Skocz do zawartości

umowa kup-sprzed a Urząd Skarbowy


Rekomendowane odpowiedzi

Również podłączę się do tematu tylko z pytaniem takim...

Motor mam z UK na żółtych tab. i dowód rejestracyjny V5C. Ale kupiłem go od osoby która nim przyjechała do PL i postanowiła sprzedać, i umowę mamy po polsku i miejsce Warszawa. I czy to nadal idzie tym samym kierunkiem co normalne rejestrowanie z UK czy są jakieś zmiany?? Mianowicie chodzi mi o Urząd Skarbowy dokładnie VAT 24 w celu otrzymania VAT 25.

o wydanie druku vat 25 ( czy jakos tak) musi poprosic osoba na ktora wystawiona zostala faktura zakupu lub umowa kupna-sprzedazy miedzy wlascicielem w angli a kupujacym w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na złożenie deklaracji PCC-3 jest 14 dni od daty spisania umowy kupna - sprzedaży. W przypadku niezłożenia deklaracji w tym terminie możemy zostać ukarani grzywną za wykroczenie skarbowe z reguły może to być kilkaset złotych, nie mniej niż 84,90 zł (jakaś ustawowa kwota minimalnego mandatu). A zwłoka w zapłaceniu naliczonego podatku skutkuje naliczeniem ustawowych odsetek (zdaje się że 0,5% za dzień zwłoki) + koszty egzekucyjne. Dzisiaj tak mi powiedział pan w okienku jak 14tego dnia składałem PCC-3 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Coś z tym zrobić trzeba bo i tak prędzej czy później sprawa wypłynie, albo ty w końcu pójdziesz przerejestrować (do tego nie musisz mieć umowy podbitej w US ale zwykle WK i tak powiadamia US), albo sprzedający pójdzie do swojego WK wyrejestrować pojazd. Jak sprawa wypłynie to będziesz musiał ponieść niestety konsekwencje swojego czynu. Nie wiem jak dobrze znasz się ze sprzedającym ale skoro oboje byliście z transakcji zadowoleni, ty opłacałeś OC za maszynę w jego imieniu i facet nie był jeszcze nigdzie zgłosić tej sprzedaży, to bierz flaszkę i ruszaj do niego powiedz jak sprawa wygląda i poproś o spisanie umowy jeszcze raz albo o zmianę daty na umowie a potem to już normalnie. Ja bym to tak załatwił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...