Skocz do zawartości

Spadek jakości KTM'ow


Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki wszystkim za odpowiedz. Wlasnie slyszalem o problemach z odpalaniaem na goracym silniku KTM.

Oczywiscie mowie o crossowce.

A jakie konkretnie sa roznice miedzy Yamaszka a KTMcem (tylko te dwie marki wchodza w rachube, motorek nowy) ??

Chyba jednak sklaniam sie ku KTMcowi, jego wyglad ze nim przemawia (ale to rzecz gustu). Musze sie zdecydowac...

A zawodnik bedzie ze mnie taki, ze rekreacyjne bede jezdzil sobie w teren, na tor z chlopakami, czasem na jakies zawody,ale w ramach pasji i hobby :notworthy:

Edytowane przez Usul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za odpowiedz. Wlasnie slyszalem o problemach z odpalaniaem na goracym silniku KTM.

Oczywiscie mowie o crossowce.

A jakie konkretnie sa roznice miedzy Yamaszka a KTMcem (tylko te dwie marki wchodza w rachube, motorek nowy) ??

Chyba jednak sklaniam sie ku KTMcowi, jego wyglad ze nim przemawia (ale to rzecz gustu). Musze sie zdecydowac...

A zawodnik bedzie ze mnie taki, ze rekreacyjne bede jezdzil sobie w teren, na tor z chlopakami, czasem na jakies zawody,ale w ramach pasji i hobby :notworthy:

 

 

Prawda jest taka że ludzie dzielą się na 2 grupy którzy kochają KTM i nie widzą świata po za nim i nawet jego wady gotowi są pominąć i resztę motocyklistów którzy wymyślają i wyszukują tylko problemów a nie potrafią przyznać się że KTM to po prostu kawał dobrej roboty i mimo że jest drogi to warto. Pozdrawiam

 

ps. równy rok temu miałem ten sam problem co ty (KTM vs yamaha)..... nie żałuje decyzji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałem ze nie dostaje nogami do ziemi tylko nie wygodnie sie jezdzi dla mnie za wysoko połozone siedzenie i wydaje mi sie ze srodek ciezkosci. Jezdziłem zarowno starym poczciwym LC4 i EXC530 2008r i w obu egzemplarzach czułem to samo. Miałem wczesniej husqvarne tez było inaczej ale to tylko moje prywatnie nic nie znaczace i nie wnoszace do tematu zdanie. A uwazam ze jesli chodzi o awaryjnosc motocykli 2007/8 to przy regularnym serwisie zeby zawodził to trzeba sie dobrze starac zeby cos wysiadło:) Pozdrawiam i życze udanego zakupu i trafnego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crossówki jak to crossówki, żadna nie jest awaryjna tylko delikatna. KTM jest czuły na gaźnik i jego regulacje a Honda na czysty filtr powietrza itd. A co do jakości to myślę, że nie spadła i jest cały czas na tym samym wysokim poziomie.

 

chyba pierwszy naprawdę sensowny post .....

sory za delikatny off top a jeżeli chodzi o honde Piasek to jak bardzo że tak powiem jest czuła na czysty filtr i jakie mogą być konsekwencje zaniedbania tej pielęgnacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba pierwszy naprawdę sensowny post .....

sory za delikatny off top a jeżeli chodzi o honde Piasek to jak bardzo że tak powiem jest czuła na czysty filtr i jakie mogą być konsekwencje zaniedbania tej pielęgnacji.

 

Konsekwencja jest prosta zaworki do wymiany. Tytanowa powłoka jest bardzo cieniutka 0,004 i gdy zostanie uszkodzona zawór się wypala i kwalifikuje się do wymiany, najczęściej gniazda również muszą być poddane regeneracji, ponieważ powstają wżery. A jeżeli chodzi o czułość to im będzie „schludniej” w airboxie tym zwory będą śmigały dłużej, dlatego też dla idealnej szczelności boxa uszczelnia się silikonem a obrzeża filta smaruje się wazeliną techniczną tak jak to się powinno robić w każdym moto.

 

Żeby ten post nie był pusty ktoś pytał czy się różnią stalowe zawory od tytanowych. Jeżeli chodzi o sprawy mechaniczne to różnią się wagą, dlatego musza być inne sprężynki zaworowe i często również zabezpieczania. A jeżeli chodzi o jazdę to występuje mocniejsze hamowanie silnikiem, i trochę wolniejsza reakcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...