Skocz do zawartości

Problemy z przekroczeniem 5tys obr.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakiś czas temu pytałem sie na forum co to może być ze mój sradzik dławi sie i zamula przy ok 4 -5 tys obrotów, sam myślałem ze to źle wyregulowane gaźniki, dało sie jeździć a ze koniec sezonu to nie bawiłem sie w regulacje, z tym że im dalej w las tym gorzej z dnia na dzień pogarszała sie sprawa do takiego stopnia że nie chciał przekraczać 5 tyś :/ ale olałem to odstawiłem moto na zimę do garażu i dopiero teraz wziąłem się do pracy, wyczyściłem gaźniki (wszystko w sumie było idealnie czyste, wszystko równo ustawione), nie sprawdzałem jeszcze wakuometrami bo muszę pożyczyć od kumpla dopiero za tydzień będę je miał ale zaprosiłem go do siebie i on stwierdził ze to raczej nie gaźniki a chłopak zna się na pewno na rzeczy lepiej niż ja, świece są nowe, moto odpala na dotyk, z tym ze teraz nie chce już przekraczać 4-5 tys obrotów w ogóle :/ może ktoś sie z tym już spotkał ?? wiem ze muszę sprawdzić wakuometrami ale i tak wolę sie już zapytać co to może być innego pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wakuometry i synchronizacja nie maja wplywu na eksplowatowanie silnika w zakresie obrotow, o ktorych tu piszesz. Opisz wiecej jaka jest reakcja motocykla po osiagnieciu owych 5 tys, czy sie dlawi, strzela, przerywa - wiecej szczegolow...

 

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to coś mi to wygląda na to że nie działają membrany podciśnieniowe te pod deklami na górze gaźników, które otwierają przepustnice przy wyższych obrotach. Musisz sprawdzić jak się ma sprawa podciśnienia i stan membran. Nie pamiętam czy tam są wężyki gumowe czy inaczej jest to rozwiązane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jest tak jak napisałeś, że się dławi to przyczyny bym szukał w braku dostatecznej ilości powietrza w mieszance, czyli filtr, gaźniki itp

 

jeśli po prostu traci moc na górze to bym myślał o czymś w głowicy, ale konkretnego pomysłu bym nie miał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...