Skocz do zawartości

Co sądzicie o YAMAHA XV 500 SE?


Emil D.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Planuję zakup XV 500 SE.Chciałem się dowiedzieć coś więcej na jego temat.Słyszałem że większość części pasuje od virago 535.Z góry dziękuję za odpowiedzi.Mam na oku takie cudo http://otomoto.pl/yamaha-xv500se-specjal-M669331.html Czekam na opinie..Pozdrawiam

Edytowane przez Emil D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

Wszyscy którzy odpowiedzieli na post nie mieli styczności z XV 500. Ja miałem i był to mój pierwszy japoniec, miałem go rok i miałem trochę problemów ale to z mojej winy. Mimo wyglądu silnik jest taki sam jak 535, wiem bo zmienialiśmy blok i głowice, od 535 pasują nawet chromowane nakładki na głowicę. Ogólnie to jest większy, wyższy od virażki , ma lepsze siedzenie - wygodniejsze. Model ten jak i 535 z początków produkcji ma problemy z rozrusznikiem, założyłem wszystkie tryby i sprzęgło odśrodkowe rozrusznika nowe i wraz dochodziły dziwne odgłosy przy zapalaniu. A jeszcze jedna rzecz, według mojej wiedzy to zaprzestano produkcji tego modelu w 1987 roku, jak go miałem to przeszukałem internet.Jak masz pytania to pisz na prv.

 

Viragi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynałem od XV500SE Miałem model z 1987 roku. Przejechałem jakieś 10 tyś km, bezawaryjnie, sprzedałem po trzech miesiącach użytkowania.

 

z tego co wiem nowy włściciel miał małe problemy z elektryką ale już się z tym uporał i jest zadowolonyz rozrusznikiem faktycznie może być czasem coś nie halo, ja też miałem problemy z odpalaniem szczególnie po dłuższym postoju w niskiej temperaturze.

 

Moja opinia:

PLUSY:

- moim subiektywnym zdaniem bardziej przypomina motocykl niż 535, jes po prostu ładniejsza

- ma elastyczniejszy silnik mimo nieznacznie mniejszej pojemności

- przewygodna pozycja za kierownicą, mam 182 cm wzrostu i było super

- gang silnika, mimo małej pojemności, na oryginalnych tłumikach brzmi bajecznie

- bardzo fajnie się prowadzi

 

MINUSY:

- jak na mój gust trochę przyduże spalanie (ponad 6 litrów na 100km), być może to feler tego egzemplarza ale VT1100 którą mam teraz pali mniej

- latem w korkach na mieście łapała dużą temperaturę

- moim zdaniem troche za miękki tył do podróżowania z pasażerem, na naszych rogach często dobijała

 

Sprzedałem TYLKO dlatego, że jednak był trochę za "ciasny", ale do dizsiaj mam sentyment do tego moto i jak kiedyś będę miał na luzie pare tysiączków to rozejrzę się za takim, żeby sobie stał w garażu.

 

co do tego egzemplarza, o którym wspominałeś - cena troszkę z kosmosu, chociarz - jeżeli sprzedający będzie w stanie udowodnić, że przebieg jest oryginalny, to szczerze powiedziawszy wyłożyłbym za nią max 7,5 - 8 tyś. Jakby nie patrzeć to na swój wiek prezentuje się doprawdy imponująco.

Pozdro :crossy:

 

aha... zapomniałem dodać, że moja Yama miała ponad 60 000 przebiegu :) tak więc jak widać... mozna :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

jestem szczęśliwym posiadaczem XV 500 SE od miesiąca i nie mogę powiedzieć złego słowa na jej temat.

Może nie którym wydaje się nie podobna ale owszem dlatego,że jest to pierwsze wydanie i jest mieszanka z XV i SE.

Ja kupiłem rocznik 1989 za 4000zł z przebiegiem 41tys. sprowadzona z Belgii.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...