Skocz do zawartości

Kiedy silnik jest tak naprawdę nagrzany?!?!


Rekomendowane odpowiedzi

Podczepie sie troche do tematu:

 

Moze mi ktos napisac jaka temp. maksymalnie osiaga olej w misce olejowej??

 

 

w sumie strzał bo przekonany nie jestem, ale przy ciepełku na dworzu po dłuższej pracy olej mi się wydaje powinien mieć temp zbliżoną do temp cieczy, czyli w misce będzie podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos napisac jaka temp. maksymalnie osiaga olej w misce olejowej??

 

To zalezy czy sprzet chlodzony ciecza czy powietrzem/olejem.

Odniose sie do sprzeta ktorego posiadam - czyli gs11 - normalna temp oleju jest w granicach do 110stC.

140st C to jest max wartosc zalecana. Przy okolo 150-160st rozszerzalnosc materialu jest na tyle duza ze potrafi wyleciec wizjer od sprawdzania poziomu oleju i wtedy mamy problem :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okolo 150-160st rozszerzalnosc materialu jest na tyle duza ze potrafi wyleciec wizjer od sprawdzania poziomu oleju i wtedy mamy problem icon_mrgreen.gif

 

dobre dobre :D ale to mozliwe?? odma nie pojdzie wpierw do gory?

 

a co do pomiarow... no jesli dokladnosc tego termometru jest taka, to po ch*j sobie zawracac dupe. albo zamontowac profesjonalny pomiar i umiec interpretowac wyniki, albo olac temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do pomiarow... no jesli dokladnosc tego termometru jest taka, to po ch*j sobie zawracac dupe. albo zamontowac profesjonalny pomiar i umiec interpretowac wyniki, albo olac temat.

Ja mierzyłem przy pomocy termometra elektronicznego z sondą i wnioski mam takie same, że olej nagrzewa się bardzo wolno a w zimne dni robi się zaledwie ciepły. Rózne silniki pewnie będą się rózniły wartościami temperatury ale zjawisko będzie to samo, że olej nagrzewa się wolno.

Edytowane przez Luca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mierzyłem przy pomocy termometra elektronicznego z sondą i wnioski ma takie same, że olej nagrzewa się bardzo wolno a w zimne dni robi się zaledwie ciepły. Rózne silniki pewnie będą się rózniły wartościami temperatury ale zjawisko będzie to samo, że olej nagrzewa się wolno.

 

skoro tak, to tym bardziej olac temat, bo nikt dotad na to nie patrzyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre dobre (IMG:style_emoticons/default/D.gif) ale to mozliwe?? odma nie pojdzie wpierw do gory?

 

Jak bedziesz mial kiedys sprzeta tego typu to zostaw go na kilkanascie- kielkadziesiat minut aby chodzil na biegu jalowym, albo w 30stopniowym upale postoj w big-korku to sie przekonasz :)

Silniki chlodzone powietrzem BMW strasznie lubia ped wiatru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...