Skocz do zawartości

Szyny kolanowe


Rekomendowane odpowiedzi

Asterisk nowki komplet, mozna dorwac za 599$ + 23$ przesylka lotnicza ekspressowa czas okolo 2 tygodnie

 

jedna strona kosztuje 330$, koszty przesylki takie same

 

http://www.rockymountainatv.com/images/orp...kne_pro_sys.jpg

 

rozmiarowka tutaj

 

Small-Thigh 15"-17"-Mid Kneecap 13 1/4"-14"-Calf 13 1/4"-14 1/4"

Medium-Thigh 16"-19"-Mid Kneecap 14"-15"-Calf 13 3/4"-15 1/2"

Large-Thigh 17"-21"-Mid Kneecap 15-15 7/8"-Calf 14 1/2"-15 1/2"

XL-Thigh 18"-22"-Mid Kneecap 15 7/8" -16 7/8"-Calf 15 1/4"-16 1/4"

XXL-Thigh 20"-24"-Mid Kneecap 16 7/8"-17 3/8"-Calf 15 3/4"-17"

 

Edytowane przez Wazzabii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedzilem wczoraj w ortezach i faktycznie czuc roznice, odciazaja kolana etc. ale za to obciazaja biodra bardziej.. troche niepewnie sie z tym czulem.. chyba wole rozwalic kolano niz staw biodrowy ;D

 

Pojezdze jeszcze troche i zobaczymy jakie beda wnioski dalsze.

Zdaje sie ze ortezy byly PRO MX czy jakos tak, karbonowe od znajomego pozyczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedzilem wczoraj w ortezach i faktycznie czuc roznice, odciazaja kolana etc. ale za to obciazaja biodra bardziej.. troche niepewnie sie z tym czulem.. chyba wole rozwalic kolano niz staw biodrowy ;D

 

Pojezdze jeszcze troche i zobaczymy jakie beda wnioski dalsze.

Zdaje sie ze ortezy byly PRO MX czy jakos tak, karbonowe od znajomego pozyczone.

 

 

jestem po 3 operacji kolana i nie chcecie wiedziec jakies sa konsekwencje nie zrobienia tego, zadna orteza wam nie pomoze tak naprawde po paru latach staw kolanowy bedziecie mieli tak rozwalony ze chodzic nie bedziecie mogli

 

POZDR !!!

Edytowane przez Arma87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po 3 operacji kolana i nie chcecie wiedziec jakies sa konsekwencje nie zrobienia tego, zadna orteza wam nie pomoze tak naprawde po paru latach staw kolanowy bedziecie mieli tak rozwalony ze chodzic nie bedziecie mogli

 

POZDR !!!

ale nie zrobienia czego? operacji? troche nie skumalem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam juz zrobiona rekonstrukcje, stad teraz mysle/testuje czy ortezy uzywac w teren czy zwykle ochraniacze.

Po ortezie troche czulem kolano, zobaczymy jak bedzie bez teraz, w zwyklym ochraniaczu na zawiasie.

 

Nogi wzmacniamy caly czas. Rower, cwiczenia, bieg (choc to miej zdrowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa nie jest az tak prosta i oczywista wielu lekarzy twierdzi ze po rehab nie powinno sie juz wspomagac ortezami bo to oslabia staw.

 

Z drugiej strony w tak urazowym sporcie jak nasz zalozenie jej na pare h w tygodniu nie powinno byc niczym zlym.

 

Jednak jest szereg opinii mowiacych ze orteza na motocyklu sprzyja innym uszkodeniom nogi i stawow a chroni kolano jedynie w jednej osi a w innych naraza nas na urazy innego typu, zdaje sie ze tu dawalem link do ktmtalk gdzie sporo o tym pisza. Stad staram sie najpierw na sobie potestowac rozne rozwiazania w terenie, co wyjazd zakladam co innego, pozyczam od znajomych itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem to orteza osłabia mięśnie jak sie ją cały czas nosi a nie zakłada od czasu do czasu do ochrony. Ale tak jak piszesz, jest wiele opinji.

Ja na co dzień nie uzywam ortez ani opasek ale na motocyklu z ortezą jest mi o niebo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos zna sklep gdzie mozna zalozyc rozne rozmiary z tych lepszych modeli? bo czytam ze mierzyliscie itp a ja w Poznaniu nie widzialem zdaje sie takich szyn, choc super nie szukalem. Bywam jeszcze we Wroclawiu, Wawie i Lodzi ;) Moze tam polecicie sklep jakis.

 

Te ktore uzywalem od kumpla wyadaja sie byc ok ale wole za te kase miec porownanie. latwo sie je zaklada i mozna na spodnie (jak kto lubi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytania na temat ortez, bo widze Strzałek jest w temacie.

 

Ogólnie o ortezach myślałem od kilku miesięcy, jako że wcześniej znalazłem opinie negatywne na EVS chciałem tylko i wyłącznie Asteriska, no jako że sezon się kończył pomyślałem no w nowym roku po zimie. No ale na ostatnim treningu stało się, silny upadek no i po kolanie, ból nie do zniesienia. OK. nic nie poradze. Nom ale mineły 4 tygodnie i zabieg. Teraz jestem 6 dni po, kolano w swietnym stanie. No i muszę kupić ortezy, bo gdybym je kupił wcześniej i tak by było taniej jak artroskopia kolana. Moje pierwsze pytanie brzmi jakie kupić. Drugie dlaczego właśnie chcę Asteriska??

 

Pozdro

urban

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy ortezy chronią przed skutkami uderzenia podczas upadku na kolana ... ja dziś przywaliłem kolanem w glebę (mocno) i zastanawiam się czy przy takim uderzeniu ortezy w ogóle chronią. Zwykła ochraniacze nic nie dały i kolano mi spuchło jak jasna cholera...

Mi się wydaje że one chronią tylko przed urazami w skutek wyłamania czy skręcenia :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...