Skocz do zawartości

Tarcza hamulcowa


Rekomendowane odpowiedzi

A może zamiast przynudzać napisz zapytanie do firmy Brembo z jakiego materiału robią i dlaczego tak drogo.

Po uzyskaniu odpowiedzi uruchomisz produkcję , załatwisz wszystkie wymagane certyfikaty i będziesz mógł oficjalnie na nich zarabiać lub dokładać do tego interesu aby dla motocyklisty takiego jak Ty było tanio.

Piotrze Dudku, zawsze uwazalem ze jak ty cos powiesz to madrze i rzeczowo, a jednak w tym przypadku sie pomylilem.

Po pierwsze, nie sadze ze firma Brembo lub jakakolwiek inna zdradzi mi jedna ze swoich tajemnic.

Po drugie zauwaz ze na razie pytam teoretycznie i nie musze uruchamiac produkcji ani zalatwiac certyfikatow.

Po trzecie nie jestem kowalem ktory chce wyklepac z blachy znalezionej na smietniku tarcze do superbika, powiem tylko ze wiem troche o technologii obrobki metali oraz o produkcji czesci zamiennych do motoryzacji bo pracuje w tej branzy juz ladnych kilka lat.

Po czwarte niektore czesci mozna dorobic przy zachowaniu odpowiednich zasad.

Po piate wiem ze dla ciebie najlepiej by bylo gdybym przyprowadzil motocykl do twojego warsztatu i zaplacil ci za wymiane tarczy oraz za nia z odpowiednia marza.

Dziekuje wszystkim za uwage, a Yosarinowi za chociaz jedna rzeczowa odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż wszyscy Ci radzą dobrze: to nie jest skórka warta wyprawki. Załóżmy że masz dany materiał, jesteś w stanie go wyciąć na tyle żeby był idealnie wyważony? Jesteś w stanie go odpowiednio zahartować? Dysponujesz odpowiednim parkiem maszynowym i wiedzą? Prawda jest taka że nie opłaca sie tego zrobić samemu bo raz że nie zrobisz tego idealnie, dwa to cena nie jest aż tak zaporowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toowdie, gdybym nie mial parku maszynowego do dyspozycji i pewnej wiedzy to bym w ogole o tym nie myslal. Jestem w stanie idealnie wyciac tarcze. Jestem w stanie sprawdzic jej wywazenie po wycieciu i ewent. wywazyc. Chodzi mi o gatunek materialu. Tarcze nie sa hartowane. Cena 400 zl za jedna sztuke podrobki to wg mnie duzo. To tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dokonałem pomiaru twardości oryginalnej tarczy hamulcowej od Suzuki VS 1400, także twardość tarczy na powierzchniach roboczych wynosi 35(+-2)HRC , a miejscach mocowania , w okolicach otworów mocujących wynosiła 0HRC , wgłębnika nie wymieniałem już na kulkę (metoda Brinella) ale na pewno jest w tych miejscach miękka w porównania z powierzchnią roboczą, może te informacje Cyborg Ci pomogą , pozdrawiam

Edytowane przez st@f
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...