosłup. Pozostaje życzyć powrotu do zdrowia i miejmy nadzieję ze wyjdzie z tego, nie wiem niestety skąd było moto , może ktos z kolegów wie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleiny w tym miejscu sa okrutnie glebokie. Ten stan rzeczy trwa od niepamietnych czasow, i nikt tego naprawic nie potrafi(nie chce?). Tam trzeba mocno uwazac, mnie kiedys te koleiny tez tam wyniosly....cale szczescie nie skonczylo sie to tak zle jak w opisanym przypadku. Oby wszystko bylo ok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już nie pierwszy w tym roku, niestety pierwsze ciepłe dni są bardzo zgubne, człowiek po zimowym zastoju się musi trochę dopasować, a i oponki przy tych temperaturkach jeszcze nie trzymają tak jak powinny

 

KOLEDZY UWAŻAJCIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i oponki przy tych temperaturkach jeszcze nie trzymają tak jak powinny

Przesadzasz- ja nie widze jakiejs wielkiej roznicy miedzy trzymaniem w niskich a wysokich temperaturach. Kazdy wyjazd i oponki zamkniete, nawet podnozki zdazylem przyszlifowac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chłopaki - uważajcie na te oponki i szlifowanie podnóżków - bo jak dziś podjechałem do tego motocyklisty i zobaczyłem skutki to wierzcie mi dalej jechałm przepisowo bo jest do kogo wracać !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz- ja nie widze jakiejs wielkiej roznicy miedzy trzymaniem w niskich a wysokich temperaturach. Kazdy wyjazd i oponki zamkniete, nawet podnozki zdazylem przyszlifowac :D

no to dziwne - to podstawowa sprawa.

 

 

 

ps

a dzis gdzies był jakiś smiertelny z udziałem motocyklisty - tylko nie słysząłem gdzie.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dziwne - to podstawowa sprawa.

ps

a dzis gdzies był jakiś smiertelny z udziałem motocyklisty - tylko nie słysząłem gdzie.

 

pzdr

 

Ponoć w Poznaniu lub gdzieś przed - wywalił ktoś w autobus i niestety .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz- ja nie widze jakiejs wielkiej roznicy miedzy trzymaniem w niskich a wysokich temperaturach. Kazdy wyjazd i oponki zamkniete, nawet podnozki zdazylem przyszlifowac :buttrock:

 

mów co chcesz, ale typowa opona przy temperaturach 10 z groszem stopnia nie trzyma tak jak może, fakt można ją rozgrzać, ale to nie to, asfalt za zimny, opona szybko stygnie

 

ja nie proponuje łamać fizyki i nie zamykać póki co oponek, właśnie stąd się bierze część postów typu wypadek. i chwalenie się, że ja już zamykam oponki chyba na nikim wrażenia nie zrobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mów co chcesz, ale typowa opona przy temperaturach 10 z groszem stopnia nie trzyma tak jak może, fakt można ją rozgrzać, ale to nie to, asfalt za zimny, opona szybko stygnie

 

ja nie proponuje łamać fizyki i nie zamykać póki co oponek, właśnie stąd się bierze część postów typu wypadek. i chwalenie się, że ja już zamykam oponki chyba na nikim wrażenia nie zrobi

Nie ma robic wrazenia-tylko demonizowanie wplywu temperatury zewnetrznej jest wedlug mnie bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie przykro czytać o kolejnych ofiarach :buttrock: Kurcze, źle mi jak takie posty czytam :D

 

Oby tej bratniej duszy nic nie było z pod Obornik :clap:

 

Jak ktoś wie coś więcej niech da znać co z tym motocyklistą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...