Skocz do zawartości

Kawasaki ZX6R - kłopot z reflektorem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! Mam Kawasaki ZX6R J1, motocykl jest z Anglii, więc jest problem z przeglądem. Chodzi o reflektor... Czy ktoś może wie czy wymiana samych kloszy wystarczy??? I czy da się jakoś wyregulować światła??? Jeśli da to w jaki sposób??? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiadywałem się z kolegą w kilku. Lampa przednia motocykla w UK oświetla lewą stronę, u nas jest odwrotnie i tak musi być zrobione żeby było dobrze... Jeszcze na kloszach są strzałki w lewą stronę, a w Polsce powinny być w prawą stronę. No i lampa ma świecić prawidłowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ci na przeglądzie powiedzieli? Może jedź na inną stacje kontroli pojazdów?

 

Witam

no i na drugiej badz trzeciej go puszcza, a pozniej bedzie Ci bil swiatlem w oczy w nocy... powodzenia

 

... lampa do wymiany bo chyba nie chcesz sie bawic w naklejki co tez jest praktykowane ale szpeci motocykl

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem czy powienien ale poszukaj dobrze na forum temat podobny chodziło o motocykle z usa lampy nie trzeba przerabiac..... !!

 

ps.lampe sobie ustawi nisko i bedzie troche mniej oslepiał a co ma wydac 800zł na nowa lampe!!

 

napisz na prv dodac cos od siebie!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...chodziło o motocykle z usa lampy nie trzeba przerabiac..... !!

 

 

 

W USA sa inne lampy to nie sa lampy asymetryczne a swiecace prosto wiec problem nie jest az tak duzy

 

...ps.lampe sobie ustawi nisko i bedzie troche mniej oslepiał a co ma wydac 800zł na nowa lampe!!...

 

i ... sam nic nie bedzie widzial

 

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje zdanie jest takie jak masz kasę to kup nowa lampę i po problemie a jak nie masz to jedx do innej stacji kontroli pojazdów niech zrobią przegląd a w nocy nie będziesz jejździł a przynajmniej nie za czesto i po problemie wiem, że to rozwiązanie tymczasowe i pewnie za to zostanę tutaj zrugany ale jak bym nie miał kasy a bardzo chciałbym latać to zrobił bym tak i myślę większość z nas zrobiła by tak samo pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się bawić w naklejki :crossy: Koleś w stacji diagnostycznej powiedział, że jest ktoś w Łodzi zajmuje się lampami. I muszę się przejechać dowiedzieć... Kombinuję ponieważ chcę jak najszybciej zrobić zerówkę i rejestrować moto. A jak wiadomo na dowód też się czeka... Byłem u dealera Kawasaki, koszt nowej lampy to 1200 zl !!! Używki na allegro widziałem po ok 700-900 zł. Temat zamieściłem ponieważ widziałem na aukcji lampę z rozbitym kloszem, a 2 klosz sprawny dają gratis do przełożenia. Dlatego myślałem, że można to przerobić, np zmieniając klosze... Natomiast koleś w serwisie powiedział, że lampy są nierozbieralne i trzeba wymienić...

 

Szczerzę mówiąc "oślepianie" nie jest złe bo kierowcy katamaranów lepiej widzą motocykl :crossy: A tak poważnie to widzę, że nie ma innego wyjścia jak wymiana lampy :/ Nie ma co narażać innych użytkowników/motocyklistów :crossy: Dzięki wielkie za wszystkie rady :crossy: Jeśli uda mi się "coś" załatwić, albo "spec" od "robienia cudów z lampami" zrobi to prawidłowo to dam znać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Szczerzę mówiąc "oślepianie" nie jest złe bo kierowcy katamaranów lepiej widzą motocykl :clap: ...

 

jak Cie ktos oslepia na drodze to lepiej widzisz? :banghead: :banghead:

 

 

... Nie ma co narażać innych użytkowników/motocyklistów :biggrin: Dzięki wielkie za wszystkie rady :clap:...

 

 

to mi sie podoba :icon_exclaim:

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!! Mam Kawasaki ZX6R J1, motocykl jest z Anglii, więc jest problem z przeglądem. Chodzi o reflektor... Czy ktoś może wie czy wymiana samych kloszy wystarczy??? I czy da się jakoś wyregulować światła??? Jeśli da to w jaki sposób??? Pozdrawiam

 

kup sobie używkę i będzie po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...