Skocz do zawartości

Szyny kolanowe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Interesuja mnie opinie użytkowników. Sam zastanawiam się nad kupnem Szyn Evs-a AMX-5 moze ktoś tak owe użytkował, szczególnie chodzi mi o opinię na ich temat. Cena jest nawet przystępna bo tylko 450 zł. Zastanawiam się nad ich kupnem ponieważ mam problemy z lewym kolanem. Prosze o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mozliwe ale ja widze sporą różnice w cenie. A niestety fundusze mam ograniczone. Jak bym miał kase to bym się nie bawił i kupił szyny Evs web. No ale niestety nie zawsze tak jest. Słyszałem że są dosyc wygodne i maja wysoki poziom ochrony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mozliwe ale ja widze sporą różnice w cenie. A niestety fundusze mam ograniczone. Jak bym miał kase to bym się nie bawił i kupił szyny Evs web. No ale niestety nie zawsze tak jest. Słyszałem że są dosyc wygodne i maja wysoki poziom ochrony.

 

Strzałek dobrze ci radzi :banghead: :icon_rolleyes:

Jak nie masz kasy, to tym bardziej nie będziesz miał na opercję kolana i rehabilitację (najprostsza plastyka łękotki w Wawie to 6-10 tyś).

Ja pomykałam w zwykłych nakolannikach i finalnie sezon 2005 miałam przez to w plecy - do dziś nie mam pełnej sprawności w lewym stawie kolanowym.

Wydałam całą pensję na EVS RS7 :icon_eek: bolało.. ale po milionach gleb od tamtego czasu, uważam, że totalną głupotą było, zwlekanie z zakupem do powazniejszego urazu.

ps. web'y jakoś gorzej leżały (niewymiarowa jestem)

Edytowane przez ucek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile zapłaciłeś za te swoje? Czyli nie są zbytnio wygodne?

Jak czytałem o tych AMX-5 to chwalili je za wygode podczas noszenia. Ciekawe jak to by się w praktyce sprawdziło.

 

 

Też sie zastanawiam nad szynami i myślę, że wybór padnie na WEBy. Cena strasznie wysoka, ale może uda się ściągnąć coś ze Stanów. Tam koszt za pare to ok 500$.

Jeździ ktoś w szynach Asterisk'a ?? Jakieś opinie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzylem web'y i byly nie za wygodne, byly tak nie wygodne ze nawet nie chcial bym w nich latac:P. Mega sciskaly mnie w udzie podczas robienia przysiadu. Wiem, wiem ze na moto sie nie siedzi w pozycji "srajacej" ale podczas upadku nasze cialo roznie sie wygina i nie chcial bym zeby mi weby uratowaly kolano a zlamaly udo. Szukam dalej czegos wygodniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzylem web'y i byly nie za wygodne, byly tak nie wygodne ze nawet nie chcial bym w nich latac:P. Mega sciskaly mnie w udzie podczas robienia przysiadu. Wiem, wiem ze na moto sie nie siedzi w pozycji "srajacej" ale podczas upadku nasze cialo roznie sie wygina i nie chcial bym zeby mi weby uratowaly kolano a zlamaly udo. Szukam dalej czegos wygodniejszego.

Mierzyłeś odpowiedni rozmiar? Bo ja podczas jazdy nie czuje ze mam orteze. Dla mnie jest mega wygodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

witam! chce kupic evs rs7 z usa i chodzi o rozmiar:) Moje wymiary uda 20 cm od srodka kolana miezona 56 cm i lydka 37 cm. Szukalem jakies rozmiarowki i na stronie evs jest podne w calach, przeliczylem i wyszlo ze lapie sie na XL. Poszukalem na innych stronach rozmiarowki evs i znalazlem takie cos:

 

http://images.google.com/imgres?imgurl=htt...s%3Dpl%26sa%3DN

 

http://images.google.com/imgres?imgurl=htt...s%3Dpl%26sa%3DN

 

 

Z tych linkow wynika ze rozmiar L byl by na mnie dobry. wiec ktos zna ta rozmiarowke?. Bardzo prosze o porade! Nie mam mozliwosci przymiezenia tych ortez. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja tez mam problem z kolanem to jest mialem robione ACL.

Ale znalazlem taki topic na zachodzie:

http://ktmtalk.com/index.php?showtopic=148181

 

ktorego wnioski sa zgodne z tym co mowili w dobrej audycji w radiu TOK FM, a tam byle kogo nie sprawaszaja.

Wniosek byl taki po rehab nie uzywac ortez tylko dbac o mega kondycje wlasnych miesni okalajacych kolano, po urazach nie ma juz opcji bys ich nie cwiczyl i nie wzmacnial regularnie.

Sam znam ludzi po mega ciezki urazach kolana poskladanych w szpitalach i latajacych na nartach bez ortez.. bo tak im zalecono.

 

Jesli ktos ma inne zdanie/ info z dobrego zrdola chetnie poslucham jest to temat dla mnie wazny z racji urazu jaki mialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...